Kahve ile Ölü Hücreleri Uzaklaştırın | Hanımların Dünyası

loading...

Kahve ile Ölü Hücreleri Uzaklaştırın

Kahve ile Ölü Hücreleri Uzaklaştırın

Kahve ile Ölü Hücreleri Uzaklaştırın

Peeling nedir ve faydaları nelerdir?

Peeling, ciltteki ölü hücreleri vücuttan atmaya yardımcı olmaktadır. İçerisindeki tanecikli yapıları ciltle temas halinde ciltteki üst tabakayı temziler.  Kışın yüzün çatlamasını önleyerek bakım yapar, yazın ise kir ve tozlardan oluşan siyah noktaları temizler. Cildi dinlendirir. Pul pul dökülen bir cilt kişinin kötü görünmesini sağlar ve kendine olan güveninin azalmasına sebep olur.

Kahve mucizesi evde kullanılarak harika bir sonuç almak mümkündür.Türk kahvesi cilt için mükemmel bir peeling özelliği göstermektedir. Telvesindeki tanecikli yapı cildin üzerini kaplayarak yıkandığında cildin daha parlak görünmesini sağlar. Cildi besler ve arındırır. Yüzyıllardır kahve güzellik ürünleri arasında kullanılmaktadır.
Trend-kahve-maskesi

Türk kahvesi peeling tarifleri
Malzemeler

·         Türk kahvesi telvesi

·         Süt

·         Zeytinyağı

Türk kahvesi, süt ve zeytinyağı karışımı cilde sürüldükten sonra bri süre beklenip yıkanmalıdır. Süt cildi yumuşatacak, zeytinyağı cildin daha parlak görünmesini sağlayacak ve ciltteki çatlakların içini doldurarak çatlamaları önleyecektir. Kahve cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise yağlı ciltlerin bu peelingi daha az kullanmasıdır.  Yağlı ciltleri daha da yağlandırabileceği için bu peelingin kuru ciltlerde kullanması daha uygundur.

Kahve ve limon peeling tarifi

Malzemeler

·         Kuru Türk Kahvesi

·         Limon

·         Su

Maske kıvamına gelinceye kadar karıştırılır ve cilde sürülür. Limonun aşındırıcı özelliğini yok etmesi için bir miktar su kullanmak iyi olacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb