Karatay Diyeti ile Zayıflayın | Hanımların Dünyası

loading...

Karatay Diyeti ile Zayıflayın

Karatay Diyeti ile Zayıflayın

Ülkemizde son yıllarda artan obezite oranları nedeniyle birçok kişi çeşitli diyet programlarını uygulayarak zayıflama çalışır oldular. Bunlar arasında en çok takipçisi olan programlardan biri de Canan Karatay hocanın soyadıyla anılan Karatay diyeti olmuştur.

karatay diyeti

Bayanlar özellikle her sene yaz yaklaştığında fazla kilolarından hızlıca kurtulmak için arayışlara girerler. Bilinçsiz yapılan programlar hem sağlığı bozabilir, hem de psikolojik olarak sorunlar da yaşabilir kişiler. Bu konuda rastgele aramalar yerine diyet uzmanı kişilerin tavsiyelerine uyulması çok daha önemlidir.

Karatay diyetinin püf noktaları

Karatay diyet kitabı yazarı olan Prof. Dr. Canan Karatay, uzun yıllar süren araştırmalarının sonucunda yazdığı kitabında sağlıklı zayıflama konusundaki bilgilerini paylaşmış. Kitabı ilk çıktığı dönemlerden bu yana çok satanlar listesinde yerini korumaktadır. Kitabın bu kadar çok satılmasının bir sebebi de kitabı alanların tavsiyeler sayesinde kolayca zayıflaması ve çevrelerindekilere de önermesi olmuştur. Karatay diyeti sizlere sağlıklı beslenerek zayıflamanın en kolay yollarını gösteriyor ve tavsiyelere uyduğunuz zaman ister istemez zayıflıyorsunuz.

Canan Karatay Diyetinin Uygulanışı

Karatay diyeti kitabından sizler için derlediğimiz önemli başlıkları aşağıda paylaştık. Daha detaylı bilgiler kitaba başvurabilirsiniz.

Gece Yemeklerine Son

Karatay diyeti beslenme düzenine çok önem veren ve bu konuda katı olan bir diyet. Günde sadece üç öğün yemek yenilmesi öneriliyor. 3 öğün kuralının asla esnetilmemesi gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca gece saatlerinde metabolizmanın yavaşlaması sebebiyle geç saatlerde yenen yemeklerin yakılamayacağına dikkati çekiyor Karatay hoca.

Canan Karatay Diyeti

Ekmeksiz Beslenme

Ekmeğin vücuda doğrudan kilo olarak döndüğünü belirten Karatay, yemeklerde minimum düzeyde ekmek tüketilmesini tavsiye ediyor. Ekmek nedeniyle alınan kiloların kısa zamanda verilmesinin çok zor olduğuna vurgu yapılarak özellikle akşam saatlerinde hiç ekmek yenmemesi tavsiye ediliyor.

karatay diyeti ile istediğin kadar ye

Düzenli Egzersiz ile İstediğinizi Yiyebilirsiniz

Katı öğün listeleri yerine her gün düzenli olarak 5 kilometre yürüyüş yapmak hem enerji harcamak hem de sindirim sistemini düzenlemek için faydalı olduğundan tavsiye ediliyor. Her gün 5 kilometre yürüyen insanlara Canan Karatay hoca her istediklerini yiyebileceklerini söylüyor. Düzenli yürüyüş nedeniyle yediklerinin kilo olarak geri gelmeyeceğini belirtiyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Zayıflama Çayı Tarifi | Hanımların Dünyası diyor ki; 2 Ocak 2015 - 21:06

[…] Karatay Diyeti ile Zayıflayın […]

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb