Kepçe Kulak Estetiği

Author

Categories

Share

Kepçe Kulak Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

kepce-kulak-estetigi-1

Kepçe kulak estetiği dediğimiz büyük kulakları küçülterek ve şekillenmesi için yapılmaktadır. Kepçe kulak estetiği genellikle çocuklarda uygulanmakta ve on beş yaşına kadar çocuklar kepçe kulak estetiği yaptırabilir. Ama tabi çok rahatsız olan ve kulaklarında bir takım sorunları olan yetişkinlerde kepçe kulak ameliyatı olabilir. Kepçe kulak estetiği ameliyatında hiç bir risk yoktur. Kepçe kulak estetiği cerrahiler tarafından yapılmakta ve hastanede bir gün kalmanız da gerekebilir. Çocuklara yaptırılan kepçe kulak estetiğinde genel anestezi yapılmaktadır. Yetişkinlere ise sadece lokal anestezi yapılmaktadır. Kepçe kulak estetiğini en fazla iki saat sürmektedir. Kulak estetiğinde kıkırdak dokuya kadar ulaşmaktır. Kıkırdak doku üzerinden kulağa şekil vermektedir. Kulağın kıvrımı bozulmadan kulak geriye katlanmaktadır.

kepce-kulak-estetigi

Aynı zaman da kulaklar ortaya doğru katlandığı zaman kalıcı olan dikişler de yapılmaktadır. Kepçe kulak estetiğinde hem çocuklar hem de yetişkinler operasyon bittikten sonra yürüyebilirler. Ama kepçe kulak estetiği olan kişilerin kafaları da sarılmaktadır. Bununla birlikte kulaklar ağrı yapabilir. İyileşene kadar ağrı kesici ilaçlar içilebilir. Kafadaki sarılan bezlerin bir hafta kalması gerekir. Bir hafta sonunda da sargı bezleri çıkarılmaktadır. Kulaklarda ki dikişleri de tercih edebilirsiniz. Çocuklar kepçe kulağı estetiği oldukları zaman okula gidebilmeleri mümkündür. Ama beden eğitimi dersine katılmaları mümkün değildir. Sadece oturup ders dinleyebilirler.

kepce-kulak-estetigi-3

Kepçe kulak problemi oldukça rahatsız etmektedir. Aynı zaman da erişkinlerin bile bu kepçe kulak çok problem olmaktadır. Çocuklar büyüdükçe rahatsız olmakta ve arkadaş çevrelerine de çıkmaya utanırlar. Bu yüzden de aileler çocuklarını yaşadığı problemini göz önünde bulundurmak onların tedavisine yardımcı olmalıdır. Kepçe kulak estetiğini olmaya karar verdiğiniz zaman operasyon yapacak cerrahiyle detaylı bir görüşme yapmalısınız. Kepçe kulak estetiğinde on gün önce hiç bitkisel çay ve ilaç içmeniz gerekir. Hatta aspirin ve ağrı kesicileri de içmemelisiniz. Kepçe kula ameliyatı çocuklarda altı yaştan itibaren yapılabilir. Operasyon sırasında çocuklar rahat durmadıkları için ve huzursuz olacaklarını tahmin edilerek cerrahiler çocuklara genel anestezi yapmayı planlar. Kepçe kulak estetiği kulağının arka kısmından yapıldığı hiç bir şekilde operasyon işi kalmayacaktır.

kepce-kulak-estetigi-2

Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İple yapılan kepçe kulak estetiği ise süresi on beş dakikadır. Bunda da lokal anestezi yapılır. Kepçe kulak estetiğinden sonra risk yaşayacaktır. Kepçe kulak estetiğinde lokal anestezi yapıldığı için ağrısı üç saat sonra başlar. Ama ağrı kesiciler ile ağrılarınızı giderebilirsiniz. Yedi gün sonunda normal hayatınıza dönebilirsiniz. Kepçe kulak estetiği sonrasında yapmanız gerenlere mutlaka uyunuz. Yoksa kulağınız zarar görebilir ve enfeksiyon bile kapabilir. Kulağınız tam olarak iyileşene kadar şişkinlikten görülmesi normaldir. Kepçe kulak estetiği hakkında daha fazla detay için doktorunuza sorunuz.

Author

Share