Kedi Makyajı Nasıl Olur | Hanımların Dünyası

loading...

Kedi Makyajı Nasıl Olur

Kedi Makyajı Nasıl Olur

Kedi Makyajı Nasıl Olur?

Makyaj, şüphesiz ki kadınların çoğunun özenle hatta keyifle yaptığı temel şeylerden biridir. Çoğu kişi açısından bakımlı kadın denince ardından makyajlı kadın geliyor. Fakat hangi tür makyaj yapılmalı sorusu havada kalan bir soru. Bu sorunun cevabı kadından kadına değişiklik göstermektedir ve bu yüzden tüm kadınlar birbirlerine saygı göstermelidir. Makyaj yaparken en zorlanılan yerlerden biri gözlerdir. Göz makyajınız bakışlarınızı etkiler, bu sebeple bazı kadınlar bu detayı bilmeden gözlerinin altını, üstünü, içini farklı renklerle boyuyorlar ve ortaya korkunç bakışlar çıkıyor. Hâlbuki bazen doğru bir eyeliner çekimi bakışlarınızı oldukça derileştirebilir.

Son zamanın trendlerinden kedi bakışlar oldukça popüler. Retro ve bir o kadarda çekici duran kalın eyeliner çekimi kedi bakışı olarak adlandırılıyor. Birçok ünlünün tercih ettiği bu uzun, kalın eyeliner ve kedi bakışlar sizlerin de ilgisinde çekecektir. Peki, bu kedi bakışlara nasıl sahip olacağız? Ve en önemlisi de kedi makyajı nasıl olur? İşte sorularınızın yanıtı; Kedi makyajı nasıl olur? İlk olarak göz kapağımıza primer ardından nude renk tonlarında göz farı uyguluyoruz. İyice yerdiriyoruz bu göz makyajımızın kalıcılığını sağlayacaktır.Sırada kedi bakışlarınızın baş faktörü eyeliner var. Bunun için hangi tür eyeliner’ı kullandığınızın önemi yok tamamen sizin tercihinize kalmış.

Artık eyelinerı çekme vakti. Burada önereceğim püf nokta eyelinerınızı çekiceğiniz yeri nokta nokta işaretleyerek daha sonra çizmeniz. Gözünüzün iç köşesinden başlayarak dış köşesine doğru gidecek şekilde elinizi titretmemeye çalışarak uygulayınız. Aynı uygulamayı diğer göz içinde gerçekleştirin. Ve mümkün olduğunca kirpik diplerinize yakın şekilde uygulayın. Alt kirpik diplerine de ortadan başlayarak üst kirpik diplerine çektiğimiz eyeliner’ın bitimine kadar eyeliner çekiyoruz. Yani aslında bir nevi gözü çerçeveliyoruz. Ama burada atlanmaması gereken en önemli konu alt kirpiğe eyeliner çekerken gözün ortasından başlanmasıdır. Ortadan kuyruğa doğru gidiyoruz.

Gözlerin iç köşesine kadar getirmiyoruz eyeliner’ı. Eyeliner işlemini tamamladıktan sonra kusursuz kedi bakışlarımızı derinleştirmek ve gizem katmak için rimelimizi iki kat sürüyoruz. Hatta isteğinize bağlı olarak alt kirpiklerinize de rimel sürebilirsiniz. Eğer kusursuz bir makyaj istiyorsanız kedi bakışlarınızı daha da profesyonel göstermesi adına yüzünüze pürsüzlük katacak; fondöten, pudra ve ya herhangi bir kapatıcı uygulayıp, üzerine hafif allık ve hatta dudaklara nude tonlarda bir ruj sürerek makyajımızı tamamlayabiliriz. Ve unutulmaması gereken bir şey daha; önce tabi ki isteyen herkes kedi bakışları denemeli ama eğer yakışmadığını düşünüyorsanız gözünüze uygun makyajı tercih etmeniz sizi daha hoş ve güzel yapacaktır. Önemli ve özel günlere…

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb