Kaş Almanın İnceliklerini Öğrenin | Hanımların Dünyası

loading...

Kaş Almanın İnceliklerini Öğrenin

Kaş Almanın İnceliklerini Öğrenin

Düzgün alınmış kaşlar, yüz hatlarını dengeler ve gözlerini çerçevelendirir. Kaşlarını en güzel şekilde nasıl biçimlendireceğini öğrenmek için bu yazıyı oku.

1.ADIM 
BAŞLANGIÇ NOKTANI BELİRLE
Cımbızını açık tarafı aşağıyı gösterecek şekilde ters çevirip alt kısmını üste getir. Daha sonra burnunun alt hizasına gelecek şekilde dik olarak tut. Işıklı cımbızla daha rahat çalışırsın (39,50 TL, Sephora). Cımbızın tepe noktası, kaşının başlaması gereken yeri belirtir; bu yer gözünün iç köşesinden bir parmak yukarıda olmalıdır. Göz kalemi kullanarak, her kaşın sınırını belirlemek için dikey bir çizgi çiz, sonra burun köprüsünün altındaki boşluk ikisinin arasında ortalanmış mı diye kontrol et. İkisinin arasında kalan fazlalıkları ortadan kaldır. New York’taki Sania’s Brow Bar’ın sahibi Sania Vucetaj, iki kaşın arasında kalan kılları kökünden yakalayarak yavaşça çekmeni söylüyor.


 

2.ADIM 
BİTİŞ NOKTANI BELİRLE
Cımbızı, açık tarafı burnunun ucuna ve diğer tarafı da gözünün köşesine gelecek açıyla yanağına yerleştir. Cımbızın kaşınla kesiştiği nokta tüylerin bitmesi gereken yerdir. Orayı göz kalemiyle işaretle ve çizginin dışında kalanları çek.

 

3. ADIM
KAŞ KALINLIĞINI BELİRLE
Kaşının en dolu kısmının hemen altından başlayıp, göz kalemi kullanarak kaşının bitiş çizgisi boyunca köşeli, hafif kavisli ya da dümdüz bir çizgi çiz. Bu çizgi yeni çıkmış tüylerin üstünde olmalı ve kaşının doğal çizgisini takip etmeli. Çizginin altında kalan tüyleri çek. İşlem sonunda kaşlarının inceliği yarım ile bir santim arasında olmalı.

 

 

4.ADIM 
KAVİSİNİ ŞEKİLLENDİR
Aynaya dik olarak bak. Kavis, göz bebeğinin dış kısmında en tepeye ulaşmalı ve kaş kemiğine uzanmalı. Vucetaj, “Kaş kavisini ters çevrilmiş ‘tik’ işareti gibi düşün, ama yumuşak açıyla” diyor. Bu noktaya göz kalemiyle işaret koy, sonra kaş kemiğinin iç kısmından tepe noktasına kadar olan tüyleri bir sıra boyunca çek. Tepe noktasına geldikten sonra ucunu şekillendir. Vucetaj, sonuna doğru incelen kaşını ana kısmından biraz daha ince yapmanı söylüyor.

 

Boşlukları Doldur
Kaşlarını biraz fazla mı aldın? Üzülmene gerek yok. Nano Peptit Doğal Kaş Bakım Serumu (239 TL, Lashfoodturkey. com) ile daha gür, dolu ve güçlü kaşlara sahip olabilirsin. Bu serumun formülü, fazla alınmış, ince ve orantısız kaşları hücresel seviyede beslemek için geliştirilmiş. Uygulamaya başladıktan sonra dört, sekiz hafta içinde kaşların tekrar uzayıp düzelecek. Laura Mercier Brow Powder Duo (83 TL) gibi bir kaş pudrası ile de kaşlarını belirginleştirip boşlukları doldurabilirsin. Kumrallar kendi saç renginden daha açık, sarışın ve kızıllar ise daha koyu bir ton seçmeli. Kaliforniya’da spa ve güzellik salonu işleten Sepi Bakhtiar, kaş kaleminden ziyade pudra kullanmayı tercih ediyormuş. Pudrayı Bobbi Brown Kaş Fırçası (50 TL) ile uygulamalısın. Kısa ve hafif darbelerle sürerek boşlukları doldurabilirsin.

Bu Konuları Profes-yonellere Bırak…
Kaş Ağdası Bakhtiar, ellerin bir cerrahınki kadar becerikli olsa da, kaş ağdası için bir uzmana başvurmanı öneriyor. Çok az insan bu ağda bantlarını kendi yüzünde hatasız olarak kullanmayı başarabiliyor.

Dev Aynası Vucetaj, dev aynasından bir yarar sağlayamayacağına inanıyor. “Bu tür aynada çıkan kıllarını çok fazla görür ve kaşlarını gereğinden fazla alırsın.”

Evde Kaş Boyamak Kaşlarının daha koyu görünmesini mi istiyorsun? Güzellik salonuna gidene kadar kahverengi bir rimel ya da bir kaş pudrasıyla idare etmelisin. Vucetaj, kaş boyama işleminin uzman yardımı olmadan kesinlikle evde yapılmaması gerektiğini söylüyor. Sert bir boyanın kaşların dökülmesine bile sebep olabileceği konusunda uyarıyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb