Karamel Saç Rengi

Author

Categories

Share

Karamel Saç Rengi

karamel-sac-rengi

Karamel saç rengi son zamanlarda bir çok ünlü isim tarafından kullanılmakta. Çok sert bir renk olmadığı için alt tonları hem esmer hem de beyaz ten ile uyumlu bir görüntü sağlayabiliyor. Karamel rengin hangi tonunun size uygun olduğunu anlamak için cilt alt tonunuzun belirlenmesi gerekir. Cilt alt tonu cildimizde pembe ya da sarı renk pigmentlerinin yoğunluğunu ifade eder. Yoğun olarak pembe pigmentler olan cilt pembe yani soğuk cilt alt tonludur. Eğer cildinizde sarı pigmentler yoğunluktaysa cilt alt tonunuz sıcak yani sarıdır. Pembe ve sarı renk pigmentleri eşit ya da birbirlerine çok yakın yoğunlukta ise cilt alt tonunuz nötrdür. Cilt alt tonunuz sarı yani sıcak bir ton ise cilt renginine uygun olan karamel tonları; açık karamel, karamel kahve, ışıltılı karamel tonlarından biri olabilir. Eğer cilt alt tonunuz soğuk ise karamel alt tonlarından yalnızca küllü karamel sizin için uygun olacaktır.

karamel-sac-rengi

Nötr cilt tonuna sahip insanlar ise karamelin hem sıcak alt tonlarını hem de küllü karameli rahatlıkla kullanabilirler. Cilt Alt Tonunu Belirlemek Cilt alt tonunu belirlemek için en basit ve yaygın yöntem gün ışığı altında bilek bölgesinde damarların renklerinin kontrol edilmesidir. Bilek bölgesindeki damarlar mavi ya da mora yakın bir renkte görülüyorsa cilt alt tonunuz soğuktur. Damarlar yeşil görünümdeyse cilt alt tonunuz sıcaktır. Eğer damarlarınız görüntüsü turkuaza yakın mavi yeşil arası bir renkse cilt alt tonunuz nötrdür. Ayrıca sıcak cilt alt tonuna sahip insanlarda genel olarak altın ya da bakır rengi takılar uyumlu görünürken soğuk cilt alt tonuna sahip kişilere gümüş rengi takılar daha çok yakışmaktadır. Cilt alt tonunuzu belirlemek için kumaş ya da kağıtlardan da yardım alabilirsiniz. Mor ve mavi renkte iki kumaş ya da kağıt parçası alıp aynada yüzünüze yaklaştırarak bakın. Daha sonra aynı işlemi sarı ve kırmızı kumaş ya da kağıt parçalarıyla tekrarlayın.

karamel-sac-rengi-1

Mavi ve mor renkleri cilt renginizle daha uyumlu görünüyorsa cilt alt tonunuz soğuktur. Sarı ve kırmızı renkler cilt renginize daha uyumlu duruyorsa cilt alt tonunuz sıcaktır. Sıcak cilt alt tonları ile karamel tonlarının bir çoğu uyum sağlasa da soğuk cilt alt sonuna sahip kişilerde altın ya da bakır pırıltılar barındıran karamel tonları yüzün soluk gözükmesine neden olabilir. Bu yüzden cilt alt tonunuz soğuk olmasına rağmen karamel tonlarında bir saç kullanmak istiyorsanız solgun görüntüyü hafif bir makyaj ile daha canlı hale getirebilirsiniz. Karamel çok kullanılan bir saç rengi olsa da her saçta karamel boya uygulamak ve planlanan renge ulaşmak kolay değildir. Örneğin saç renginiz çok koyu kahve ya da siyah ise karamel saç rengi,boya işlemi yapmadan mutlaka bir kuaföre danışmalısınız. Siyah ya da çok koyu kahve saç renkleri ister doğal ister boyalı olsunlar renklerinin açıması zordur. Doğal saç renginizin küllü bir tonda olması da karamel saç boyama işlemini zorlaştıran bir faktördür. Karamel saç rengi  boyası için en uygun renk ise küllü olmayan açık sarı ya da kumrallardır.

karamel-sac-rengi-2

Author

Share

Önceki İçerikSivilce Nasıl Geçer
Sonraki İçerikHamile Yastığı