Karatay Diyeti İle Kilo Verilir mi | Hanımların Dünyası

loading...

Karatay Diyeti İle Kilo Verilir mi

Karatay Diyeti İle Kilo Verilir mi

Karatay Diyeti İle Kilo Verilir mi

 

Yaptığı açıklamalarla her zaman gündemde olan Canan Karatay birçok kesim tarafından eleştirilse de uzman doktorun tavsiye ettiği beslenme ve diyet programları çok ilgi görmektedir. Bugüne kadar doğru bildiğimiz birçok şeyin yanlış olduğunu vurgulayan ünlü doktorun geliştirdiği diyet programını uygulayan kişiler sağlıklarına tekrar kavuştuklarını dile getirmektedirler. Peki, Karatay diyeti ile kilo verilir mi? Son yıllarda en çok merak edilen sorulardan biri de bu olmuştur. Şimdi Prof. Dr. Canan Karatay’ın geliştirdiği diyet programının detaylarına bir bakalım. Canan Karatay, hazırladığı beslenme programıyla insanların hem doğru bir şekilde beslenmesini hem de fazla kilolarından kurtulmasının formülünü sunuyor aslında. Yani Karatay diyeti ile ideal kilolara kavuşmak hiçte zor değil. Dolayısıyla Karatay Diyeti İle Kilo Verilir mi? Sorunuza verilecek en kestirme cevap evet olacaktır.

Karatay diyeti olarak sunulan diyet programı aslında düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenme alışkanlığı kazanmamız için güzel bir yol göstericidir. Bu uygulamayla hem doğru beslenme alışkanlığına sahip oluyoruz hem de istediğimiz ideal kilomuza kavuşuyoruz. Yapılan çeşitli araştırmalar ve uygulanan diyet programları neticesinde son derece kusursuz sonuçlar elde edilmiştir. Karatay diyeti ile zayıflayanlar aldıkları bu mükemmel sonuçlardan ötürü oldukça memnun olduklarını her fırsatta dile getirmektedirler. Başlangıçta düzenli beslenme programı olarak seçtikleri bu programın, ideal kilolarında kalmalarını veya fazla kilolarından kurtulmalarına yardımcı olduğu için çevrelerindeki herkese tavsiye etmektedirler. Çünkü bu program bir zayıflama diyetinden çok kolay ve düzenli bir beslenmemize yardımcı olmaktadır. Şeker ve tuzun bu programda asla yeri bulunmamaktadır. Ayrıca ekmek vb. ürünler de Karatay diyetinde asla tüketilmeyecek besinler arasında yer alır.

Canan Karatay ekmeğin her çeşidinden uzak durmayı ve ekmek tüketen kişilerin adeta uyuşturucu bağımlısı gibi bu ürüne karşı istek duyduklarını dile getirerek ekmekten her yaş gurubundaki insanın uzak durması gerektiğini savunmaktadır. Karatay diyeti ile kilo verilir mi düzenli ve aksatılmadan uygulandığında yaklaşık 13 kiloya kadar kilo vermek mümkün olmaktadır. Bu programla ayda 5-8 kilo vermekte oldukça kolaydır. Canan Karatay, düzenlediği bu programla tüm ezberleri bozmuş ve beslenme uzmanlarının “az ama sık yiyin” önerisini bir çırpıda çöpe atmıştır. Bununla birlikte tıp camiasında çok tartışılan kolestrolün aslında vücudumuz için çok faydalı olduğu görüşüdür. Yine çok tartışılan bir konu olan yağ tüketimi ile ilgili Canan Karatay, aslında yağın vücutta yağ olarak depolanmadığını, sadece karbonhidratların yağ olarak depolandığı görüşüdür. Örneğin; tereyağı ile yapılan tüm yemeklerin yenebileceği, yumurta, et, pastırma, balık, süt, yoğurt ve peynir gibi birçok gıda gurubu Karatay diyetinde önerilmektedir. Ayrıca Karatay tüm bu önerilerini bilimsel olarakta kanıtlamıştır.

Karatay diyeti sonuç itibariyle kimseye kilo vermeyi vaat etmemektedir. Ancak Karatay diyetini düzenli uygulayan ve bu beslenme programını bir yaşam biçimi olarak kabul eden kişiler, programın ilk aşamasında kilo almamaya başlarlar. Vücutta yağ depo edilmediği için bir sonraki aşamada mevcut olan yağlar kırılmaya başlayarak kalıcı olarak kilo vermeye başlanır. Karatay diyeti özü itibariyle düzenli bir beslenme programı olduğu için bu programın bırakılması veya ara verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle verilen kilolarda geri alınmamış olur. Bir ömür boyu Karatay diyeti uygulanabileceği için sizde kilo problemi yaşamazsınız. Ayrıca Karatay diyetinde tek yasak olan besin grubu karbonhidratlardır. Bu programda hiçbir zaman yenilecek yemeklerin miktarı belirlenmez. Sadece uzak durulması gereken gıda gurupları vardır. Görüldüğü üzere, Prof. Dr. Canan Karatay’ın önerilerini dikkate alarak uygulandığında hem kilo kontrolü hem de sağlıklı beslenme alışkanlığı kolayca kazanılmaktadır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb