Kilo Vermek İçin Yapılan Diyetler | Hanımların Dünyası

loading...

Kilo Vermek İçin Yapılan Diyetler

Kilo Vermek İçin Yapılan Diyetler

Kilo Vermek İçin Yapılan Diyetler

 

Hiç bir edevat gerektirmez bir ipten başka Kilo Vermek İçin Yapılan Diyetler Kilo sorunu ülkemiz de ciddi ve yaygın bir problemdir. Ülkemiz de çoğu insan kilosuna dikkat etmediği ve az hareketli bir yaşam sürdüğü için obezite tehlikesi altındadır. Bu sorunun önüne geçmek için gerekirse çeşitli eğitimler verilmelidir ve hareketi artırmak için toplumsal bilinç oluşturulmalıdır. Bu konuda ülkemizde hiç bir şey yapılmıyor diyemeyiz elbette ki. Etrafımıza bakacak olursak her ilde en az her mahallede olmak üzere parklarda spor aletleri mevcuttur. Spor malzemeleri almaya gücü olmayan veya açık havada spor yapmak isteyen vatandaşlar için oldukça faydalı olan bu aletler ülkemizde obezitenin önüne geçmek için yapılanlardan sadece bir tanesidir.

Kilo sorunu erken yaşlarda sorun çıkarmasa bile ileri ki yaşlarda zararlı etkilerinin göstermeye başlamaktadır. Bunun içindir ki insanlar fazla kilonun problem olduğuna inanmak istemezler . Ancak ileri ki yaşlarda fazla olan kilolar sorun olmaya başlar çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkar. Bu sorunlar kalp için oldukça tehlikeli sorunlardır. Onun için ciddiyet boyutu yüksektir. Çok fazla yağlı yiyecekler tüketmek ve hareketsiz kalmak sonucunda damar tıkanıklıkları gibi damar hastalıkları ortaya çıkabilir ve bu cerrahi bir ameliyat gerektirir. Halbuki haftada dört gün yapılan yürüyüşler bile bu sorunun önüne büyük oranda geçer. Kilo vermek için yapılan diyetlerden başka kendinizi diyet gibi disiplinli işlere sokmak istemiyorsanız bu yürüyüşleri yapabilirsiniz. Yapılan bu yürüyüşleri evde yürüyüş bandınız da veya dışarıda yapabilirsiniz.

Ancak dışarıda yapılan yürüyüşler daha faydalıdır. Bu yürüyüşlerde dışarıda yapıldığından dolayı bol oksijen alınır. Vakit olarak sabahın erken saatleri en uygun saatlerdir . Eğer amacınız yağ yakmaksa ki kesinlikle bu olmalı kahvaltıdan önce bu yürüyüşler yapılmalıdır. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta çok aç olmamanız gerektiğidir. Yürüyüş esnasında yorulduğunuz için baygın düşebilirsiniz. Damar tıkanıklıklarının önüne geçmek için yapılan yürüyüşlerden başka sabah hiç bir şey yenilip içilmeden içilen bir bardak ılık limonlu su da oldukça etkilidir. Ilık su damarlarda ki yağı sökmeye çalışır ve damar tıkanıklıklarının önüne geçer.

Hangi Sporlar Yapılabilir Ülkemizin çoğu insanın yaşadığı kilo sorunun önüne geçmek için yediğiniz yemeklere çok fazla dikkat edemiyorsanız spor yapmanız şarttır. Kalp sağlığı sorunları yaşıyorsanız da spor yapmak sizi sağlığınıza geri kavuşturacak ve sizi oldukça zinde tutacaktır. Bahsettiğimiz gibi aslında en sağlıklı spor sabah erken saatleri yürüyüşleridir. Bunun dışında birçok çeşitte sporlar yapılabilir. İlgi alanınıza göre bunlardan birini seçmeniz mümkün. Kardiyo egzersizleri yapılması zor olan ama kalp sağlığı için en etkili egzersiz türleridir. Başlarda sizi zorlayabilir. Hemen vazgeçmemelisiniz. Zaman geçtikçe buna alışacak ve gücünüzü artırdığınızı göreceksiniz. Kardiyo egzersizleri hafta dört en fazla beş kere yapmalısınız . Fazlası kas kaybetmenize yol açar ve buda istenmeyen bir durumdur. Kaslar insan vücudu için adeta altın değerinde bölgelerdir. Çünkü daha fazla kas daha fazla kalori demektir.

Kilo vermek için yapılan diyetler haricinde yağ kaybetmenin başka yollarını arıyorsanız kesinlikle kas kitlenizi artırmalısınız desek yanlış olmaz elbette ki. Yapılabilecek kardiyo egzersizlerini koşu, ip atlama, bisiklet sürmek, çeşitli egzersizleri art arda yapmak gibi egzersizler olarak sayabiliriz. Spor salonuna gitmek istemiyor ve evde yapmayı düşünüyorsanız bu egzersizleri ip atlamak oldukça uygun olacaktır . Herhangi bir alet edevat gerektirmez bir ipten başka. Spor yapmayı eğlenceli hale getirmek istiyorsanız da zumba diye adlandırılan spor çeşidini yapabilirsiniz. Bu spor çeşidi müzik eşliğinde çeşitli hareketler yapılarak gerçekleştirilir. Kendinizi müziğin akışına bırakarak kendi başınıza dans etmeniz bile yeterli olacaktır. Çünkü önceden de belirttiğimiz gibi burada amaç hareket etmektir. Yağ yakmanın aslında en etkili yolu ağırlık kaldırmaktır. Çünkü ağırlık alttaki kas kitlesini artırır ve daha fazla kas daha fazla kalori demektir.

Vücudunuz daha fazla kas kitlesine sahip olduğunda gün içinde herhangi bir işinizi yaptığınızda dahi daha fazla kalori harcarsınız. E bunu kim istemez ki. Onun için kilo vermek için yapılan diyetler dışında yağ yakmaksa amacınız ki kesinlikle bu olmalı ağırlık çalışması da yapmalısınız. Ama ben ideal kilomdayım sadece vücudumu şekle sokmak istiyorum veya çok kiloluyum kilo verirken sarkmak istemiyorum diyorsanız plates sizin için benzersiz bir seçim olacaktır. Vücudunuzu dört haftada gözle görülür şekilde sıkıştırabilen platesi sporunuzun yanına ekleyerek az bir miktar kalori yakımı da sağlarsınız. edevat gerektirmez bir ipten başka

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb