Kalıcı Su Dalgası | Hanımların Dünyası

loading...

Kalıcı Su Dalgası

Kalıcı Su Dalgası

Kalıcı Su Dalgası

kalici-su-dalgasi

Saçlar vücudumuzun en önemli parçalarından bir tanesini teşkil etmektedir. Saçların görünümünü koruyabilmek, saçları bakımlı ve canlı tutabilmek ise, vücudumuzu bütünlemesi ve eksikliğinin ya da bakımsızlığının telafisinin başka yollarla giderilememesi sebebiyle, özellikle kadınlar için çok değerlidir. Fakat saç bakımı hem çok fazla ekonomik zarar hem de çok fazla zaman kaybına neden olacağından dolayı, ciddi bir sorun anlamına gelmektedir. Yapılan araştırmalar soncunda elde edilen verile göstermiştir ki, dünya genelinde saç bakımı için ayrılan toplam bütçe, erkekler ve kadınlar arasında ciddi bir fark göstermektedir. Bu araştırmalara göre, kadınların saç bakımı için harcadığı ortalama bütçe, erkeklerin harcadığı bütçenin neredeyse dört katı kadardır.

kalici-su-dalgasi-1

Ayrıca bu araştırmalar göstermektedir ki, pek çok kadın, kuaförlere ve saç bakım ürünlerine vermek durumunda oldukları meblağdan şikâyetçidir. Bu durumdan kaynaklı olarak da pek çok kadın, saç bakımı için daha az para harcamanın yollarını aramakta, hem maddi anlamda hem de zamansal bağlamda kar etmeyi istemektedirler. Bu arayışlara yönelik, son zamanlarda ortaya çıkan kalıcı su dalgası modeli saçlar, kadınları yukarıda sözü geçen konularda biraz olsun rahatlatmayı ve aynı zamanda kadınların güzelliklerinden de ödün vermemesini sağlamayı hedeflemektedir. Peki, bu kalıcı su dalgası saç modeli nedir ve nasıl yapılmaktadır? Bir saç modeli nasıl kalıcı olabilir? Öncelikle bu soruya yanıt vermek gerekirse, bu saç modelinin kullanım süresi dört ile altı ay arasındadır.

kalici-su-dalgasi-2

Fakat pek çok saç modeli ile kıyaslandığında, çok daha uzun süre yapısını koruması ve bozulmaması bakımından düşünüldüğünde, kalıcı sıfatını kazanması makul görünmektedir. Bu yöntem ile kadınlar, hem daha güzel saçlara kavuşacaklar hem de hayalini kurdukları su dalgası saç modeline sahip olacaklar. Üstelik uzun süreler yapısını koruduğu için, diğer saç modellerine göre düşünüldüğünde oldukça cazip ve fiyat bakımından kadınları oldukça rahatlatacaktır. Çok çabuk bir şekilde bozulan ve sürekli olarak yenilenmesi gereken saç modelleri ile kıyaslandığında, ilk seferde diğer saç modellerinden daha pahalı görünse de, kalıcı su dalgası modeli, uzun vadede maddi olarak da zamansal açıdan da daha akılcı görünmektedir.

kalici-su-dalgasi-3

Ancak bilinmelidir ki, bu modelin uygulanmasının çok göz alıcı etkileri olsa da, her kuaförün uygulaması mümkün değildir. Çünkü bu modelin uygulanması ciddi riskler barındırmaktadır. Uzman olamayan ellerde yapıldığı takdirde saçlarınız zarar görebilir, mükemmel bir görünüm beklerken, beklentileriniz hüsran ile sonuçlanabilir. Kullanılan malzemeler bakımından incelendiğinde, perma modelinde kullanılan malzemelerin kullanıldığını fark edeceğiniz bu model ile perma modeli ile arasında belirli farklar da barındırmaktadır. İlk olarak gözle görülebilecek ana fark, bigudi üzerine sarılan saçlarda, permada ince bir sarım kullanılırken, su dalgası modelinde saçlar kalın bir şekilde sarılır.

kalici-su-dalgasi-hakkinda

Kalıcı Su dalgası nasıl yapılır? Öncelikle kalıcı olması bakımından düşünüldüğünde, kimyasal madde ile yapıldığını belirtmememiz gereken bu saç modeli, saçınızda boya yokken uygulanmalıdır. Perma saçlarda kullanılan bigudilere oranla çapı daha büyük olan bigudiler kullanılır. Saçın tamamı, kullanılan kimyasal ile beraber sarıldığında, yaklaşık on beş dakika kadar beklenir ve sonrasında saçın şeklini alması için gerekli olan diğer kimyasal saça uygulanır. Son olarak saç temizlenir ve köpükler vasıtası ile şekil verilerek uzun süre o şekilde kalması sağlanır.

kalici-su-dalgasi-hakkinda-bilgi-3

Kalıcı Su Dalgası Resimleri

kalici-su-dalgasi-hakkinda-bilgikalici-su-dalgasi-hakkinda-bilgi-2kalici-su-dalgasi-hakkinda-bilgi-1kalici-su-dalgasi-hakkinda-bilgikalici-su-dalgasi-hakkinda-3

Jessica Simpson during a live taping of 'The View' at Caesars Palace Las Vegas, Nevada - 25.06.08 Credit: WENNkalici-su-dalgasi-hakkinda-1kalici-su-dalgasi-hakkinda

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb