Karamel Saç Rengi | Hanımların Dünyası

loading...

Karamel Saç Rengi

Karamel Saç Rengi

Karamel Saç Rengi

Bayanların tutku ile bağlandıkları saçları onlar için hayati önem taşımaktadır. Bir bayan en çok kendini güzel hissettiği zaman yaşadığını algılar. Özellikle bu saçları ise onun en iyi şekilde bakılmasını ister. Bunun içi çeşitli yolları dener. İşe önce saç boyamadan başlar. Fakat istediği rengi tutturamaz. Bunun için önceliği ten rengine en çok yakışacak modeli seçmesi gerekir. Bu boya renklerinden 2017 sezonunda en çok sevilen model renklerden birisi karamel saç rengi modelleridir. Bu renk tonlarını hemen hemen her bayan çok fazla sevmektedir. Özellikle giyim, kuşam ve kıyafet seçiminde saçın ana rengi kıyafetin kalitesini ortaya çıkartmaktır. Giyime yakışacak saç rengi tonu sizin için en yakışan tercih olmalıdır. Bu sene en çok konuşulan trend saç renkleri arasında bu renk tutulmaktadır. Kuaföre gittiğinizde size ilk olarak bu renk önerilecektir. Bu renkte en önemli özellikle boyanın kalıcılığının uzun zaman sürmesi ve yıkama sonrası rengi kusmamasıdır. Eğer renk canlılığını koruyor ve parlak bir şekilde ışıldıyor ise bu sizin doğru bir saç rengi tercih ettiğinizi gösterecektir. Bu yüzden mutlu bir başlangıç yapacak bu renkten kesinlikle pişmanlık duymayacaksınız.

Peki, karamel saç rengi hangi saç renk karışımları ile elde edilmektedir? İsterseniz sizlere bu karışımın mucizesinden bahsedelim. Bakalım bu rengin ham maddesi nedir? Karamel Saç Renginin karışımında, ham maddesi, altın ve kumral renginin birleşimi ile ortaya çıkmaktadır. Bu renk tonlaması saçın daha zarif ve estetik durmasına yardımcı olur. Kadınlarda saçın daha dolgun ve natürel olmasını gösterir. Burada çok fazla bir yapmacıklık söz konusu katiyen olamaz. Kadın bu sıcak renk tonlarında doğallığı da yaşayacak, karşısındakinin de bu doğallıktan etkilenmesine aracı olacaktır. Bu model renkler genelde esmer, bronz ve kumral tonlarda çok çekici durmaktadır. Size yakışacak bu modeller ile güne muhteşem başlayacak etrafınızdakilerin size imrenerek baktığını fark edecek ve mutlu olacaksınız. Yaşamın objelerinden biri olarak biline saç rengi modelleri kadının dünyasının sembolüdür. Artık günümüzde kadınlar en çok takıntı haline getirdikleri bakım saçları olmaktadır. Bu nedenle hassas ve kırılgan bir yapıya ağır eleştirilerde bunu gösterebiliyorlar ve tepkilerini ifade edebiliyorlar. Bu nedenle kadınların seçiminde iyi eleştiri doğru tercihten başlar. Örneğin çok esmer bir kadın çok altın sarısı bir saç rengini kullandığında göz yanılması olur ve etrafta bu biraz doğallıktan çıkmış gibi olur. Sarı saçın rengini taşıyan tenler vardır. Bunlar başlıca kumral ve beyaz tenlerdir.

Fakat esmerler karamel saç rengini tercih ettiklerinde bu konuda kötü eleştirilere maruz kalmayacak aksine daha fazla beğenileceklerdir. Bu rengi evde yapmaya kalktığınızda ana saç renginize göre bu rengi tutturabilmeniz zor olur. Bunun için her daim önceliğinizi kaliteli uzman kuaförleri seçmeniz olacaktır. Bu sizin yaşam kalitenizi de böylece arttırmış olacak, çevrenizde itibar sahibi olacaksınız. Bu bir gerçektir ki bu zamanda bakım en çok dikkat çeken konular arasına yer almaktadır. Özellikle bir bayanın kendine bakması hayatı fazlası ile sevmesi demektir. Saç rengi seçimine karar verdikten sonra artık bu rengi daha canlı tutmanızı sağlayacak makyaj önerilerine ihtiyacınız olacaktır. Bazı kişilerin yüz şekli ve saç modeli arasında bir kopukluk olabilir. Bu genelde yüzün ve saçın şekli ile alakalıdır. Örneğin dalgalı ve aşırı kıvırcık saçlara sahip olan birinin saçı çok kalabalık görünecek ve yüzü o saçın içinde kaybolacaktır. Bunun düzelte bilmesinin en güzel yolu saçının rengini yüz rengine uyacak şekilde boyaması ve saç şeklini farklı bir şekilde kullanmasıdır. Salık saç modeli yerine daha derli toplu, iç açıcı saç şekil modellerini tercih edebilir. Düz saç modellerinde ise yüz fazlası ile dolgun ve kaba ise burada yapılması gereken en önemli etlen bu yüzün daha naif görünmesini sağlamaktır. Bunun için rengin ne çok koyu ne de çok açık tonlarda olmasıdır. Seçilen renk karamel tonları olmalıdır. Bu onun hem yüzünü hem de saçını fazlası ile güzel gösterecektir.

Karamel renk tonlarında kişi daha hoş görünür. Onun için yaşam enerjisi en üst seviyede yer alır. Saç rengi kesinleştikten sonra bu karamel tonları ise yaptığı küçük değişiklikler sonrası mutsuz olması için hiçbir neden bulunmamaktadır. Makyaj seçiminde göz makyajı oldukça önemlidir. Gözün daha belirgin olması alacağınız ürüne bağlıdır. Kaliteli bir göz kalemi siz mükemmel ötesi göstermeye yetecektir. Özellikle kirpiklerin dolgun görünmesi için kaliteli bir rimele ihtiyacınız olacak. Saç yapınız nasıl bir modele sahip. Eğer çok dalgalı ise bu renk için bir zahmet gerekecek. Kuaför bunu iki değişik tonda yapma ihtiyacı duyabilir. Bunun nedeni arada var olan dalgaların bir de karamel tonları ile gölgelenmesidir. Eğer düz bir saç modeliniz var ise ve bu saç oldukça ince ise bu renkte daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle saç kesimine ihtiyacınız olacaktır. Saç kesimi kat kesim olarak belirlenirse elde ettiğiniz saç rengi daha net bir görüntüye kavuşacak ve her giydiğiniz kıyafet ve aksesuarlarda güzelliğinizi taçlandıracaktır. Saçın bedene yakışması da önemlidir. Diyelim ki çok fazla kilolarınız var. Bunun için uzaktan daha zayıf ve hoş görünmek isterseniz koyu saç modelleri sizin teninize ve vücut yapınıza yakışacaktır. Özellikle kilolu bayanların saç rengi çok açık sarı ve beyaza kaçan renkler olmamalıdır. Bu onu daha fazla kilolu gösterecektir. Karamel saç rengi kilolu bayanlara çok yakışmaktadır. Üstelik onları daha zarif ve alımlı göstermektedir. Zayıf kadınların ise dalga model ve karamel ton saç renklerini tercih etmesi onları biraz daha toplu ve güzel gösterecektir.

