Kilo Vermede Sizin İçin Pratik Öneriler

Author

Categories

Share

Kilo vermede o kadar diyet yöntemi var ki kararsız kalmak elde değil. Bununla beraber diyet yapmadan da kilo vermek isteyenler elbette vardır. Belli bir yönteme bağlı kalmak sizi yoruyorsa, o halde vereceğimiz önerileri dikkate alarak kısacası hayat tarzınızda ufak değişikliklerle kilo vermeniz mümkündür.

Kahvaltı Mutlaka Yapılmalı

Kahvaltı uzmanlarında belirttiği gibi güne zinde başlamanın yanı sıra metabolizmanızın doğru çalışmasında etkisi büyüktür. Bundan dolayı besleyici bir kahvaltı ile güne başlamalısınız. Kesinlikle kilo aldıracak yiyecekler yerine kalorisi düşük ama tok tutacak gıdalar kahvaltınızda yer almalı.

Kilo Vermede Sizin İçin Pratik Öneriler.1

Ekmeğin Hayatınızdaki Önemini Azaltmalısınız

Ekmek hem sizi yaşlandırmakta hem de kilo almanıza neden olan başlıca faktördür. Eğer ki ekmeğe çok düşkün iseniz daha az kalorili ekmekler seçip daha az dilimler yiyerek kilo alımını engellemiş olacaksınız. Ayrıca yemeklerden önce, mutlaka bir bardak su için ve günde 2 lt’ye yakın su içiniz.

Kilo Vermede Sizin İçin Pratik Öneriler

Alışverişinizi Sağlıklı ve Kalorisi Düşük Yiyecekler Seçiniz

Alışveriş yaparken mayonez, çikolata, cips, hamur işi tatlılar gibi kilo aldırıcı gıdalar yerine badem, ceviz, maden sodası, Türk kahvesi, portakal, yumurta gibi daha sağlıklı gıdalardan alarak tamamlayınız. Alacağınız her yiyeceği mutlaka sizin için faydası ne olacak diye düşünerek alınız.

Kilo Vermede Sizin İçin Pratik Öneriler.2

Egzersiz, Egzersiz, Egzersiz…

Egzersiz ve spor hayatınızın her anında yer alsın. İlla spor ya da egzersiz yapmak için alet ya da spor salonlarına gerek yoktur. Evde de yapacağınız spor hareketleri ile kalori yakabilirsiniz. Son bir not daha verelim: Kesinlikle diyette önemli olan akşam 18-19.00 saatlerinden sonra yememeye dikkat ediniz. Erken yatıp güne erken başlamanızı tavsiye ederiz.

Not: Her zaman tabağınızı ayrı hazırlayın ve tabağınızdaki yiyecekler bitince sofradan kalkın. Tabağınızı asla fazla doldurmayın. Akşamlar daha hafif yenmelidir.

Kilo Vermede Sizin İçin Pratik Öneriler.3

Author

Share