Kalıp Sir Ağda

Author

Categories

Share

Kalıp Sir Ağda

 

 

Tüyler adeta kadınların baş belasıdır. Üstelik sadece kadınların değil erkeklerin de en büyük sorunlarındandır. Artık erkekler de istemediği bölgelerde ki tüyleri alıyor ve bu sorundan kurtuluyorlar. Bu tüylerden kurtulmanın çeşitli yolları mevcut. Jilet, Epilasyon makinaları, tüy dökücü kremler, hazır ağdalar ve kalıp sir ağdalar. Jilet tüy alımında en hızlı ve pratik yöntem. Ancak sonrasında karşılaşılan görüntü daha kötü olarak karşımıza çıkıyor. Daha fazla tüyle karşılaştığımız gibi bu tüylerin kalınlığı da artmış oluyor. Üstelik alınan tüylerin tekrar çıkma zamanı da oldukça kısa. Yani jilet yönteminin hızlı ve pratiklik olmasının pek bir önemi kalmıyor diyebiliriz. Tüy dökücü kremler ise içerdiği kimyasal maddelerden ötürü kimyasallara yaklaşmak istemeyenlerin korkulu rüyası diyebiliriz. Üstelik sonrasında karşılaşılan durumlar ise jilette olduğundan pek farklı diyemeyiz.

Epilasyon makinaları ise aslında hemen hemen jilet ile aynı pratiklikte. Ayrıca epilasyon makinalarının duşta kullanılanları da mevcut. Ancak bu makineler de maalesef ki tüylerin batık çıkması gibi sorunlara yol açabiliyor. Geriye kalan kalıp sir ağda ise en etkili yöntem. Kalıp sir ağdalar kullanımı diğer yöntemlere göre daha zor olmasına rağmen sonrasında sağladığı rahatlık açısından en etkili yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Alınan tüyler oldukça geç çıkıyor. Bu da kişiye zaman ve uğraş açısından oldukça artılar sağlıyor. Ayrıca bütün bunların yanı sıra bunlardan da önemli olan tüy alınan bölgede ki pürüzsüzlük en önemli detaylardan. Özellikle jiletten sonra karşılaştığımız keskinlik asla kalıp sir ağda kullanımında gerçekleşmiyor. Ağdadan sonra tüylerin alındığı bölge adeta bebek cildi pürüzsüzlüğünde oluyor. Ağdalar da çeşitli şekillerde olabiliyor. Hazır olarak kağıtlarda bulabildiği gibi rulo şeklinde olan ve sürülerek kullanılan sir ağdalar ve kalıp sir ağdalar piyasada mevcut.

Kalıp sir ağdalar en çok tercih edilenlerden diyebiliriz. Peki kalıp sir ağda nerelere uygulanabilir ve nasıl kullanılır. Şimdi gelin bundan biraz bahsedelim. Kalıp sir ağda olarak adlandırdığımız ağda türü adından da anlaşıldığı üzere piyasada kalıp şeklinde satılıyor. Bu ağdalar vücudun neredeyse bütün bölgelerinde kullanılabiliyor. Bu bölgelerden bazıları koltuk altları, bikini bölgeleri, kollar, bacaklar, bıyık bölgesi ve kaşlar. Kalıp sir ağdayı uygulamak için ise çeşitli malzemelere ihtiyacımız var. Bu malzemeler ağdayı ısıtacak bir düzenek, ağdayı uygulayacak bir spatula ve ağdayı temizlemek için ağda mendili. Kalıp sir ağdayı uygulamadan önce cilt yüzeyinin temiz olması önemlidir. Kalıp sir ağdayı ısıttıktan sonra istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. Ağdayı ısıttıktan sonra cildi yakmayacak bir sıcaklıkta iken spatula yardımı ile almalısınız ve cilde bu şekilde uygulamalısınız. Kalıp sir ağdayı kalın bir tabaka halinde uygulamalısınız. Çekmek için ağda bezine ihtiyaç yoktur. Kalıp sir ağda el ile çekilir. Ağda dürüldükten birkaç saniye sonra donar. Donduktan sonra el ile çekilir. Kullanılan ağda tekrar kullanılmaz, yani tek kullanımlıktır sonrasında çöpe atılır. Ağda işlemini tamamladıktan sonra ise ağda beziyle tüm ağdanın derinin yüzeyinden temizlenmesi sağlanır.

Kalıp sir ağdalar naturel, azülen ve pudralı olmak üzere değişik çeşitlerde olabiliyorlar. 1.Naturel olan kalıp sir ağdalar, şeffaftır. Çam reçinesinden meydana gelmiştir. Bacak ve kol gibi geniş bölgelerde kullanıma uygundur. Çünkü serttir. Daha zor çekilir. Kullanımı ise yine ısıtılaraktır. Ağda cezvesinde kalıp sir ağda ısıtılır ve tahta spatula yardımı ile ağda uygulandıktan sonra el ile çekilir. Sonrasında ağda bezi ile ağda yapılan bölge temizlenir ve cildin nemlenmesi için çeşitli nemlendiriciler ve losyonlar kullanılabilir. Bu hem cildi nemlendirecek hem de oluşabilecek fazla ısıdan kaynaklanan cilt yanıklarını engelleyecektir. Cildi rahatlatacaktır. 2. Pudralı olan ağdalar ise adından da anlaşılacağı üzere içerisinde pudra içerir. Bikini bölgesi, koltuk altı bölgesi ve diğer hassas bölgeler için tercih edilir. Daha yoğun bir kıvamdadır. Yine cezvede ısıtılarak uygulanır. Spatula ile uygulanıp eş ile çekilir ve ağda temizlenip krem sürülür. 3. Azülen kalıp sir ağda hassas ciltliler için geliştirilmiş bir ağda türüdür. Ağdayı uygulamadan önce pudra sürülmesi gerekir. Bu ağda da naturel ağda gibi kuvvetli bir ağdadır. Kullanımı ise diğer ağda türlerinde olduğu gibidir.

Author

Share