Kepçe Kulak Ameliyatı | Hanımların Dünyası

loading...

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

 

Kepçe kulak problemine son derece çağdaş ve yenilikçi bir çözüm sağlayan lazerle kepçe kulak estetiği, pratik uygulamasıyla kepçe kulak deformitesinden kurtulmaya olanak sağlamaktadır. Yalnızca estetik bir problem yaratan kepçe kulak sorunu, hangi yaşta olursa olsun, kişilerin özgüvenini sarsan bir mevzudur. Kliniklerde kepçe kulak sorununu ortadan kaldırmak için uyguladığımız kepçe kulak ameliyatı ile iple kepçe kulak ameliyatının dışında çağdaş teknolojilerden faydalanarak, hastaya maksimum avantaj sağlayan lazerle kepçe kulak ameliyatı da yapılıyor.

Genetik kökenli, aileden kalıtımsal olarak geçen kepçe kulak problemi kulağın olması gerekenden daha fazla açı yapmasından kaynaklanıyor. Kafatasına ortalama 1 cm uzaklıkta açı yapması beklenen kulaklarda bu uzaklık fazla olduğu zaman kepçe kulak adı verilen anomali oluşur. Yüzünüzün estetik görüntüsünü tamamlayan bir unsur olan kulaklarınızda bu tarz bir sorun yaşıyorsa lazer teknolojileri kullanılarak uygulanan, acısız, sargısız ve ya kanamasız lazerle kepçe kulak operasyonundan faydalanmalısınız.

Lazerle kepçe kulak operasyonu son teknoloji bir cerrahi operasyon türüdür. Klasik kepçe kulak ameliyatında yapılan kesiler lazer teknolojisiyle yapılmaktadır. Bundan dolayı kanama olmaz ve kesi izi kalmıyor. Özellikle kulak kıkırdağının çok daha iyi sonuç verebilmesi için, sert açılı kıkırdak doku lazer teknolojisi ile yumuşatılır ve kıkırdağa doğru açının verilmesi sağlanmaktadır. Böylelikle kepçe kulak sorunu geçici değil de ömür boyu çözülmüş oluyor.

Genel anestezi ve ya tercihe göre lokal anestezi altında uygulanabilen lazerle kepçe kulak operasyonu, kulak arkasına lazerle atılan kesi ile başlamaktadır. Kulağın kepçelik durumuna göre yine lazerle kıkırdak doku yumuşatılır, gerekiyorsa kepçeliği artıran diğer komşu dokulara da lazerle işlem yapılarak doğru açı konumlandırılıyor. Fazlalık olan doku alınır ve fazla gelişmiş kısımlar uzaklaştırılmaktadır. Açının konumlandırılması için ayrıca içeriye dikiş de atılır ve yine lazerle kesi kapanır.

Lazerle kepçe kulak ameliyatının avantajları neler olabilir? Lazerle kepçe kulak operasyonun en büyük avantajı hastaya iyileşme döneminde büyük kolaylık sağlayarak, son derece kısa ve yoğun olmayan bir nekahet süresi yaşatır. Hastadan, operasyondan sonra sadece bir saç bandı takması ve birkaç gün bölgeyi dış etkenlere karşı koruması istenmektedir. Dikiş ve ya neşter kesisi yapılmadığı için pansumana gerek kalmaz.

Hasta, iyileşme döneminde kan kaybı yaşamadığı için morarma veya şişlik olmaz ya da minimal düzeyde bir seyir gözlenmiyor. Tüm bunlar hastanın bir an evvel toparlanmasını ve sosyal hayatına dönmesini hızlandırır. Son derece risksiz ve sağlıklı bir şekilde uygulanan lazerle kepçe kulak operasyonu, haftalarca süren iyileşme süreciyle ve ya pansuman ve dikiş kontrolü gibi ekstralarla uğraşmadan kepçe kulak sorununu pratik bir şekilde çözüme kavuşturulur. Yaklaşık 5 ile 7 gün sargı süreci olmaktadır. Sargı alındıktan sonra 20 ile 30 gün geceleri saç bandı takması gerekiyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb