Kanser Oluşumunu Hızlandıran Yiyecekler | Hanımların Dünyası

loading...

Kanser Oluşumunu Hızlandıran Yiyecekler

Kanser Oluşumunu Hızlandıran Yiyecekler

Bu yazımızda günlük yaşamda çok fazla tükettiğimiz ancak vücutta kanserli hücre oluşumunun hızlanmasına neden olan besinler hakkında bilgi vermek istedik.

Farkında olmadan günlük yediğimiz gıdaların birçoğu kansere davetiye çıkarıyor. Peki bunlar hangileri?


Mikrodalgada patlamış mısır

Mikrodalgada patlamış mısırPratik olmasına rağmen mikrodalgada yapılan patlamış mısırlar yüksek oranda kanserojen içerir. Özellikle kadınlarda doğurganlık, böbrek, karaciğer gibi organlarda kanser riskini artırıyor.Rafine şeker ve meyve gazozu

Rafine şeker ve meyve gazozu
Jelli şekerler ve benzeri şekerli yiyecekler kanser hücrelerinin üremesini artırıyor. Özellikle pastalar, gazozlar ve meyve suları yasaklılar listesinde en başta gelenler.


Patatesi cipsleri
Patatesi cipsleriLezzetli oldukları kadar kaloriden zengin ve trans yağ içeren atıştırmalıklar kalp hastalıklarından tutun kansere kadar birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.


İşlenmiş beyaz un
İşlenmiş beyaz unRafine edildikten sonra işlenen beyaz un, besin değerlerini kaybetmesinin yanısıra zararlı kimyasallar barındırıyor. Yalnızca kilo almamızı sağlayan bir besin olmaktan çıkıp aynı zamanda kanser riskini artırıyor.


Diyet gıdalar
Diyet gıdalarÖzellikle yapay tatlandırıcılar dahil olmak üzere, diyet gıdalara eklenen renk ve tat vericiler bu besinleri sağlıksız yapıyor.


Yapay tatlandırıcılar
Yapay tatlandırıcılarŞeker kullanmamanız gerekiyorsa yapay tatlandırıcıları tercih ediyor olabilirsiniz. Fakat bilinenin aksine bu tatlandırıcılar kan şekerini kontrol etmeyi zorlaştırıyor ve beyin tümörlerine dahi sebebiyet verebiliyor.


Tütsülenmiş, salamura ve tuzlu yiyecekler
Tütsülenmiş, salamura ve tuzlu yiyeceklerBu yiyecekler, sindirildiğinde nitrik asidi, n-nitrozo denilen bileşime çevirerek özellikle mide ve kalınbağırsak kanserlerine öncü olabilir.


Alkol
AlkolYakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre menopoz sonrası günde bir kez alkol kullanan kadınların meme kanserine yakalanma riski %30 daha fazla.


İşlenmiş et
İşlenmiş etSosis, jambon, salam gibi etlerin çoğu aşırı tuz ve kimyasal barındırır. Bir araştırmaya göre düzenli olarak bunlardan yiyen insanların erken ölüm riski %43 artmış durumda.


Çiftlik somonu
Çiftlik somonuÇiftliklerde yetiştirilip doğal beslenemeyen somonlar, tüm faydalarını yitirip bünyelerinde barındırdıkları kimyasal ve antibiyotiklerle kansere kadar sebebiyet verebiliyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb