Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyeleri

Author

Categories

Share

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyeleri

Geçmişte yalnızca hazır meyve suyu tüketirken teknoloji sayesinde artık hemen herkesin evinde katı meyve sıkacakları ile mini meyve suyu fabrikaları kurulmuş durumdadır. Bunu gören küçük mutfak aleti üreticisi markalar en iyi katı meyve sıkacağı modelini üretmek için adeta birbiriyle yarış halinde. Her geçen gün daha fonksiyonel ve faydalı katı meyve sıkacağı modelleri piyasaya çıkmaktadır. Sebzelerin ve meyvelerin sularını sıkıp içmenin gerek diyet gerekse de sağlık açısından faydası çoktur. Özellikle de hastalıklardan korunmak için özellikle kışın taze meyve ve sebze suyu içmek gerekir. Bu nedenle evinizde bulunduracağınız bir katı meyve sıkacağı ile tüm ihtiyaçlarını gidermeniz mümkündür.

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyelerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Katı meyve sıkacakları nasıl çalışıyor? Katı meyve sıkacakları genel olarak bıçak darbeli olurlar. Genelde diyoruz çünkü son zamanlarda bıçakla parçalamadan ezerek içecek elde eden sıkacaklar da üretilmiş durumdadır. Ezme işlemiyle suyu çıkan meyve ve ya sebzelerin vitamin kaybı da minimum düzeyde olur. Yaz & kış vitamin ihtiyacımızı karşılayan en iyi katı meyve sıkacağı modellerini sizler için bir kez daha gözden geçirdik ve son teknoloji ile üretilen ürünlerden bir kaçını paylaşmayı düşündük. Her keseye, her zevke uygun modeller olduğunu da söyleyelim. Ürün fiyat ve model yelpazesini tavsiye ettiğimiz meyve sıkacaklarının kendi sayfalarını ziyaret ederek diğer seçenekleri de öğrenmiş olursunuz.

En popüler Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyeleri ise; BOSCH MES4010 Seramik olan bıçağıyla meyve ve ya sebzelerinizi verimli ve sağlıklı biçimde sıkma kapasitesi, 84 mm’lik XXL geniş ağzıyla meyve/ sebzeleri kesip parçalamadan kolayca içine atabilir. Emniyetli ağzı sayesinde damlama ve sızma yapmadan temiz bir sonuç çıkartıyor, tek seferde 1.5 lt meyve suyu çıkarma kapasitesi, kolay temizlenme özelliği, paslanmaz bıçak ve süzgeç, yüksek kaliteli döküm alüminyum gövde, meyve/ sebzelerin sert ve yumuşaklığına göre üç farklı hız ayarı bulunur. Meyvelerin posasını ayrı bir haznede toplayabilir, her parçayı makinede yıkamaya uygundur.

PHILIPS HR1919/70 AVAENCE Collection Fiber Boost Teknolojisi ile tek düğmeye basarak içeceğinizin kıvamını seçebilir, ister bol lifli, isterseniz daha az yoğunlukta ferahlatıcı bir meyve suyu yapılabilir. 90 Geri dönüşümlü malzemeden yapılmıştır. Titreşim ve motor sesi oldukça az olduğunu belirtelim. Damlama, sızma yapmayan ağzı ve özel tasarım süzgeci bulaşık süngeriyle kolayca temizlenmektedir. Posa, yuvarlak tasarımlı haznede toplanır. Sebze- meyveleri doğramaya gerek kalmadan XXL 80 mm’lik beslenme borusundan atılır. Parçaları bulaşık makinesinde yıkanmasında sorun bulunmuyor. Sürahisi 1 lt. – Posa Kabı 2.1 lt. kablo yuvası entegre ve kablo uzunluğu 1 metre olduğunu belirtelim.

ARÇELİK K1582 Özel ezme teknolojisi ile sebze- meyveleri parçalamadan suyunu çıkarmaktadır. Durum böyle olunca gerek daha fazla meyve suyu elde eder gerekse de standart katı sebze ve ya meyve sıkacaklarına göre 80 daha fazla vitamin ve 15 daha fazla homojen bir içecek hazırlarsınız. Akıllı ekstraksiyon sistemiyle meyvenin özünü posasına değil suyuna aktarma yeteneğine sahiptirler. Dondurulmuş meyve püresi aparatıyla farklı lezzetler hazırlanabilir. Dokunmatik kontrol paneli ile kolay kullanım sağlıyor. Özel motor tasarımıyla oldukça sessiz çalışmaktadır. Yine özel tasarlanmış kapak sayesinde sızma ve damlama yapmıyor. Tabanındaki kaymaz slikon ayaklar sayesinde rahat ve sarsıntısız çalışmanızı sağlamaktadır.

SIEMENS ME35000TR 73 mm ve XL besleme ağzı sayesinde size meyve- sebzeleri parçalamadan bütün olarak hazneye atma olanağı sağlar. İçindeki ürünleri son damlasına kadar sıkma özelliğine sahiptir. Mikro gözenekli paslanmaz çelik süzgeci bulaşık süngeri yardımıyla kolayca temizlenmektedir. Köpük ayırıcısı ile tortusuz içecekler hazırlamaktadır. Alüminyum kıskaçlı kapağıyla sızıntı ve akma yapmıyor. Güvenli çalışma prensibiyle, kapanmamış ya da oturmamış bir parçası varsa çalışmaz, böylece hem etrafı kirletmez hem de olası kazaların önüne geçmektedir. Sert ve yumuşak sebze – meyveler için iki farklı hız ayarı ile istediğiniz meyve suyunu hazırlayıp, konuklarınıza sunabilirsiniz. Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyeleri isimli yazımızda aradığınız her türlü bilgi bulunuyor.

Author

Share