Kaş Makyajı Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

Kaş Makyajı Modelleri

Kaş Makyajı Modelleri

Kaş Makyajı Modelleri

kas-makyaji-modelleri

Son zamanlarda artış gösteren, belirgin ve kalın kaş modasıyla kaş makyajı modelleri  ön plana çıkmıştır. Kadınların yüz makyajının en önemli unsurlarından olan kaş makyajı da en az bir fondöten kadar özenle yapılması gerekir. Keman kaşlı diye boşuna denilmemektedir. Maalesef ki ama keman kaşlar da öyle kendiliğinden oluşmamaktadır. Zaten biz kadınların kaşlarımızla ilişkisi dillere destandır. Az kaşlı olmaktan, kaşımızdaki boşluklardan, kaşlarımıza şekil verememekten ve ya kaş rengimizden şikayet edip durmaktayız. Her makyajın ayrı ayrı bütün inceliklerini bilmemiz gerektiği gibi kaş makyajının da bütün püf noktalarını bilinmesi gerekmektedir. Yüzün en önemli bölümü olan kaşı vurgulamamak her makyajı eksik kılmaktadır.

kas-makyaji-modellerinden-3

Makyajın diğer bölümlerine yani; ruj sürmeye, fondöten tonlamasına, allık ayarlarına siz ne kadar özen gösterirseniz gösterin eğer kaş makyajını yeterli ve düzgün bir biçimde yapamazsanız hiç biri tamamlanmış sayılır. Peki, kaş makyajı denilince aklımıza ne gelmelidir? Kalın ve ya biçimli kaşlar için işe nereden başlamalıdır? Yapabileceğiniz en mantıklı şey, kaş makyajını kaş farı ile yapılmasıdır. En Etkili Kaş Makyajının Püf Noktası ise; Kaş farının kullanımı konusunda pek fazla bilgi sahibi olmadığımız aşikar ama bir kaç minik ve bir o kadar pratik tüyo ile üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey değildir. Hem son zamanlarda aldığımız duyumlara göre birçoğumuzun kaş yapısı istediğimiz gibi değildir.

kas-makyaji-modellerinden-2

O zaman kaş kalemiyle ve ya kaş boyasıyla kaşlarımıza istediğimiz kıvrımı şekli verebiliriz. Kaş farları genel olarak kalemlerle şekillendirilmiş kaşlara derinlik katmak için ideal bir seçenektir. Özellikle iki renkli kaş farları ile istediğiniz tonu yakalamanıza yardımcı olacaktır. Kaş farının avantajı kalem ile jele göre istediğiniz gibi renk derinliğini ve yoğunluğunu artırıp azaltabilmeniz mümkündür. En iyi kaş far rengini seçmek için ufak bir ipucu da vermemiz gerekir. Saçınıza tam olarak benzeyen rengi bulun ve bunun bir ton açığını tercih etmenizde fayda var. Kaş farını kaşlarınıza uygulamak için ihtiyacınız olan şeyler, kaş kalemi, aydınlatıcı, kaş fırçası ve kaş farıdır.

kas-makyaji-modelleri-1

Hem öyle pahalı ve ya sağlıksız işlemlere girmenize de gerek yoktur. Basit Kaş Makyajı Nasıl Yapmanın Yolu? Öncelikle kaş kalemini uygulamak için kaşlarımızı kaş fırçasıyla fırçalayarak kaşlarımızda kalan pudra ve fondötenden kurtulmakla işe başlamalısınız. Sonrasında Kaşınızın altına ve üzerine yapacağınız makyajı vurgulamak için fırçalı aydınlatıcılardan kullanmanızda fayda vardır. Bunlar kaşın şeklini vurgulayan ayrıntılardan en önemlisidir. Daha sonra kaşın şeklini belirlemek için kalem yardımı ile hafifçe kaşınızın çizgilerini çerçevelemelisiniz. Sonrasında ise çerçevenin içine uygulayacağınız kaş farınız ile iyice boşlukları doldurduktan sonra kaşlarınız yeni görünümüne hazır olacaktır.

kas-makyaji-modellerinden-1

Minik hilelerle çok fazla abartmadan kaşınıza oldukça hafif bir kalkıklık da sağlanabilir. Kaş farı sonrası tekrar kaş fırçası ile kaşlarınızı taradıktan sonra işlemi sonuçlandırmalısınız. Göreceğiniz gibi minik ama kalıcı detaylarla kaşlarınızı sönüklükten kurtararak onların makyajı tamamlayan ve güzelliğinize güzellik katan bir unsur haline getirmek sizin elinizde. Bun artık daha da çok farkına varan kozmetik dünyası da son zamanlarda harekete geçildi ve kaşları ile ilgili problem yaşayan ya da daha etkileyici bakışların harika kaşlarla mümkün olduğunu bilen kadınlar için onlarca ürün yaratmaya başlamıştır.

kas-makyaji-modelleri-3

Kaş Makyajı Modelleri Resimleri

kas-makyaji-modellerikas-makyaji-modellerindenkas-makyaji-modellerindenkas-makyaji-3kas-makyaji-2kas-makyaji-1kas-makyajikas-makyaji

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb