Karatay Diyeti Yapacaklar Muhakkak Okusun | Hanımların Dünyası

loading...

Karatay Diyeti Yapacaklar Muhakkak Okusun

Karatay Diyeti Yapacaklar Muhakkak Okusun

Karatay Diyeti Yapacaklar Muhakkak Okusun

karatay-diyeti

Ne yazık ki günümüzde düzenli ve dengeli beslenme, hareketli yaşam ve sürekli spor gibi alışkanlıklardan sürekli uzaklaşıyoruz. Gerek yaşam stilimiz, gerek iş hayatımız gerekse günlük hayatın temposu nedeni ile oluşan bu sağlıksız durumu ortadan kaldırmak için başvurduğumuz diyetler arasında yer alan Karatay diyeti yapacaklar muhakkak okusun, kısa sürede herkesin ilgisini çekti. Sıra dışı tanımları ve sağlıklı yaşamı ile dikkat çeken Prof. Dr. Canan Karatay’ın önerileri doğrultusunda kendisi tarafından hazırlanan bu diyet ile sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve verilen kilolardan uzun süreli bir kurtuluş sağlamak mümkündür.

karatay-diyeti-yapacaklar

Diğer birçok diyette birkaç ay gibi kısa bir sürede 5-6 kiloya yakın kilo verilse de diyetin uygulanışı nedeniyle bu kilolar ve hatta daha da fazlası ertesi aylarda tekrar alınmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için hazırlanmış bir diyet olan Karatay diyetinde hızlı değil fakat kalıcı olarak kilo verebilir ve hayatınızın sonuna dek bu diyet ile sağlıklı ve zinde bir yaşama sahip olabilirsiniz. Diyetin incelikleri Karatay diyeti yapacaklar muhakkak okusun,diğer diyetlerde olduğu gibi kısıtlama üzerine kurulu bir diyet değildir. Bu çerçevede sağlıklı yağlar, proteinler ve karbonhidratlar tamamen serbesttir. Bu diyette en önemli öğün kahvaltıdır. Kahvaltıyı yüksek protein içeren ürünler ile geçirmek şarttır. Gün boyunca harcanacak enerji düşünüldüğünde tatlılardan uzak durulup süt ve süt ürünlerinin, zeytinin ve domates-salatalığın getirdiği protein ve diğer mineraller önem kazanmaktadır.

karatay-diyeti

Karat diyetinde diğer diyetlerde olduğu gibi sık sık az az yemek söz konusu değildir. Canan Karatay diyeti yapacaklar muhakkak okusun, sık sık ve az yemek yemeyi değil, günde 2 öğün yemek yemeyi ve ara öğünleri mümkünse kaldırmayı önermektedir. Gün içerisinde şekersiz olarak tüketilen çay ve kahveye sınırlama getirmeyen bu diyette ayran da protein içermesi adına önemli bir içecektir. Günde 2 öğün yemeyi ve bu öğünlerde de hakkıyla yemek yemeyi öneren karatay diyetinde akşam yemekleri yavaş ve düşük ısıda pişirilmelidir. Hazır gıdaların ve fast food ürünlerinin tamamen yasak olduğu bu diyette kızartma, haşlama ve diğer tüm pişirme teknikleri rahatlıkla kullanılabilir.

karatay-diyeti-yapacaklar

Ancak yapılan yemeklerde ve kızartmalarda Ayçiçek ya da mısır yağının kullanılmaması oldukça önemlidir, bu yağlar yerinde sağlıklı yağ olarak tanımlanan fındık yağı ya da zeytinyağı tercih edilmelidir. Akşam öğün saati önemli İş temposu nedeni ile akşam yemeklerini geç yiyorsanız bu diyeti yapmanız mümkün değildir çünkü karatay diyetinde akşam saat 20.00’dan sonra hiçbir şey yenilmemesi önerilmektedir. Saat 20.00’a kadar akşam yemeğinin yenilmesinin ardından çay ve kahve tüketilebilir fakat meyve dâhi olsa akşam yemeğinden sonra bir şey tüketilmemelidir.

karatay-diyeti-yapacaklar-muhakkak-okumali

Hareketsiz yaşamın bizde neden olduğu metabolizma yavaşlamasını önlemek adına karatay diyeti her gün 40 ile 60 dakika arasında fiziksel aktivite ya da yürüyüş yapılmasını istemektedir. Kimi zaman evde egzersiz hareketleri ile kimi zaman ise dışarıda yapacağınız bir yürüyüş ile sağlayabileceğiniz bu fiziksel aktivite sayesinde vücudunuzun daha fit bir görünüm kazanmasının, kilo vermenizin ve metabolizma hızınızın artmasının da önü açılmaktadır. Tüketilen yulaflı ya da keten tohumlu besinler ile mümkünse her gün 1 ya da 2 kez büyük abdeste çıkılmasını sağlayan bu diyet ile sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeniz mümkün olabilir.

karatay-diyeti-yapacaklar-muhakkak-okumali

Karatay Diyeti Yapacaklar Muhakkak Okusun Resimleri

 

karatay-diyeti-yapacaklar-okusunkaratay-diyeti-yapacaklar-okusunkaratay-diyeti-yapacaklar-mutlak-okusunkaratay-diyeti-yapacaklar-mutlak-okusunkaratay-diyeti-yapacaklar-muhakkak-okuyacaklarkaratay-diyeti-yapacaklar-muhakkak-okuyacakkaratay-diyeti-yapacaklar-muhakkak-okumalilarkaratay-diyeti-yapacaklar-muhakkak-okusunkaratay-diyeti-yapacaklar-muhakkak-okusun

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb