Kanserden Korunmak ve Tedavisi için Karpuz Pekmezi | Hanımların Dünyası

loading...

Kanserden Korunmak ve Tedavisi için Karpuz Pekmezi

Kanserden Korunmak ve Tedavisi için Karpuz Pekmezi

Merhaba takipçilerimiz sizlerde biliyorsunuz ki her gün yeni bir ürün karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda kansere karşı etkili bir çok gıda ürünü araştırmalara giriyor bunların en sonuncusu da karpuz pekmezi oldu. Bir çok kansere iyi geldiği söylenen karpuz pekmezi faydaları neymiş hep beraber okuyalım.

Burdur Gölü Kıyısı’nda organik olarak yetiştirilen, siyah ve sarı renkli karpuzlardan yapılan “karpuz pekmezi” kanser tedavisine destek oluyor.

Burdur Gölü Kıyısı’nda kurulan “Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi”nde, Dünya’nın dört bir yanından gelen gönüllüler organik olarak yetiştirdikleri siyah ve sarı renkli karpuzlardan “karpuz pekmezi” yaparak kanser tedavisine destek oluyor.

Yakınlarını kanserden kaybeden Veteriner Hekim Öztürk Sarıca tarafından Burdur Karakent Köyü sınırları içerisinde 2005 yılında, kurulan Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’nde bugün 8 ayrı projenin uygulandığı bildirildi.

En önemle projelerinden birisinin organik olarak yetiştirilen karpuz olduğunu belirten Veteriner Hekim Öztürk Sarıca, karpuzun kanserde etkili olduğunu söyledi.

Yaz aylarında karpuz, kış aylarında ise “karpuz pekmezi” tüketilmesini öneren Sarıca, karpuzun içeriğindeki beta karoten, sitrolin, C vitamini ve likopenin tüm kanser türlerine karşı koruyucu olduğunu, pek çok kanser türünün tedavisinde destekleyici rol oynadığını belirtti.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb