Kayıp Sehir Dizisi Çalıntı Mı? | Hanımların Dünyası

loading...

Kayıp Şehir Dizisinin Senaryosu Çalıntı mı?

Kayıp Şehir Dizisinin Senaryosu Çalıntı mı?

İki yapım arasında ki farklar;

1960 Filminde olduğu gibi neredeyse bütün olaylar birbirine aynı tipler, şekiller, 6 kardeş olmaları bu kadarına da pes dersiniz. Tek farkı 1960 yapımında boksör olmaları KAYIP ŞEHİR’de futbolcu olmaları.
Ne büyük fark ama 1960 yapımındaki filme uyarlanırsa eğer dizinin sonu bu şekilde olacaktır;

AYSEL, KADİR ile büyük aşk yaşıyor ve en sonunda İRFAN sorumsuzluğu yüzünden uçan kuşa borcu oluyor ve çıldırıp AYSEL’i öldürüyor bu arada kadir çok başarılı olup zengin oluyor gibi.

KAYIP ŞEHİR ‘ de sonu değiştirirler mi bilmiyorum ama değiştirseler bile o kadar yaratıcı olamazlar aynen bu senaryoyu uygularlar.. Bizim körelen zihnimiz yaratıcılıktan uzak artık.

İki filmin konusunu aşağıdan okuyabilirsiniz…

480973_179035398901257_1503927799_n

Kayıp Şehir konusu, 14 Eylül 2012’de Kanal D’de yayınlanmaya başladı.Kayıp Şehir, İstanbul’un arka sokaklarında yaşanan, yoksulluğun sebep olduğu insanlık trajedilerini, kadınların, çingenelerin, travestilerin, hatta siyahların uğradığı ayrımcılığı, işçi ile emekçi sorunlarını ve sokak çocuklarının şiddet dolu dünyasını farklı bir dille gözler önüne seriyor.Hikayenin odağında mahalleye yeni gelen Karadenizli Toptaş Ailesi yer alıyor.

Toptaşlar birbirine bağlı ve güçlü, tipik bir Karadeniz ailesidir. Bu ailenin ilk acı kaybı Meryem’in eşini, çocukların ise sevgili babalarını kaybetmesiyle başlar. Meryem ansızın 5’i erkek, biri kız 6 çocuğuyla dul kalır. Üstelik 80 yaşına merdiven dayamış kayınpederi de onlarla birlikte yaşamaktadır. 6 kardeşten en büyükleri İsmail 25, deli dolu bir çocuk olan İrfan 23, sorumluluk sahibi Kadir 22, tek kız çocuğu olan Seher 18, okumayı hiç sevmeyen Sadık 16 ve en küçükleri Hakan ise 8 yaşındadır.

Üst üste yaşanan felaketler ve beklenmedik olaylar Toptaş Ailesi’ni yavaş yavaş zorunlu göçe doğru iter. Apar topar İstanbul’a gelen aile, hepsinden önce bu büyük şehre gelmiş olan büyük oğul İsmail’in evine sığınılar.

02_0

Düşman Kardeşler Filminin Konusu
Filmin Konusu:Yoksulluktan kurtulmaya and içen dul Rosaria,yeni hayatlarına başlarken ailesinden önce göç ederek Milano’ya yerleşen büyük oğlu Vincenzo’nun yardımıyla ayakta kalabileceklerini düşünmektedir. Ancak Vincenzo gizlice nişanlanmıştır ve kendi yuvasını kurmak ister.

Rosaria’nın oğullarından Simone ise umut vaad eden bir boksördür ancak sorumsuz bir yaşam sürer. Yaşamını fahişelikle kazanan Nadia ile aralarında bir ilişki yaşanır; her ne kadar Nadia bu ilişkiyi ciddiye almasa da Simone genç kadına bağlanmıştır. Simone’nin giderek yozlaşan hayat tarzı mesleğinde de düşüşe yol açar.
Kardeşi Rocco ise ondan sonra başladığı boksörlükte hızla yıldızlaşır. Nadia ile birbirlerine aşık olurlar. İki kardeş,yaşamını fahişelikle kazanan Nadia yüzünden karşı karşıya gelecek ve engellenemez bir olaylar zincirinin sonrasında çatışacaktır. Üstelik bu çatışma dehşet verici biçimde sonlanacaktır.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Nermin Özdilek diyor ki; 23 Şubat 2014 - 00:25

Ben turk filmlerine bayiliyorum. ben Azeri kiziyim ve çox istardim sizin dizilarinize ben de çekilim. Qisa zamanda lutfen fikrinizi bildirin

CEVAPLA
Anonim diyor ki; 23 Şubat 2014 - 00:23

Ben turk filmlerine bayiliyorum. ben Azeri kiziyim ve çox istardim sizin dizilarinize ben de çekilim. Qisa zamanda lutfen fikrinizi bildirin

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb