Karın Yağlarını Yakan Sebze ve Meyveler Nelerdir | Hanımların Dünyası

loading...

Karın Yağlarını Yakan Sebze ve Meyveler Nelerdir

Karın Yağlarını Yakan Sebze ve Meyveler Nelerdir

Karın Yağlarını Yakan Sebze ve Meyveler Nelerdir

Karın yağlarını yakmak konusunda kararlıysanız sadece egzersiz yaparak bunu başaramayacağınızı bilmeniz gerekir. Eğer kalıcı bir şekilde karın yağlarından kurtulmak istiyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı da düzenlemelisiniz. Şu ana kadar birçok diyet programı uygulamış olabilirsiniz. Ancak karın yağlarını yakımında etkili olan sebze ve meyveleri tanımadan uyguladığınız tüm diyet programları başarısız olma ihtimali çok yüksektir. Egzersiz haricinde tüketimine ağırlık vereceğiniz bu sebze ve meyveler en kısa süre içinde bu sorununuzun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Peki, karın yağlarını yakan sebze ve meyveler nelerdir? Gelin hep birlikte bir göz atalım.

Karın Yağlarını Yakan Sebzeler: Bazı sebzelerin içeriğinde bulunan fitokimyasallar yağ yakımını hızlandırdığı tespit edilmiştir. Ayrıca vücutta hormonal dengesizliklere neden olan ksenoöstrojenler de yağların yakılmasını engellemektedir. Ancak fitokimyasalların güçlü etkisi ksenoöstrojenlerin neden olduğu ve yağ yakımını azalttığı etkileri yok ederek vücudun daha normal çalışmasını kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle bu sebzeleri günlük yemek menülerinize ekleyip düzenli bir şekilde tüketmeye başladığınızda hem sağlığınızı korursunuz hem de karnınızdaki yağlardan kurtulup güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Karın Yağlarını Yakan Sebze ve Meyveler Nelerdir? Karın yağlarını yakan sebzelerin başında turpgiller gelmektedir. Turpgiller en fazla fitokimyasal barından sebzelerin başında gelmektedir. Karın yağlarının yakımını hızlandıran diğer sebzeler ise şunlardır;

Karalahana, Bürüksel Lahanası, Karnabahar, Brokoli ve hardal yeşilliğidir. Bu sebzeleri pişirerek tüketebileceğiniz gibi çiğ olarak tüketebilirsiniz. Ancak çiğ olarak tüketmek yağ yakımını hızlandırmak açısından tavsiye edilmektedir. Bu sebzelerin çiğ olarak tüketilmesinin amacı, bu besinlerin çiğ olarak yendiğinde sindiriminin çok zor olmasıdır. Vücut bu çiğ gıdaları sindirebilmek için çok fazla efor harcar ve dolayısıyla yakılan kalori miktarı da fazlalaşır. Böylece fazla kalori yakımıyla birlikte karın yağları da erimiş olur.

Karın Yağlarını Yakan Meyveler: Karın yağlarından kurtulmak için sadece sebzelerin etkisi yoktur. Bazı meyvelerde vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olur. Bu meyvelerin başında da narenciye ürünleri gelmektedir. Narenciyeler C vitamini açısından çok zengin oldukları için metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak yağların yakılmasına neden olmaktadır. Narenciye dışında karın yağlarını yakan meyveler şunlardır; Greyfurt, portakal, limon, papaya ve mangodur. Günlük yemek menünüze bu meyveleri ekleyip düzenli tüketmeye başladığınızda hem kendinizi daha enerjik ve dinç hissedeceksiniz hem de karın bölgenizde bulunan yağlardan kısa sürede kurtulacaksınız.

Saydığımız bu meyve ve sebzeler dışında, yüksek protein içeren gıdalar da bel çevresinde biriken yağlardan kurtulmanızı kolaylaştırır. Örneğin; balık vb. gibi. Ayrıca soya sütü ve ürünlerini kullanmakta bel çevrenizdeki yağlar için olumlu etkiler sağlar. Bu nedenle belinizi inceltmek için ameliyat masalarına yatmanıza hiç gerek yoktur. Karın yağlarından kurtulmak için doğru besin gruplarını öğrenip tüketmeniz bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Karın yağlarının yakan sebzeleri içeren uygun bir diyet programıyla birlikte yapacağınız egzersizler ince bir bile sahip olmanız için en kestirme yollardan biridir.

Karın Yağlarını Yakan Sebze ve Meyveler Nelerdir Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb