Kapalı Giyim

Author

Categories

Share

Kapalı Giyim

Son yılların vazgeçilmezi ve modada ayrı bir kategoriye sahip olmuş başörtüsü modelleri ile karşınızdayız. Bu yazımızda size başörtüsü modelleri ve başörtüsü modellerini nasıl kombinleyeceğinizi anlatacağız. Öncelikle kombin yaparken dikkat etmeniz gereken kurallardan bahsedecek ve hangi eşyanızı ne ile kombinleyeceğinizi anlatacağız. Kapalı giyimin en zor kurallarından birisidir bu kombin yapmak. Çünkü o kadar çok kavram var ki insan kafasında canlandırırken yoruluyor ve neyi ne ile kombinleyeceğini ayırt edemiyor. Biz bu konuda bazı renk ve püf noktaları ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bu konudaki en önemli husus renk seçimi ve yüz şekliniz. Açıkça söylemek gerekirse yüz şekliniz nasılsa baş örtünüzü ona göre seçmeniz gerekmektedir. Yuvarlak bir yüzünüz varsa çok şanslısınız çünkü her renk baş örtüsü size uygun olacaktır. Ancak uzun bir yüze sahip bayan için ne yazik ki her renk uygun olmayacağı için açık renklerden kaçınması gereklidir.

Trend-kapalı-giyim-modelleri
Uzun yüzlü bayanların açık renkli başörtüsü kullanmaları tamamen yanlış olduğu gibi yüz hatlarını çok fazla ortaya koyacaktır. Desensiz bir başörtüsü ve yanında rengi kapalı örneğin siyah şal tarzı başörtüsü uzun yüzlü bayanlar için çok ideal bir seçim olacaktır. Oval yüze sahip bayanlar yuvarlak yüze sahip bayanlar gibi açık renkler kullanabilir. Yuvarlak yüze sahip bayanlarda söylemeyi unuttuğum bir husus var ki yüz hattı yuvarlak olduğu için kapalı renklerden uzak durmasını tavsiye ederiz. Kapalı renkler yüz hatlarını daha da gizleyeceği için giyeceği renk ve ona göre uyduracağı kombinler pek başarılı olmayabilir. Köşeli yüze sahip bayanlar ise desensiz bir baş örtüsü tercihi yapmak zorundalar. Desenli bir başörtüsü tamamen yüzünü ortaya çıkaracağı için karşı taraftan çok büyük bir yüz görünecektir. Bu sebeple başörtüsü seçimi bir bayanda çok ama çok önemlidir. Bununla beraber baş örtüsünü seçtikten sonra yapacağınız en önemli hamle başörtünüze uygun bir ayakkabı tercihi yüzünüzün şekline göre seçeceğiniz ayakkabı modeli ile şıklığı ele alabilirsiniz. Bunun dışında eğer tek renk giyim seçecekseniz kombinizde takılarınıza önem vermenizde fayda var. Tek renk giyimlerde takının önemi çok önemli olduğu gibi çantanızın da mutlaka ama mutlaka parlak olması gerekmektedir.

Trend-kapalı-giyim-modeli
Takıların tek renk kombinlerde çok önemli olması renkli kombinler de ters etki yaratabilir. Bu konudaki hassasiyet çok önemlidir. Çünkü renkli bir kombine abartı takı şıklık içinde olacağınız ortamda rezil olmanıza bile neden olabilir. Bu konudaki düşünceler tamamen size aittir. Ayakkabınızın parlaklığı ve çantanızın göz alıcı olması çok önemlidir. 2016 yılının renginin pudra olduğunu dile getiren modacılar haklı olduklarını bir kez daha kanıtlamış ki her şeyin imdadı pudra rengi bir ayakkabıdır. Pudra rengi ayakkabı üzerine ne giyseniz sorun olmayacağı için herkesten tam not alacağınıza emin olabilirsiniz.

Kapalı Giyim Resimleri

 

Author

Share