Kaş Kontürü Nedir | Hanımların Dünyası

loading...

Kaş Kontürü Nedir

Kaş Kontürü Nedir

Kaş Kontürü Nedir?

 

 

Güzellik anlayışının da moda gibi sürekli olarak değişmesinin ardından çeşitli teknolojik yeniliklerle birlikte bayanlara yardımcı olabilmek adına hizmetler verilmeye başlandı. Son zamanlarda daha doğal ve karakteristik bir görünüm sağladığı için yüzün ifadesini etkileyen kaşların kalın kullanılmaya başlanması yeni bir akımı beraberinde getirdi. Son zamanlarda ‘kaş kontürü nedir?’ soruları sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Bunun üzerine kaşları kalınlaştırmak, doldurmak ve şekillendirmek için kullanılan bir nevi kalıcı makyaj işlemi olarak isimlendirilebilir. Kaş kontürü nedir? Soruları sık sık hayatımızda karşımıza çıkmışken popüler bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Kalın kaş modasına uymak daha sert ve güçlü ifadeler kazanmak isteyen bayanların genetik kaş yapılarının ince ve seyrek olmasından dolayı kalıcı makyaj yardımı ile kaşlarını şekillendirme işlemi olarak ifade edilmektedir.

Son zamanlarda güzellik merkezlerinde profesyonel kişiler tarafından yapılan bir uygulama olarak gündeme gelmektedir. Kaş kontürü kıl tekniği daha kalıcı ve daha doğal sonuçlar vermesinden dolayı daha fazla tercih edilmektedir. Diğer türlü boya ile dövme mantığıyla yapılan işlemin yakından yapay görünmesinin ardından kıl tekniği yöntemi geliştirilmiştir. Kişilerin kendi kaşlarıymış ve herhangi bir müdahalede bulunulmamış görüntüsü veren teknik sayesinde tam olarak istenen doğallık yakalanmış oldu. Son zamanlarda oldukça popüler olan yöntem sırasında özel bir makine kullanılmakta ve işlem sırasında uyuşturulduğu için herhangi bir acı ve ağrı hissedilmemektedir.

Kalem yardımı ile şekillendirilmesi için yüz ifadesine en uygun şekilde çizilen kalemin ardından kaş kontürü kıl tekniği uygulanmakta ve bunun ardından kalıcı olması için gerekli işlemler tamamlanmaktadır. Bu sayede her hafta kaş aldırma, kaşın mevcut olan şeklinin bozulmaması için artı bir çaba ve gereksiz masraflardan uzun bir süre için uzaklaşılabilir. Kaş kontürü Kıl tekniği sayesinde kaşların kendi yapısı korunabilir. Uzman olan kişiler tarafından yapıldığı zaman başarılı sonuçlar elde edilebilir. Profesyonel kişiler tarafından kişilerin yüz yapılarına ve isteklerine göre kaşlarının etrafına kalem yardımı ile çizmiş oldukları şeklin ardından vücuda zararlı olmayan ve en az iki üç yıl boyunca kalıcı olabilecek bir boya yardımı ile içinin doldurulma işlemidir. Uyuşturularak yapılan işlem sonrasında kişilerin herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeleri engellenmiş olur. Bunun üzerine kıl köklerine iğne yardımı ile dövme yapılır gibi boyanın enjekte edilmesinin ardından dakikalar sonra kusursuz kaşlara sahip olunabilir.

Profesyonel eller tarafından yapıldığında büyüleyici sonuçlar ortaya çıkabilir. Kaşlar yüzde ifadeyi düzenleyen ve görseli artıran unsurların başında geliyor. Karakteristik yüz hatlarına sahip olmak ve ifadelerini güçlendirmek isteyen bayanlar ilk olarak kaşlarını değiştirerek işe başlamaktadırlar. Bunun üzerine son zamanlarda kaşların güçlü ve kalın olduğu bir moda akımı gündeme gelmişken pek çok bayanın bu modaya uymak isteyip kaş yapısından dolayı hayallerindeki kaşa sahip olamadıkları biliniyor. Bunun üzerine seyrek ve şekilsiz kaşlar teknolojinin yardımı sayesinde güçlü ve şekilli bir hal alabiliyor.

Kaş kontürü nedir hakkında en kapsamlı bilgileri sizlere sunuyoruz. Uzun zamandır güzellik merkezlerinde bayanların gözdesi haline gelen kaş kontürü ifadeleri güçlendirmek için yapılıyor. Bir nevi kalıcı makyaj olarak ifade edilirken kaşların aralarındaki boşlukların bir çeşit kalıcı boya ile doldurulması ve bunun ardından kaşların etrafına çizilen çerçeve sonrasında kaşa şekil verme işlemi olarak ifade edilebilir. Kaş kontürü işleminin en az iki üç yıl boyunca kalıcı olmasından dolayı kaşları aldırma ya da sürekli şekil vermek için doğru kuaförü bulma gibi sıkıntıların yaşanmayacağı ifade ediliyor. Kaşları doğru bir şekilde şekillendirdikten sonra yapılan işlem oldukça başarılı olacağından dolayı doğru merkezi seçmek ve güvenilir ellere kaşlarınızı teslim etmek oldukça önemlidir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb