Kepek Neden Oluşur | Hanımların Dünyası

loading...

Kepek Neden Oluşur

Kepek Neden Oluşur

Kepek Neden Oluşur

Kepekli saçlar birçok kişinin baş belasıdır. Kepek oluşumunda farklı sebepler vardır. Kuru saç derisi kepek oluşumundaki en büyük sebeptir. Saç kökünden saç uzadıkça kuru saç derisi de bu saçla beraber araya karışır. Dolayısıyla saçların arasında karışık olarak deri parçacıkları görülür. Bu parçacıklara da kepek denir. Kepek gerekli önlemler alınarak yok edilebilir fakat bu önlemleri sürekli olarak uygulamak gerekir.

Kepek-oluşumu
Kepekli Saçlara Ne İyi Gelir?

Kepekli saçlar genelde kuru ve saç derisi de yağsız olan saçlardır. Dolayısıyla kepeği geçirmek için saç derisine ve saça gerekli bakımı yapmak gerekir. Eğer bu bakımı tam anlamıyla yapamazsanız kepekten kurtulamazsınız. Kepekli saçlar ısırgan oto özütlü şampuanlarla yıkanmalıdır. Bu özüt kepeği zamanla yok edecek ya da en aza indirecektir. Bu sayede saçlarınız daha canlı bir hal alacaktır. İkinci olarak da saç kremi kullanılmalıdır. Bu krem saç diplerine masaj yapılarak yedirilmelidir. Bu işlem sayesinde saç deriniz kuruluktan kurtulur.

Kepekli Saçlar Nasıl Yıkanmalıdır?

Kepekli saçların temizlenmesi için çok ince dişli bir tarak gerekir. Saç köpürtülüp direkt olarak durulanmaz. Saçınızı köpürttükten sonra ine dişli tarakla köpüğü arıtana kadar taramanız gerekir. Bu sayede saç aralarında kalan kepek parçacıkları temizlenmiş olur. Bu işlem tamamlandıktan sonra da saç tekrar şampuanla yıkanmalıdır. Saçınızı şampuandan tamamıyla arıttığınıza emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde girişiminiz başarısızlıkla sonuçlanır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb