Kaşlar Neden Dökülür

Author

Categories

Share

Kaşlar Neden Dökülür

Bugünkü yazımızda sizlere Kaşlar Neden Dökülür bunu anlatacağız. Kaş dökülmesi; stres, bazı ilaçların yan etkisi, kıl köklerini etkileyen cilt hastalıkları, hormon dengesizlikleri ve hipotiroid gibi nedenlerle dökülebiliyor. Kaş dökülmesinin altında yatan sağlık sorunu tedavi edildikten sonra kaşlar eski görünümüne kavuşacaktır. Eğer ki, kısa süre içerisinde kaşlarınızın şeklini etkileyecek boyuta kadar dökülme yaşıyorsanız bir doktora giderek doğru teşhisin konmasını sağlayınız. Hipotiroid Kaş dökülmesi, hipotiroid’in en sık rastlanan belirtileri arasında yer alır. Hormon düzeylerindeki dengesizlikler aynı saçlarda olduğu gibi kaş köklerini de olumsuz olarak etkilemektedir. Gebelik döneminde hormon dengesizlikleri sık yaşandığından kaşların bir miktar incelmesi normal bir durumdur.

Kaşlar neden dökülür gelin diğer sebepleri inceleyelim. İlaçlar Kemoterapi tedavisinde kullanılan tüm ilaçlar saç ile kaş dökülmesine yol açmaz ancak tedavi sürecinde kıl köklerinin zayıflayarak saç telleri incelerek saç dökülmesi artış gösterir. Tedaviden sonra vücut normale döner ve kaşlar tekrar uzayacaktır. Cilt Hastalıkları Saç derisinde meydana gelen cilt hastalıkları nasıl saç dökülmesine sebep olursa göz çevresinde ve kaş bölgesinde oluşan mantar ile egzama gibi cilt sorunları kaş dökülmesine neden olur. Egzamanın bir türü olan Atopik dermatit kaş dökülmelerinde en sık rastlanan cilt hastalıklarındandır. Harici merhemler ve doktor tavsiyesi ile alınacak ilaçlar ile hastalık tedavi edildikten sonra kaşların görünümü normale döner. Saçkıran da kaş dökülmesinin başlıca nedenleri arasında bulunur ve adı her ne kadar saç kıran olsa da vücut kıllarının olduğu tüm alanlarda görülür.

Yetersiz Beslenme Dengesiz besin tüketimi sonucunda protein, vitamin ile mineral eksikliğine bağlı olarak saç, sakal ya da kaş dökülmesi meydana gelir. B12 vitamini eksikliği ise kırılmaya ve ya dökülmeye neden olur. Kıl köklerini sağlıklı bir şekilde besleyebilmek için D vitamini tüketilmeli, demir ve çinko ile saç foliküllerinin gelişimi sağlayınız, omega 3 yağ asitleri saç kökleri beslenmeli ve biotin ile saç telleri güçlendirilmesi gerekir. Tedaviler Kaş dökülmesinin nedeni belirlenir ve uygun tedavi yöntemi kullanılarak ortadan kaldırıldıktan sonra kaşlar genellikle yeniden uzayarak eski görünümüne kavuşacaktır. Eğer ki, herhangi bir nedenden ötürü kalıcı kaş dökülmesi yaşıyorsanız kaş bölgesine kıl kökü nakli ile yapılan ‘kaş ektirme’ yöntemini kullanmalısınız. Geçici kaş dökülmesi sırasında göz kalemi ile kaşlarınızı daha dolgun göstermeniz mümkündür. Bu dönemde ve kaşlarınız çıktıktan sonra bazı doğal yöntemlerle kaşlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlamalısınız.

Kaşlar Neden Dökülür Resimleri

Author

Share