Karbonatlı Yoğurt Maskesi İle Sivilcelerden Kurtulun

Author

Categories

Share

Karbonatlı Yoğurt Maskesi İle Sivilcelerden Kurtulun

 

Ülkemizde her 10 kişiden 2’sinde cilt problemleri ile karşılaşmaktayız. Bunun nedeni çevresel etkenler değişen hava şartları ve radyasyonlara maruz kaldığımız son model teknolojik ürünlerdir. Sadece cildimize değil saç yapımıza, göz yapımıza derimizin altına her yere radyasyon ışıklarını saçarak çeşitli alerji ve hastalıklara kapılmamıza neden olur. Bu nedenle cilt problemlerini en aza indirmenin yolu kendinize ayıracağımız zaman ve bu zaman diliminde yapacağımız bakım kürüdür. Cilt ergenliğe girdikten sonra cilt yapısına göre değişim gösterir. Kuru yüzlerde erken kırışıklıklar meydana gelir. Çok yağlı ciltlerde ise sivilce izleri ve yoğun miktarda siyah noktalar meydana gelir. Sivilcelere sebep olan yağ dokusu eşitlenmediği sürece sivilce o bölgede oluşum göstermeyi sürdürecektir. O halde her iki şekilde de cildin yağ ve nem dengesini eşitlemeyi bilmeniz gerekir. Bu yüzden sizlere sivilce sorunlarını sık yaşayanlar için bir bakım kürü geliştirdik ve bu bilgiler uzmanlar tarafından önceden denemiştir.

Az sonra size vereceğimiz bu maske ile karbonatlı yoğurt maskesi ile sivilcelerden kurtulun gerçeğini ispatlamış olacağız. Bakalım bunun için gerekli malzemeler ve uygulama şekillerimiz neler hep birlikte öğrenelim.

Karbonatlı Yoğurt Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı Öncelikle sizden istediğimiz en önemli etken derin bir kâseye 2 yemek kaşığı kadar yağsız süzme yoğurdu eklemenizdir. Daha sonra bir yemek kaşığı yardımı ile yoğurdu krem şekline gelecek şekilde ezin ve karıştırma işlemini sürdürünüz. Yoğurt akışkan kıvama geldikten sonra bir yumurtayı ayrı bir kâseye sadece beyazını ayırınız. Ayırdığınız beyaz yumurtayı yoğurdun içerisine dökerek karıştırma işlemini sürdürün. Yumurtanın beyaz yapışkan olduğundan ilk aşamalarda karıştırma işleminden etkilenmeyecektir. Daha sonra bir çay kaşığının yarısı kadar karbonatı içine ilave ederek bu işleme devam edin. Karbonat bu maskenin en gerekli temelidir. Daha sonra varsa taze bir limonu ortadan ikiye ayırın ve bir kaç damla limonu içine ekleyiniz. Limon burada siyah noktaların daha hızlı çıkmasına yardımcı olacaktır. Bütün işlemler tamamlandığında karıştırma işlemini krem şeklini alıncaya kadar sürünüz.

Göz kısımları haricinde yüzün her tarafına rahatlıkla sürebilirsiniz. Sürdüğünüz kürü yüzün üzerinde en az 15 dakika kadar bekletiniz. Bu bekletme esnasında yalnız kalın ve siz kimse güldürmesine izin vermeyin. Yüz ne kadar hareketsiz kalırsa kür daha başarılı sonuç verecektir.15 dakika sonra yüzünüzü sabun kullanmadan ılık su yardımı ile yıkayınız. Cildinizin ne kadar hızlı bir şekilde yenilendiğine şahit olacaksınız. Bu sizin haftada en az 2 kere yapmanız sayesinde kısa sürede sivilcelerinizin kurumasına hatta tertemiz yüze sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Karbonatlı yoğurt maskesi ile sivilcelerden kurtulunması  hakkında sizlere doğru bilgileri sunduk. Gerisi sizin kendinize ayıracağınız zamana kalıyor. Kendinize sabit günler belirleyin ve haftada 2 kere düzenli bir şekilde bu kürü uygulayın. Kısa sürede siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulduğunuz fark edeceksiniz. .

 

Karbonatlı Yoğurt Maskesi İle Sivilcelerden Kurtulun Resimleri

 

Author

Share