Kadınların Kurabileceği En iyi İş Sektörleri | Hanımların Dünyası

loading...

Kadınların Kurabileceği En iyi İş Sektörleri

Kadınların Kurabileceği En iyi İş Sektörleri

Türkiye’de Kadınlar, iş hayatının içinde erkekler kadar rahat yer alamıyor maalesef. Yinede tüm zorluklara rağmen iş kurmak ve iş hayatına atılmak isteyen kadınlar için bazı iş fikirleri paylaşmak istiyoruz. Eğer sizde kendi işinizi kurmakta kararlıysanız devletin destek paketlerinde veya iş konusunda maddi destek sağlayan kadın derneklerine başvurabilirsiniz.

Kadınların Kurabileceği En iyi İş Sektörleri

Gıda Sektörü

Butik pastacılık, kurabiye ve şekerleme gibi kurslara katılıp sertifika alarak gıda sektöründe kendi işinizi kurabilirsiniz. Ya da restaurant, cafe açıp yanınızda aşçılar çalıştırarak gıda sektöründe yer alabilirsiniz.

Moda – Dikiş Sektörü

Dikiş kurslarına katılıp uzmanlık sertifikası aldıktan sonra sizde kendi modaevinizi kurabilirsiniz.

E-Ticaret, İnternet Site ve Instagram Satış

İnternet’ten satış yapan bayanların sayısı bir hayli fazla. Sizde e-ticaret sektöründe yer alan bayanlar arasında katılabilirsiniz. Bunun için öncelikle satış yapmak istediğiniz ürün kategorisine karar verip sonra satış mecrasını kurup satışa başlayabilirsiniz.

Emlakçılık

Emlak sektörü’de diğerleri gibi kurs sonrası alacağınız sertifika ile rahatlıkla kurabileceğiniz bir iş. Bayanlar ev satımı ve ev kiralama alanlarında çok iyi bir şekilde çalışabilir.

Mağazacılık, Butik İşletmeciliği

Kadınlar için en iyi işlerden biridir mağazacılık sektörü. Bayan, erkek veya çocuk giyim alanında faaliyet gösteren bir butik mağaza açıp işletebilirsiniz. Ya da bu mağazacılık alanına kozmetik dükkanı işletmeciliği’de girebilir. Kadınların en çok ilgi duyduğu kozmetik alanında mağaza işletmeleri en keyifli sektör olsa gerek.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb