Kilolu Bayanlar İçin Abiye Modelleri

Author

Categories

Share

Kilolu Bayanlar İçin Abiye Modelleri

 

kilolu-bayanlar-icin-abiye-modelleri

Şık olmak için mükemmel vücut ölçülerine asla gerek yoktur. Çok zayıf veya çok kilolu olmak şık olmaya asla engel değildir. Tek gereken doğru kıyafet ve doğru zamanlamadır. Peki, hem kilolu olup hem şık nasıl olunur? Şık olmak için ilk gerekli şart vücudu iyi tanımaktır. Gereken bölgeleri ön planda tutup gereken bölgeleri arka planda tutarak kilolu olsanız dahi oldukça şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kilolu bayanların şık olması için ön plana çıkarması gereken göğüs leridir. Saklaması gereken bölgeler ise basenler ve kalça bölgesidir.

Kilolu insanlar kesinlikle ve kesinlikle dar kıyafetlerden kaçınmalı, üzerine yapışanı değil: üzerine yakışanı giymelidir. Üst kısımda dekolteli olan gece elbiselerinin seçimi en düzgün seçimlerden olacaktır. Tabi ki kalça ve basen bölgelerini kapatması için alt tarafı uzun ve bol olan kıyafetlerdir bu seçim. Aksi taktirde hem göğüste dekolte hem de basenleri belli eden kıyafetler sizi kilolu gösterecektir. Tek bir tarzda bir elbise istemiyor iseniz de çözüm basit. Basenleri kapatan uzun ceketler ile abiyenizi uygun renklerde kombinleyerek güzel ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kıyafet seçimi yaparken kabarık modellerden uzak durun çünkü bu modeller sizi olduğunuzdan fazla kilolu gösterecektir. Aynı zamanda kumaş seçimi de en az kıyafet kadar önemlidir. Büyük desenli kumaşlar yine sizi olduğunuzdan fazla kilolu göstereceğinden küçük desenli kıyafetler daha ideal bir tercih olacaktır.

“Kilolu insanlar siyah giymeli.” mantığından kurtulun. Kesinlikle çok yanlış bir cümledir. En azından düzeltilmesi gerekiyor. Kilolu insanların siyah değil de fazla açık renkli kıyafetlerden kaçınmalı ve koyu renkli kıyafetleri tercih etmelidirler. Sadece siyah değil, genel olarak koyu kıyafetler daha doğru ve düzgün bir tercih olacaktır. Ayrıca bel kısmında kemer olan kıyafetlerden uzak durmalı ve beli dar olan kıyafetleri kesinlikle tercih edilmemelidir. Drapeli kıyafetler sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir! Kim demiş bunu? Aksine, drapeli kıyafetler sizi kilolu değil oldukça şık gösterebilir. Belin 8-9 parmak altında bulunan kıyafetler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterebilir. Ve bir önemli unsur da modelin inceliğe önem verip dikkat etmiş olmasıdır.

Author

Share