Kilo Almanızın Sebepleri ve Zayıflama Yöntemleri

Author

Categories

Share

Kadın vücut tiplerine baktığımızda farklı bölgelerin kilo aldığını ve sebeplerin de vücut tipine göre değiştiğini görüyoruz. Örneğin bazı kadınlar göbek bölgesinden şikayetçi olurken bazı kadınlar ise basen ve kalça bölgesinden şikayetçi oluyor.

Uzmanlara Göre Resimde Görüldüğü Üzere;
Kilo Almanızın Sebepleri ve Zayıflama Yöntemleri
1 Numaradaki gibi vücudun üst kısmı kilo alıyorsa bunun sebebi fazla yemek. Üst bölgesi fazla olan kadınlar çok yemek yerine sağlıklı beslenip daha az yemelidir.
2 Numaradaki gibi yalnızca göbek kilo alıyorsa bunun sebebi tamamen sinirsel. Stres sebebiyle hazımsızlık ve şişkinlik olduğu için göbek kilo alır.
3 Numaradaki gibi basen bölgesi kilo alıyorsa sorun fazla gluten tüketimi olabilir. Basen bölgesi kilo alan kişiler glutensiz gıdaları tercih etmelidir.
4 Numaradaki gibi ön karın bölgesi kilo alıyorsa bu genetik yatkınlıkla ilgilidir. Bölgenin zayıflaması için mutlaka spor yapılmalı ve karın kasları çalıştırılmalıdır.
5 Numaradaki gibi alt kalça ve bacaklar kilo alıyorsa bunun sebebi kan dolaşımı problemleri olabilir. Bu kimseler doktora başvurarak çözüm bulabiliriler.
6 Numaradaki gibi vücudun orta kısmındaki kilolar hareketsizliğe bağlıdır. Vücut tipi böyle olan kişiler hareket etmeye ve spor yapmaya özen göstermelidir.

Author

Share