Kedi Dışkısından Dünyanın En Pahalı Kahvesi Kopi Luwak | Hanımların Dünyası

loading...

Kedi Dışkısından Dünyanın En Pahalı Kahvesi Kopi Luwak

Kedi Dışkısından Dünyanın En Pahalı Kahvesi Kopi Luwak

Dünyanın en pahalı kahvesi denilince aklınıza olağan üstü işlemlerden geçen Dünya’nın en ıssız bölgesinde bulunan kahve gelir. Kopi Luwak ismi ile bilinen bu Dünyanın en pahalı kahvesi de aslında olağan üstü işlemlerden geçerek hazırlanıyor diyebiliriz ancak buradaki durum bir teknolojik değil biyolojik. Nasıl mı?

Kopi Luwak, görüntüsü vişne meyvesini anımsatan bir tür meyveyi Kedigiller ailesinden bir cins hayvana yedirilerek oluşturulan bir tür kahve. Şimdi iyice merak ettiniz öyle değil mi? Evet haklısınız çünkü sonucu oldukça enteresan bu hayvan yediği meyvenin çekirdeklerini bildiğimiz normal ve biyolojik dışkılama yöntemi ile dışarı çıkarıyor… Bu dışkılar toplanıyor ve bir takım işlemlerden geçer içinden çekirdekler ayıklanıyor daha sonrada kahve olarak lüks restaurantlar’da bizlere sunuluyor.

Oldukça lezzetli olduğu söylenilen Kopi Luwak kahvesinin İstanbul’da ki mekanlarda sunulan fiyatı bir fincan 75 TL gibi bir rakamdan başlıyor. Fiyatının pahalı olması yalnızca enteresan yol ile ortaya çıkması değil yılda yalnızca 300 kilo piyasaya sürülebilmesinden de kaynaklanıyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Kazım K diyor ki; 27 Aralık 2013 - 16:21

Türkiye’de de bulabilirsiniz: evdekahve sitesinde.

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb