Karınca İlacı | Hanımların Dünyası

loading...

Karınca İlacı

Karınca İlacı

Karınca İlacı Nasıl Hazırlanır

karinca-ilaci

Özellikle yaz aylarında evlere giren karıncalar bir çok insanı rahatsız etmektedir. Bu sorundan kurtulmak için piyasada satılan bir çok ürün vardır. Bu ürünler; likit formlu, sprey şeklinde, toz halinde ya da tablet şekillerinde bulunabilir. Piyasada satılan çok çeşitli formlarda ve çeşitli içerikleri olan ürünler bulunsa da bu ürünlerin çoğu insan sağlığını da olumsuz etkileyen maddeler içermeleri sebebiyle bir çok insan tarafından tercih edilmez. Ancak evinizde bulunan doğal malzemelerle de karıncaları uzak tutacak karışımlar yapabilir ve hem kendi sağlığınızı tehdit etmeden hem de karıncaları öldürmeye gerek duymadan onları evinizden uzak uzak tutabilirsiniz. Evde Hazırlanabilecek Karınca Kovucu İlaçlar Elma Sirkeli Karınca İlacı İçin Gereken Malzemeler Bir su bardağı su Bir su bardağı beyaz sirke Portakal kabuğu veya yağı Bir yemek kaşığı karanfil yağı Su elma sirkesi ve karanfil ve portakal yağını bir kapta karıştırıp sprey başlıklı bir şişeye koyun.

karinca-ilaci-3

Eğer portakal yağı kullanmayacaksanız portakal kabuklarını da bu sprey şişenin içerisine yerleştirin. Her uygulamadan önce şişeyi iyice çalkalayın. Karıncaların çıktığı ya da gezdiği her yere bu karışımı güvenle uygulayabilirsiniz. İlk uygulamada kesin sonuç alamayabilirsiniz ancak uygulamayı düzenli olarak tekrar ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz Tarçınlı Karınca İlacı İçin Gerekli Malzemeler İhtiyaç duyulan miktarda toz tarçın Toz tarçınla aynı ölçüde acı toz biber Acı toz biber ile toz tarçını iyice karıştırıp karınca yuvalarının ya da fazla görüldükleri bölgelerin çevresine serpin. Bu işlemi bir tuzluk yardımı ile daha kolay uygulayabilirsiniz. İhtiyaç duydukça işlemi tekrarlayabilirsiniz.

karinca-ilaci-1

Borik Asitli Karınca İlacı İçin Gerekli Malzemeler Bir çay kaşığı borik asit Bir çay kaşığı toz şeker Yarım su bardağı su Borik asit şeker ve suyu tortu kalmayana kadar karıştırın. Karışımı emdirdiğiniz pamuk ya da bir parça kumaşı karıncaların göründüğü yerlere bırakın. Borik asit insan için zehirlidir bu yüzden bu yöntemi kullanırken borik asit ile hiçbir gıdanın ya da mutfak eşyasının temas etmediğinden emin olun. Sarımsaklı Karınca İlacı İçin Gereken Malzemeler Bir adet sarımsak Bir adet limon Bir sarımsağın tamamını ezin. İçine bir limonun suyunu sıkın. Bu karışımı karınca yuvalarının çevresine ve karıncaların bulunduğu alanlara sürün. İki günlük aralar ile uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

karinca-ilaci

Karınca Kovucu Nane Yağı Nane yağını bir bez parçası ya da bir pamuk parçasına emdirdikten sonra bu parçaları karıncaların bulunduğu noktalara koyun. Karıncalar nane yağının kokusunu aldıkları bölgelerden uzaklaşırlar. Nane yağını limon portakal ya da karanfil yağı ile de karıştırabilirsiniz. Ayrıca bu kokular hamamböceği ve bir çok haşerenin de evinizden uzak durmasını sağlayacaktır. Karınca Kovucu Defne Yaprağı Karıncalar defne yaprağının kokusundan hoşlanmazlar. Taze defne yaprağını elinizde ufalayarak karıncaların görüldüğü bölgelere bırakın. Defne yaprağı kuruduğunda işlemi taze defne yaprakları ile tekrarlayın. Karınca Kovucu Çam Terebenti Çam terebentini karıncaların yoğun olduğu bölgelere sürün. Ayrıca hamamböceği gibi bir çok haşereyi uzak tutacak bu yöntemi haşerelerin yoğunlukla bulunduğu bölgelere de uygulayabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb