Kaş Uzatma Teknikleri | Hanımların Dünyası

loading...

Kaş Uzatma Teknikleri

Kaş Uzatma Teknikleri

Kaş Uzatma Teknikleri

Her insanın cilt yapıyı, tüy yapısı ve farklı nedenlerden dolayı farklı bir kaş yapısı vardır. kiminin kaşı stresten dökülür, kiminin ki kemoterapiden, kimininki de ırsi olduğu için. Fakat tüm bu nedenler bir kenara saç dökülmesinde olduğu gibi kaş dökülmesinin de önüne geçilebilir. Hatta kaş uzatma teknikleri ile kaşlar yeniden hayata döndürülebilir. Nasıl mı? İşte bu sorunun cevabı burada saklı…. Kaşların Dökülme Sebepleri Kaşların dökülme sebeplerini yukarıda biraz anlattık. Fakat bu kadarla bitmediği aşikar. Örneğin kaşlarda kullanılan sıcak ağda, cımbız gibi malzemeler kaşlarınızın hücre yapısına zarar veriyor. İlerleyen zamanlarda zayıflayan kıl kökleri kıl çıkmasını sağlasa bile zayıf kılların çıkmasına ve hemen dökülmesine neden oluyor. Bunun dışında yüzünüzün direkt olarak güneşe maruz kalması kaş dökülme sebeplerinden sayılabilir. Yüzünüze uygun olmayan maskeler, cilt sıkılaştırmak için kullandığınız ama cilt yapınıza zarar veren sıkılaştırıcı kremler de bu nedenler arasındadır.

Kaşlarınızın gür ve sımsıkı kalmasını istiyorsanız, tüm bunlardan vaz geçmeniz gerekecek. En azından cilt bakımınızı bir dermatolog eşliğinde yapın. Kaş Dökülmelerine Engel Olmanın Yolları Kaş uzatma tekniklerine geçmeden önce, kaşlarınızı dökülmekten nasıl kurtarırsınız ona bir bakalım. Örneğin az su içmeyin. Günde en az sekiz su bardağı su içmelisiniz. Özellikle önümüz Bahar iken bol lifli sebzeler ve meyveler kaşlarınız ve vücudunuzun bazı bölgeleri için gerekli. Vücudunuzda bulunan vitamin ve mineral eksikliği kendini ilk önce saç ve kaşlarda gösterir. Bu nedenle günlük A, C, B3 ve B12 vitaminlerinizi mutlaka almalısınız. Ayrıca bunlara folik asit desteğini de ekleyebilirsiniz. Kaşlarınız Döküldü ve Seyrekleşti, Ne Yapmamız Gerekir? Kaş uzatma teknikleri içinde kadınların en çok tercih ettikleri ve en kısa sürede sonuç aldıkları en güzel tedavi yöntemi bitkisel tedavidir. Özellikle bazı aromatik yağlar kıl köklerini besleyip güçlendiriyor. Bu nedenle bu yağların düzenli olarak kullanılması ile kaşlar gürleşip sağlamlaşıyor. Örneğin badem yağı. Badem yağını sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kaşlarınıza kıl çıkma yönünde masaj yaparak uygulamalısınız.

Biberiye yağı, zeytinyağı alternatif olarak kullanılabilir. Bu ürünleri yumuşak tüylü bir diş fırçası ile de uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak hiç geçmeyen baş ağrılarınıza da iyi gelecektir. Bu yağların içine hint yağını da eklemeden geçmemek lazım. Eğer bunların hiç biri yoksa içinde bol E vitamini bulunduran vazelin de kaşları gürleştirmek için iyi bir seçenek. Kaşları Kalınlaştırıp Sağlamlaştıracak maske türleri Kaşlarınızı uzatmak ve gürleştirmek için bu kadar uzun zamanın yok diyorsanız, size daha kısa sürede çözüm üretecek farklı kaş maskeleri mevcut. Yine bitkisel ürünler ile hazırlanan bu maske türleri daha çok ilaç mahiyetinde. Çörek otunun faydalarını bilmeyen yoktur. Bunlara bir yenisini daha eklemek icap ederse çörek otunu hint yağı ile karıştırın. Karışımı en az iki saat en fazla bir gün bekletin. İki ürünün birbiri ile özleşmesi gerekiyor. Bu karışımı her gece yatmadan önce kaş diplerinize masaj yaparak yedirin. Azami üç gün sonra faydasını görmeye başlarsınız.

Farklı bir kür olarak size sarımsak ve zeytinyağı karışımını önerebilirim. Sarımsağı ortadan ikiye bölün. Her iki parçayı kaşlarınıza sertçe sürterek suyunu çıkarın. Zeytinyağını ocakta çok hafif ılıttıktan sonra kaşlarınıza friksiyon ile uygulayın. En geç iki gün sonra faydasını görürsünüz. Bu uygulamayı gece yatmadan önce yapın. Çünkü en az sekiz saat kaşlarınız üzerinde kalması gerekiyor. Sabah kalkınca da bol su ile temizleyin. Tüm bunların yanında kaşlarınızın renginin açık olduğunu düşünüyor ve boya kullanmayı reddediyorsanız size bir iki tavsiye daha vermekte fayda var.Kaş Uzatma Teknikleri ve Kaşımın Rengini Nasıl Koyulaştırabilirim? Kaşınızın rengini koyulaştırmak için aloeVera yağı birebirdir. İki yemek kaşığına dört yemek kaşığı hint yağı ekleyip bir saat kadar bekletin. Bu maskeyi kaşlarınıza bir kaç defa friksiyon ile uygularsanız kaşlarınızın rengi koyulaşacaktır. Daha önce de belirttiğim üzere kaşlarınıza tüm uygulamaları yapmanıza gerek kalmadan bakımına özen gösterirseniz dökülme ya da seyrelme olmayacaktır. Tüm bunların yanında yüzümüzde kullandığımız makyaj ürünlerinin kimyasal özelliklerini unutmayalım. En azından her gece yatmadan önce cildimizi temizlemeye özen gösterelim ki hem cildimiz hem kaşlarımız hem de kirpiklerimiz genç kalsın.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb