Kahküllü Saç Modelleri

Author

Categories

Share

KAHKÜLLÜ SAÇ MODELLERİ

 

 

Saçlar şüphesiz kadınların en önemli aksesuarlarıdır. Güzel ve bakımlı görünmek isteyen kadınlar saçlarına bakım yaptırdığı takdirde amaçlarına ulaşacaklardır. Saçlarında değişiklik yapmak isteyenler için ise kahküllü saç modelleri güzel bir tercih olacaktır. Özellikle son yıllarda kahküllü saç modelleri oldukça moda olmuştur. Ancak kahküllü saç modelleri tercih edilirken yüz tipine göre olan modelleri tercih etmek gerekir. Yüz tipine göre tercih edilen kahküllü saç modelleri yüzünüzü daha güzel gösterecektir. Eğer ki saçlarınıza kahkül bırakarak hoş bir model vermeyi düşünüyorsanız öncelikli olarak yüz tipinizi tanımanız gerekiyor. Çünkü bu saç modelleri yüzün alın bölgesini kestiği için eğer ki kısa bir yüze sahipseniz yüzünüzü daha da kısaltır ve bu da hoş bir görüntü ortaya çıkarmaz. Ancak bu kahküller alnı kaş hizasına kadar kapatan düz kesim kahküllerdir. Eğer ki kısa yüzlü ve kahkül seven biriyseniz yanlardan bırakılmış ucu kıvrık kahküller tam size göre.

Kahküllü saç modellerini açıklamadan önce hangi yüz tipine hangi kahküllerin gideceğinden bahsedelim. Kare yüz şekline sahip bir yüzünüz varsa düz kahküller tam size göre. Çünkü düz ve uzun kahküllerlerle geniş olan yüzünüz hem daraltılmış olacak hem de daha uzun gösterilmiş olacak. Eğer saçlarınız da uzunsa yüzünüzde daha da ince bir görüntü oluşacak. Yani kare yüz tipine sahip olan kadınlar için en iyi saç modelinin düz ve uzun saçlar, en iyi kahküllü saç modellerinin de yine düz kesim ve kaşlara kadar uzatılmış kahküller olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki oval şekilli bir yüz tipine sahipseniz aslında en şanslı gruptasınız diyebiliriz. Çünkü saçınıza vereceğiniz çoğu model size yakışacaktır. Kahkül modeli olarak da çoğu modeli deneyebilirsiniz. Ancak size en yakışacak kahkül modeli uzun ve yanlara doğru hafif kıvrım verilmiş kahkül modelidir. bu kıvrımı saçlarınızın her iki tarafına da verebilirsiniz.

Oval yüz tipine sahip kadınlar için en güzel saç modeli ise orta ve uzun boyda ki hafif dalgalı saç modelleridir. Üçgen yüz tipine sahip kişiler ince ve sivri bir çeneye sahiptirler. Elmacık kemikleri geniş olan bu yüz tipinde ki kişilerin aynı zamanda alınları da geniştir. Onun için kahküllü saç modelleri bu yüz tipinde ki kişiler içindir adeta. Neredeyse bütün kahkül modellerini deneyebilirler. Alnı kapatacak şekilde bol olarak bırakılmış kahkül modelleri alnı keserek hem yüzü daha güzel bir forma kavuşturmuş olacak hem de bol bırakılmış kahküller sayesinde kişiye farklı bir hava katacaktır. Kahkül olarak uzun ve düz , bütün alnı kaplayan kahkül modelini düşünebilirler. Ancak bu yüz tipine sahip kişiler için en uygun kahkül modeli yine bol bırakılmış ancak düz değil yanlara doğru hafifçe kıvrık bırakılmış kahkül modelleridir. Saç modeli olarak ise çok uzun saç modellerini önermediğimizi söyleyelim. Daha çok orta boydaki saçlar üçgen yüz tipine sahip kişiler için daha uygun olacaktır. Yüz böylelikle daha oval gösterilmiş olacak ve üçgen yüzün vermiş olduğu keskin ifadeyi biraz olsun kesecektir.

Kahküllü saç modellerinin en iyi seçimi için değineceğimiz son yüz tipi ise yuvarlak yüz tipleri. Bu yüz tipleri genellikle daha şişman bir ifade bırakır yüzde. Fazla kilolu biri olmasanız bile yüz tipiniz çok yuvarlak bir yapıdaysa eğer şişmanmış gibi görünebilirsiniz. Bu tamamen yüz tipinizle alakalı bir durumdur. Ancak kahküllü saç modelleri ile bu durumun önüne geçici de olsa geçebilirsiniz. Yapmanız gereken saç modelleri ise şu şekilde. Kahkül bırakmamak da bir tercihtir. Çünkü aslında yuvarlak yüz tipine sahip olanların kahküle ihtiyacı yoktur. Ancak yüzümü daha uzun göstererek yuvarlak şeklinin kırmak istiyorum veya kahkül seviyorum diyorsanız kesinlikle uzun bırakılmış ve ortadan ikiye ayrılmış kahküllü saç modellerini tercih etmelisiniz. Bu saç modeli yüzünüzü daha uzun göstermeye oldukça yardımcı olacaktır.

Author

Share

Önceki İçerikKilo Alma Diyeti
Sonraki İçerikKahkül Modelleri