Karamel saç rengi için birkaç ton seçmeniz mümkündür. Bu altın bakır ve sarı karşımı da olabilir ya da kahve tonu ve kızılımsı bir renk de olabilir. Bunu siz önceden katalog da beğenecek da ha sonra kuaförünüzün bu modelden yapmasını talep edeceksiniz. Kuaförünüz ise sizin tercih ettiğiniz rengin birebir aynı eş değer de olmasına yardımcı olacaktır. Sizlerde birkaç adımda değişik saç kesimleri ve saç modelleri ile hayal etiğiniz bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Boyama işleminden sonra da çeşitli bakımları yapmanız gerekecek. Saçın rengi kusmaması için çok sık yıkamanızı önermiyoruz. Çok fazla sık yıkanan saçın rengi daha hızlı akacak ve sizin belirlediğiniz renk değişime uğrayacaktır. Bu da kısa bir zaman sonra saçınızın yıpranmasına sebep olacaktır. Saç yapısı kişi için oldukça önemlidir. Saçın zayıf olması boyamalarda istenmeyen dökülmelere ve alerjilere neden olabilir. Saçınızı boyamadan önce bir alerji testini deneyiniz. 48 saat içerisinde saç yapınızda herhangi bir kaşıntı ve yanma söz konusu değişik ise bu rengi rahatlıkla kullanmanıza yardımcı olacaktır. Saçınıza yapacağınız bakım öncesi uygulama aynı şekilde bakım sonrası da devam etmelidir. Karamel rengin seçiminde saç bakım kürleri uygulanmalıdır. Bunun kalıcılığını uzun zamanlar taşımak istiyorsanız bu şarttır.

Karameli yapmaya kara verdiyseniz gölgelendirme modelleri sizin için daha kullanışlı olacak giydiğiniz her kıyafete ayakkabıya yakışacaktır. Örneğin uzun saç modellerinde uçların sarımsı karamel tonları üstleri ise kızılımsı karamel tonları ile yapılması trend renk modelleri arasında yerini korumaktadır. Özellikle beyaz ton spor gömleklerde uzun saç karamel renkler çok estetik bir görselliği ele almaktadır. Spor giyinen bir bayan iseniz saçınıza göre açık tonları tercih edebilirsiniz. Saçınızın rengini gösteren modelleri tercih etmek her zaman sizin için dez avantaj demektir. Uzman kuaförler 2017 serisinde en çok tercih edilen ve sevilen model renklerin özellikle karamel saç rengi modelleri olduğunu vurgulamaktadırlar. Birçok ünlü modelin severek kullandığı bir renktir. Sizin bakımlı olmanızı ve olağan üstü bir güzelliği taşımanıza yardımcı olur. Sosyal yaşantınızda en güzel kareleri bu renk modellerinde yakalamanız mümkündür. Özellikle ınstagram, facebook tumbir, twitter, skype gibi siteler üye iseniz profilinizi en göz kamaştıran modeller ile vurgulayabilir, güzellik pigmentlerinizi bu şekilde sevdiklerinize lanse edebilirsiniz.

Kısacası size tavsiye edebileceğimiz en popüler renkler arsında yer alan karamel saç rengi sizin hayata bakış açınızı değiştirecek, saç bakımınızı daha fazla güçlendirecektir. Kendini seven her bayanın tercihi önce saçlarıdır. Havalı, alımlı ve şık görmenin püf noktaları seçeceğiniz rengin en çok hangi modellerde ve renklerde trend olduğunu araştırmaktır. Bu sene kadınların sevgiyle bağlandıkları karamel tutkusu onarın pozitif olmalarını sağlıyor. Sosyal ağlarda doyasıya resim paylaşmak ve saç renginizin ne kadar hoş olduğunu ifade etmek istiyorsanız size en yakışanı yapmanızı tavsiye ediyoruz. İnsanı hayata bağlayan düşleri değil, kurduğu düşlerin içinde kendini gerçekten o düşte hissetmesidir. Öyleyse sizde bu düşü gerçekleştirerek hayallere akın ve herkesi güzelliğiniz ile şaşırtarak farkınız ortaya serin. Mutlu olmanın yolu kendinize bakarak bunu sağlamaktır. Kişi en çok kendine bakım yaptığı zaman güzel olduğuna inanır. Bakım yapan her kadın güzeldir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb