Kelebekler Vadisi'nde Tatil Fethiye | Hanımların Dünyası

loading...

Kelebekler Vadisi’nde Tatil Fethiye

Kelebekler Vadisi’nde Tatil Fethiye

“Kelebekler Vadisi” adı her geçtiğinde aldığımız tepki “dünya harikası ama …” şeklinde idi. Bu amalar dünyadaki sayılı doğal cennetlerden biri olan vadinin bu zamana kadar hak ettiği gibi işletilmediğinin göstergesiydi. Sonunda “karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak” diyen mesleği turizimci olmayan doğa sever bir kaç idealist varlarını yoklarını ortaya koyarak vadiye yatırım yaptılar…

Kelebekler vadisi ait olduğu doğal ortama tekrar kavuşsun, tekrar doğanın parçası olabilsin diye :

  1. Yıllardır vadide birikmiş çöpler, atıklar bir ay süren bir çalışmanın sonunda vadiden toplanıp hizmet teknesi ile atıldı. Bu şekilde toplam 20 ton çöp ve atık vadiden taşındı.
  2. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği vadi maalesef gerekli yatırım yapılarak insan pisliğinden arındırılmamıştı. Adadan atılan 20 ton teneke,naylon,pet şişe gibi inorganik çöplükten sonra foseptikler elden geçirildi ve bu bakir kalması gereken doğal cennet zarar görmesin diye foseptiklerde arındırıcı olarak Microlife DCB063 kodlu micro biyolojik ürün kullanılmaya başlandı. Böylelikle paraya kıyıldı vadiye kıyılmadı ve yararlı bakterilerin yardımı ile vadi insan pisliğinden tamamen temizlendi.
  3. Vadide elektrik benzinli ve mazotlu altı adet jeneratörler ile sağlanıyordu. Üstelik bu jenratörlere ne bir susturucu ne saldığı karbonmonoksiti tutacak filte sistemi konmuştu. Bu jenaratörler yeterli gelmediği için içecek sıcak, et bozuk, ortam gürültülü üstüne üstlük hava karbon monoksit ile doluydu.Doğanın ortasına koymuş kıyıcı gibi çalışan bu jeneratörlerden de vadi temizlendi.Vadinin sahibi olan Kooperatifin girişimleri ve kararlılığı sayesinde yine paraya kıyıldı vadiye kıyılmadı ve vadiye elektrik getirilerek doğal yaşamı tehdit eden sesten ve karbonmonoksit gazından kurtarıldı.
  4. Vadinin sembolü haline gelen ve çatısı yıkılmış olup bütün kışı bu şekilde geçiren ve neredeyse yıkılma tehlikesi geçiren taş ev, yeni vadi yönetimi tarafından uzman bir kadroya emanet edilerek restore ettirildi. Yani gene paraya kıyıldı vadiye kıyıldmadı… Böylece yeni sezonda kültür ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapmaya hazır hale geldi.

Artık Kelebekler Vadisi’nde doğa olması gerektiği gibi temiz, ortam nezih, içecek soğuk, çarşaf temiz, yemek leziz, hizmet güler yüzlü … işte bunun için “YENİ KELEBEKLER VADİSİ” …

KONAKLAMA

Vadide ahşap bungolovlarda ve çadırlarda konaklama imkânı vardır. Bungolovlar 2 kişiliktir. Çadırlarımız iki türdür. Altı yekpare izalosyonlu ve sıcağı geçirmeyen, nem yapmayan, havalandırmalı, pamuklu kumaştan konforlu kamp çadırlarımız vardır. Ayrıca eskiden de vadide kullanılan kamp çadırlarımız mevcuttur. Bunların dışında sizler de kendi çadırlarınızla gelip, gösterilecek alana çadırınızı kurabilirsiniz. Kendi çadırınızı kurmanız konaklama fiyatında her hangi bir indirim sağlamamaktadır.

KONAKLAMA FİYATLARI KONAKLAMA FİYATLARINA AÇIK BÜFE ZENGİN ÇEŞİTLİ AKŞAM YEMEĞİ VE SABAH KAHVALTISI DÂHİLDİR FİYATLAR TEK KİŞİLİK VE BİR GECELEKTİR
Aylar Bungalovlar/Dıngalovlar Konforlu Çadırlar Çadırlar
Ocak 35 30 25
Şubat 35 30 25
Mart 45 40 35
Nisan 45 40 35
Mayıs 55 45 40
Haziran 65 60 45
Temmuz 65 60 45
Ağustos 65 60 45
Eylül 65 60 45
Ekim 45 40 40
Kasım 45 40 40
Aralık 35 30 25
İçki Türü Fiyatı
50 cc lik bira kutu, şişe, fıçı 7,00 TL
33cc lik bira 6.00 TL
rakı, votka, cin duble 10,00 TL
3 Kayıttan 1 – 3 Arası Kayıtlar

Kendi çadırınızla geldiğinizde fiyatlar 3.ncü sütündaki Çadır fiyatıdır.

kaynak:yenikelebeklervadisi.org

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb