Kahverengi Lekelenme Nasıl Geçer | Hanımların Dünyası

loading...

Kahverengi Lekelenme Nasıl Geçer

Kahverengi Lekelenme Nasıl Geçer

Kahverengi Lekelenme Nasıl Geçer

Ciltte bulunan kahverengi lekeler insanları çok bunaltmaktadır. Ciltte bulunan kahverengi leke kusurları insanları görsel olarak çok olumsuz hale getirmektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Herkes kahverengi lekeleri nasıl geçireceğini merak etmektedir. İlk olarak yüzde kahverengi lekelerin nasıl oluştuğunu sizlere anlatalım. Yüzündeki rengin bozukluklar olduğu zaman ve kahverengi noktalar daha çok ergenlikte çıkmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Ayrıca ciltteki deri hücrelerinde bulunan kürlerin birikiminde de meydana gelmektedir. Halk arasında da güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri de durmaktadır. Ama kahverengi lekelerin hiç bir zararı yoktur. Sadece görsel olarak insanları rahatsız etmektedir. Kahverengi lekeler daha çok güneş ışınlarından oluşmaktadır. Bununla birlikte hamileliklerde, troid hastası olanlarda ve hormon hastalığı olan insanlarda kahverengi lekeler ciltlerde bulunmaktadır. Hatta bazı kozmetik ürünlerde ileriki yaşlarda kahverengi lekelerin çıkmasını sağlamaktadır.

Kahverengi lekelenme nasıl geçer, korunmak için güneş ışınlarından uzak durmanız gerektiğini biliniz. Kozmetik ürünleri kullandığınız zaman da açık ton renklerden kozmetik ürünleri kullanınız. Kahverengi lekelerden korunmak için mutlaka tedbirini almalısınız. Yaz aylarında da denize gittiğiniz zaman güneş ışınlarından korunmak için kaliteli güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kreminin içerisinde C vitamini bulunduğu için asla cilde lekeler oluşturmaz. Kahverengi lekelenme nasıl geçer konusunda pek bilginiz yoksa sizler sitemize girip konu hakkında yazılarımızdan bilgi alıp bu sayede kafanızda soru işaretleri kalmayacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Aynı zaman da güneş kreminde C vitamini ile insanlar cildinizdeki lekeler azalacaktır. Deniz kenarında güneş kremini kullanınız. Evinizde bulunan limon da ciltteki lekeleri azaltmaya yardımcıdır. Limonu cildinize sürdün ve daha sonra da bez ile siliniz. Ne yaparsanız yapın yine de kahverengi lekeler çıkıyorsa o zaman lazer yöntemi olan tedavi ile kahverengi lekeleri geçirebilirsiniz.

Elli yaş üzerindeki insanlar lazer yöntemi tedavi ile kahverengi lekeleri geçirebilmeleri mümkündür. Kahverengi lekeleri dış görüntüsü ile çok dikkat çektiği için insanlar oldukça rahatsız olmaktadır. Kahverengi lekelerden kurtulmak da o kadar zor değildir. Ciltteki lekelerden kurtulup daha güzel pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık zor değildir. Güneş ışınlara çok maruz kalan insanlar kırk yaş üzerindeki bayanlarda bu lekeler çok belli olmaktadır. Ciltte oluşan kahverengi lekeler güneş ışınlarından başka sorunlardan da meydana gelir. Bunlar da sağlıksız besinler tüketmek, strest ve menepozda da kahverengi lekeler oluşmaya başlar. Evinizde yapabileceğiniz kürleri de cildinize sürerek kahverengi oluşumlardan kurtulabilirsiniz. Maydonozu suda kaynatın ve daha sonra maydonoz soğuduktan sonra limon suyunu da ekleyiniz. Pamuk ile cildinize sürünüz. Bu sayede cildinizde bulunan kahverengi lekelerin hafiflediğini sizlerde göreceksiniz. Bunlarla birlikte kalmayıp C vitamini ve yeşil çay karışımlı olan kremi kullanmanız yeterlidir. Bu karışımı olan kremi mutlaka yatmadan önce sürünüz.

Bir başka evinizde rahatça yapabileceğiniz kürlerden bir tanesi de turptur. Turpu kesip bir kaba rendeleyin ve içine bir yemek kaşığı limon suyunu ekleyip karıştırmanız yeterlidir. Sonra da kahverengi lekelerin üzerine sürüp on dakika kadar bekletin. Daha sonra da ılık su ile cildinizi yıkayınız. Bu sayede kahverengi lekeler açılacaktır. Evinizde hazırlayacağınız maske tariflerini de yaparak cilde sürebilirsiniz. Bir başka evinizde kahverengi lekeler için yapabileceğiniz maske tarifi ise bir adet yumurtanın kabuğu, bir tatlı kaşığı karbonat ve bir tatlı kaşığı da vazelindir. Bu evinizde hazırlayacağınız maske tarifini de sizlere anlatalım. İlk olarak yumurtayı haşlayın ve kabuğunu soyup eritin. Sonra kabukları bir kaba koyun içerisine vazelin ve karbonatı da ekleyin. Bu karışımı kahverengi lekelere sürünüz. Yüzünüzde on dakika kadar bekletiniz. Sonra da yine ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi haftada bir defa kullanmanız yeterlidir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb