Kilo Almanın Yolları | Hanımların Dünyası

loading...

Kilo Almanın Yolları

Kilo Almanın Yolları

Kilo Almanın Yolları

Kilo almanın yolları olarak kilo vermekten çok kolay olan yapılabilecek en basit yöntemler olmaktadır. Vücut sağlığında problemi olmayan kişiler günlük beslenme programlarına ek olarak kilo alma işlemini yapabilirler. Kilo alma konusu ele alındığında bir rahatsızlıktan dolayımı yoksa gerçekten zayıflıktan dolayımı olduğunu anlamak için kesinlikle doktora başvurmak gerekmektedir. Normalden fazla seviyede zayıf olan kişilerin bu zayıflıklarının nedenleri olarak genetik bir faktör olabileceği gibi hızlı çalışan bir metabolizmaya iştahı kapalı şekilde olan ve daha az beslenme alışkanlığından dolayı olabilir. Günlük faaliyetler acısından yüksek derecede fiziksel aktivite yapan kişiler fazla enerji harcayacakları ve vücutlarında yağ tutmayacakları için kilo almayabilirler.

Kilo almanın yolları olarak değerlendirecek konuların tam tersi olarak neden kilo alınmadığını inceleyerek sorun daha kolay çözülecektir. Beslenme konusunda yetersiz ve dengesiz beslenme kilo alma konusunda yavaş ilerleme sağlayacağı gibi bağırsaklarda bulunan parazitler sindirim sisteminizi ters yönde etkileyeceği için yani bağırsaklarda olan sindirimde besinlerin kana karışma yerine parazitler tarafından emilmesi kandaki besin miktarını düşüreceğinden kilo almanızı da engelleyecektir. Bu parazitler tam tersi olarak kilo vermenize neden olacaktır. Bir başka kilo alamama nedeni ise troid, diyabet, sindirim, kanser gibi hastalıklar kilo almayı engelleyici sorunlar olarak karşınıza çıkmaktadır.

kilo-almanin-yollari

Anlatılan bu engeller aşıldığı takdirde vücut yapınız kendiliğinden dengeli beslenme sayesinde kilo almanızı sağlayacaktır. Kilo almanın yolları olarak sizin yapabileceğiniz çalışmaları sıralayabilecek olursak en başta yapmanız gereken normal bir insanın alması gereken günlük 1200 kalori yerine 1500 kalori alarak kilo alabilirsiniz. Ayrıca uyandıktan 1 saat sonra kahvaltınızı yapın hatta kahvaltıda kalorisi yüksek ve karbonhidrat ağırlıklı yiyeceklerden tüketerek sıkı bir kahvaltı yapın. İştah konusunda eğer sıkıntı yaşıyorsanız sıklıkla sevdiğiniz besinleri çabuk ulaşabileceğiniz yerlerde tutarak sık sık bu gıdalardan tüketiniz. Yediğiniz besin maddeleri kilo alma çalışmalarınız sırasında kalorisi yüksek gıdaların olmasına dikkat ediniz. Pirinç ıspanak gibi ham gıdalar bu isteğinizi karşılayacaktır.

Eğer kilo almak istiyorsanız yeme alışkanlıklarınıza en fazla 3 saat ara vermelisiniz. İştahınız olmasa bile az yiyerek çok kalori alabileceğiniz gıdalardan alarak sürekli sindirim sisteminizin çalışmasını sağlayabilir ve kilo alabilirsiniz. Bu konuda yiyebileceğiniz fındık, kuru meyve, fıstık ezmesi, peynir ve avokado bu yiyecekler arasında sayılabilir. Kilo almanın yolları olarak yağlı besinler bu konuda en önemli besin maddelerinden olmaktadır. Fakat bunları sağlıklı yağlardan seçmek yani fıstık, kaju veya zeytin yağı gibi doymamış yağ kaynakları olarak kilo alma kaynağı olacaktır. Fakat bunu yaparken işlenmiş gıdalar olan doymuş yağlardan margarin gibi kötü yağlardan uzak durmalısınız. Yüksek miktarda protein almak ve hareketsiz kalarak proteinlerin yağa dönüşmesini sağlayarak kilo alabilirsiniz. Aynı zamanda alacağınız protein kaslarınızı güçlendirerek vücut yapınızın sağlamlaşmasını ve çevresel etkilere karşı dayanıklı olmanızı sağlayacaktır. Bunun için et, süt, yumurta, baklagiller, badem tüketebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb