Kedi Makyajı Nasıl Olur | Hanımların Dünyası

loading...

Kedi Makyajı Nasıl Olur

Kedi Makyajı Nasıl Olur

Kedi Makyajı Nasıl Olur

Vazgeçilmez makyaj ürünleri arasında ilk sıralarda yer alan eyeliner göz şeklini belirginleştirmesi ile hatta daha da güzelleştirmesi nedeniyle birçok kadının gözdesidir. Kuyruklu kuyruksuz, kalın ve ya ince birçok farklı şekillerde uygulanabilen eyeliner makyajının en popüler olanı da hiç kuşkusuz kedi gözüdür. Herkes bilir ki kedi gözünün tüm çevresi siyah ve şekilli oluyor. Kuyruklu bir şekilde uygulanan eyelineri, kedi gözü makyajı olarak adlandırılmaktadır. Peki çarpıcı bakışlar kazandıran kedi makyajı nasıl olur?

Yapacağınız ilk şey ise, göz kapağınıza ve gözaltlarınıza kapatıcı uygulamaktır. Sonrasında siyah bir eyeliner yardımı ile gözlerinizi belirginleştirir. Önce göz kapağınızın ortasından başlayıp, sonra göz pınarınızı ve en son olarak da kuyruğunu yapınız. Göz şeklinizi belirleyen bu eyeliner uygulamasında en önemli kısım kuyruk kısmını belirtiyor. Sonrasında ise siyah bir göz kalemini gözlerinizin içine çekmelisiniz. Bu şekilde gözünüzün tamamı çerçevelenmiş olmalıdır. Göz makyajınızı daha çok derinlik ile gölge katmak istiyorsanız göz kapağınızın dışına doğru hafif hareketlerle koyu gri far uygulamalısınız. Rimelinizi ise en az iki kat uygulayarak yoğun kirpikler elde etmeniz gerekir.

Kedi  makyajı nasıl olur ve makyajın amacı çekik gözler yaratmak olduğundan kuyruğunuzu biraz uzun ve eğimli çekmeniz de fayda vardır. Kuyruğunuzu başarılı şekilde çekebilmek için likit eyeliner ürünleri tercih edilmelidir. Çekeceğiniz eyeliner çok fazla kalın olursa belirgin bir şekil olmayacağı için kedi gözü görünümünü elde edilebilir. Bunun için mümkün olduğunca orta düzeyde bir incelik kazandırmaya dikkat ediniz. Eyeliner kullanımı konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu makyajı kalemle de yapılabilir. Öncelikle kalem yardımıyla çizgiyi çekebilir sonrasında kalıcı olması amacıyla eyelinerle üzerinden geçiniz. Eyeliner ve rimel aşamalarını da bitirdikten sonra bir aydınlatıcı ile kaşlarınızın altını ve göz çevrenizi aydınlatmanız gerekir.

Bu şekilde göz makyajınız çok daha ön planda olur. Kedi gözü makyajı, ağır bir göz makyajı olduğundan ruj konusunda daha nude seçimler kullanarak makyajınızı dengelemesi mümkündür. Bu şekilde tüm ilgiyi gözlerinize çekersiniz. Ancak daha çekici ve de vamp bir görünüm yaratmak istiyorsanız kırmızı ya da bordo ruj sürülebilir. Gözlere anlamlı ifadeler katmak amacı ile pek çok türde makyaj çeşidi uygulanmaktadır. Bu makyaj türlerinden biride ise, kedi gözü makyajlarıdır.

Kedi Makyajı Nasıl Olur Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb