Kilo Verirken Yapılan Hatalar Nelerdir

Author

Categories

Share

Kilo Verirken Yapılan Hatalar Nelerdir

 

kilo-verirken-yapilan-hatalar-nelerdir

Kilo verme işlemi için yaptığımız birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar bazen hatalı olabilmektedir. İlk olarak ileriye dönük olarak bu gibi durumda plan yapmak uygun olmayabilir. Buna örnek olarak dışarıya çıkıldığında sonra yerim düşüncesi ile yemeden çıkmak, yada tam tersi olarak hiç yemem düşüncesi ile çıkarken yemek yedikten sonra çıkmak gibi planları sayabiliriz. Bu gibi durumda fazla kilo almaya neden olabilir. Bu yazımızda özellikle kilo almamak için yapılan uygulamaların hatalı olduğu durumlardan bahsetmek istiyoruz. Akşam yemek ümidi ile sabah yada öğle vakitlerinde bir şey yememek:

Yukarıdaki başlıkta bahsettiğimiz gibi, sonra yerim ümidi ile yemek yememek yada geciktirmek bazen fazla kilolara neden olabiliyor. Ödem olduğu varsayımı ile bundan kurtulmak için ilaç kullanmak yada kür yapmak:

Bu durumun en sağlıklı yapılışı, ödeme neden olan problemleri ilaç yada kür uygulaması yapmadan azaltma yoluna gitmektir. Sporu aşırı yaparak enerjiyi fazla tüketmek:

Spor yapmak enerji kazanmak içindir. Bunun için bunu dozajında yapmak en doğrusudur. Gün içerisinde yapılan egzersiz gibi hareketler spor sayılıp vücudu zinde tutmaya yaramaktadır. Ancak fazla spor yapmak, enerji vermek yerine enerjiyi fazla tüketmeye sebep olacağından, sindirim sisteminde düzen bozulabilir. Sabah ve öğle az yemek:

Kilo vermek için az yemek yemek doğru bir uygulamadır. Fakat az yemek yemek kilo azalttığı gibi vücudu da enerji kaybına uğratır. Bu durumda akşamları fazla yemek yada az yemek sonrası, diğer günde kendinizi halsiz hissetmenize neden olabilir. Kiloyu hızlı vermek için alkali su tüketmek:

Doğanın kendisi bir mucizedir. Bu nedenle hızlı kilo verdiren besinlerden uzak durmak en doğru kilo verme uygulamaları arasındadır.

Author

Share