Kepçe Kulak Ameliyatı | Hanımların Dünyası

loading...

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

kepce-kulak-ve-ameliyatlar

Estetik operasyonlar arasında hem kadın hem de erkeklerin en çok yaptırdığı operasyonlardan biri kepçe kulak ameliyatı olarak da bilinen kulak estetiğidir. Kulaklarda doğuştan gelen ya da kimi durumlarda sonrada gelişen şekil bozuklukları kulak estetiği ile giderilmektedir. Hastaların kulak estetiğine başvurmasının en büyük nedenleri arasında yüze karşıdan bakıldığında normalden daha çok dışarıda gözüken kulaklardır. Genel olarak kepçe kulak ameliyatının uygulandığı en küçük yaş on sekizdir. Kulak vücuttaki en hızlı gelişen organlardan biridir. Kulak gelişiminin yüzde seksen beşi henüz üç yaşında tamamlanmış olur. Ayrıca ilk gençlik ve çocukluk yıllarında estetik gözükmeyen ya da orantısız şekilli kulaklar psikolojiyi de olumsuz etkileyebildiğinden kulak estetiğinde yaş önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaz

kepce-kulak-ve-ameliyati

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Uygulanır Kepçe kulak ameliyatları on beş yaşın altındaki çocuklar için genel anestezi altında yapılır. Ancak çok zor bir operasyon olmayan kulak estetiği için on beş yaşın üzerindeki hastalarda lokal anestesi uygulanır. Kulak estetiğinde amaç kulağın kıkırdak yapısını düzeltmek ve uzun vadede rahatsızlığının tekrarlanmamasını sağlamaktır. Dışarıdan bakıldığında fark edilmeyecek şekilde kulak arkasından açılan bir kesikle kulağın kıkırdak bölgesine ulaşılır ve arzu edilen değişiklik doktorunda uygun bulduğu şekilde yapılır.

kepce-kulak-ve-ameliyati

Kepçe kulak ameliyatında uygulanan yöntemler hastanın durumuna ve doktorun tercihine göre farklılık gösterse de, kulak kıkırdağına istenilen şekil verildikten sonra bu şeklin bozulmaması ve rahatsızlığın tekrarlanmasının önüne geçmek için en önemli noktalardan biri kalıcı ve dayanıklı dikişler atılmasıdır. Kepçe kulak estetiği sonrasında hasta hemen ayağa kalkabilir ve günlük hayatına devam edebilir. Son yıllarda şekil bozukluğunun fazla olmadığı durumlarda sık kullanılan kulak estetiği yöntemlerinden biri de iple kulak estetiğidir.

kepce-kulak-ve-ameliyat

Bu yöntem kulakta her hangi bir kesme işlemi uygulamaksızın kulak kepçesine minik iğnelerle girilerek uygulanır. Operasyon 15 20 dakika arasında tamamlanabilir ve iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Bu yöntem her ne kadar kolay bir yöntem olsa da kalıcı ve kesin bir sonuç vermediği göz önünde bulundurulmalıdır. Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir Kepçe kulak operasyonu eğer yaz aylarında yapıldıysa operasyon sonrası mutlaka yüksek korkuma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Ayrıca ameliyat geçiren kişi doktorun uygun bulduğu süre boyunca kesinlikle kulak üzerine ve çok alçak yastıklarla uyumamalıdır.

kepce-kulak-ve-ameliyat

Kepçe kulak ameliyatından sonra çok ağır sporlar yapmamaya ve çok ağır yükler taşımamaya özen gösterilmelidir. Operasyonun en doğru sonuçlarının ameliyattan yaklaşık olarak bir ay sonra gözlemlenebileceği unutulmamalıdır. Ameliyattan sonra sarılan bandajların çıkarılması ve bazı durumlarda dikişlerin alınması için operasyonu yapan doktora tekrar başvurmalısınız. Ameliyat sonrası deride hafif kızarma, ağrı ve şişlik görülmesi normaldir. Kulağınızı çevresel faktörlere karşı korumak için sporcu bantları kullanabilir ya da ağrıyı azaltmak için doktorunuzun önerdiği ağrı kesici bir ilaç kullanabilirsiniz.

kepce-kulak-ameliyatlari

Kepçe Kulak Ameliyatı Resimleri

kepce-kulak-ameliyatlarkepce-kulak-ameliyatlarkepce-kulak-ameliyatlarikepce-kulak-ameliyati-nasil-yapilirkepce-kulak-ameliyati-nasil-yapilirkepce-kulak-ameliyatikepce-kulak-ameliyatikepce-kulakkepce-kulak

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb