Kilo Aldıran İlaçlar | Hanımların Dünyası

loading...

Kilo Aldıran İlaçlar

Kilo Aldıran İlaçlar

Kilo Aldıran İlaçlar

kilo-aldiran-ilac

Bazen bilerek bazen de bilmeden kullandığımız ilaçlar (hap, antibiyotik, şurup, müshil, tablet, kapsül, enjeksiyon vs) kilo aldırıyor. Amacımız bir hastalığı tedavi etmek, belirtilerini yok etmek olurken ilacımız bize biz fark etmeden kilo aldırabiliyor. Bazı ilaçlar ise tamamen sadece bu amaca yönelik. Kilo aldıran ilaçlar da piyasada mevcut. Bu makalemizde amacı kilo aldırmak olan ya da yan etkilerinde kilo alma olan tüm ilaçları incelemeye çalışacağız. Bakalım kilo aldıran ilaçlar hangileriymiş, ne gibi özellikleri varmış?

kilo-aldiran-ilaclar-nelerdir-1

İştah artıran, zamanla kilo artışı sağlayan, hazımsızlık sorunu ve gaz yapan, şişkinlik veren, daha iri görünmeyi sağlayan, sindirim ve metabolizmaya etki ederek kilo aldıran ilaçlar… Mineral içerikli kapsül ve haplar direkt kilo aldırmaz ancak iştahı açar. İştah artışı ile kişi, daha çok yemek yemeye başlar. Bu da kısa sürede kiloda artış yaratır. İştahınız normalde de çoksa mineral haplarını azaltın. Demir ilaçları tipik kilo aldıran ilaçlar olarak bilinir. Demir ilacı ile bünyedeki demir seviyesi arttıkça iştah yerine gelerek düzelir. İştahı açılan bir kişi zamanla kilo almaya başlar.

kilo-aldiran-ilac

Bazı tiroid ve diyabet ilaçları da kimi zaman iştah açıp kilo aldırabiliyor. Tiroid hormonu ile insülin hormonunu etkileyen bu iki ilaç birlikte kullanılıyor ise kesinlikle kişide bir kilo artışı gözlenecektir. İçinde yağ bulunan balık yağı hapları da kilo aldırıyor. Antidepresanlar, depresyon ve psikolojik içerikli tüm ilaçlar kesin olarak kilo aldıran ilaçlardır. Vücutta su tutulmasını sağlayan alerji hapları da mutlak kilo aldırır. Kilo almanız için harcadığınız enerjinin beslenerek aldığınız enerjiden daha az olması gerekir. Kilo aldıran ilaçlar sebebi ile az hareket ediyor üzerine bir de çok kalorili besleniyor iseniz kilo artışı kaçınılmaz olur.

Heap of medicine pills. Background made from colorful pills and capsules

Bir de çok zayıf olup da piyasada satılan kilo aldırıcı hapları alanlar var. Kesinlikle doktor önerisi olmadan reçetesiz kilo aldırıcı ya da zayıflatıcı herhangi bir ilaç kullanmayın. Doğum kontrol hapları, diyabet ve tiroid ilaçları, depresyon ve hipertansiyon ilaçları kilo aldıran ilaç türleri arasındadır. Medikal merkezlerde ve eczanelerde kilo aldıran haplar ile protein tozları ve kilo aldırıcı karbonhidratlar da satılıyor. Doktor reçetesi ve önerisi olmadan bunları kullanmayın. Bünyenize göre tam aksi bir etki yaratarak size kilo verdirebilir. Ayrıca bu tip ilaçların ölüm ve kalıcı hasarlara yol açtığını da biliyoruz.

hizli-kilo-aldiran-ilaclar-1

Doymuşluk hissini önleyen, yedikçe yine acıkma hissi uyandıran uyuşturucu nitelikteki depresyon hapları kilo aldırıyor. Ancak kilo almak için böyle bir riske girmeye değmez. Bu nedenle kilo almak isteyenler sağlıklı beslenmeye devam etmeli. Abur cubur yiyerek ve hareketsiz kalarak kilo almaya çalışmayın. Vücudun dengesi yerinde ise çok kötü bir hastalık yoksa zamanla kilo almaya başlarsınız zaten. Bunun için ilaç almaya gerek yoktur.

hizli-kilo-aldiran-ilaclar

Kilo Aldıran İlaçlar Resimleri

 

hizli-kilo-aldiran-ilaclarkilo-aldiran-ilaclar-nelerdirkilo-aldiran-ilaclar-neler-1kilo-aldiran-ilaclar-nelerkilo-aldiran-ilaclar-nelerkilo-aldiran-ilaclar-1kilo-aldiran-ilaclarkilo-aldiran-ilaclar

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb