Kadınlarda Saç Ekimi | Hanımların Dünyası

loading...

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Saçlar bayanların çok önemli unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Kadınlar saçlar konusunda erkeklerden de de daha hassas olduğunu da söylemek isterim. Kadınlarda saçlar döküldükçe aynı zaman da saçlarda kayıplar meydana gelmektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Kadınlarda saç ekimi konusunda bu yazımızda sizler bilgiler vereceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Kadınlarda da erkekler gibi saç ekimi yaparak dökülmesini engelleyebilirler. Bunu sakın unutmayınız. Kimyasal yöntemler sayesinde kadınlarda saç ekimi yapılır. Ama saç ekimi yaparken mutlaka kalıcı olmasına özen göstermelisiniz. Saçlar tekrar çıkana kadar mutlaka sabırlı olunuz. Saç ekimini yaptırmadan önce saçlara ilk olarak analiz yapılmaktadır. Saç ekimi konusunda dermatoloğa danışınız. Bu sayede dermatolog sizlerin saç kaybı geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu da öğrenmiş olacaksınız. Bir çok testlerden de geçebilirsiniz. Testlerden de hormonal problemler olup olmadığı da anlaşılmaktadır.

Kadınlarda saç ekimine başlamadan önce saçlarınızın fotoğraflarını dermatologlar bakıp incelemektedir. Dermatologlar bu fotoğraflar sayesinde nasıl bir operasyon olacağını tahmin etmektedir. Sayfamızda saçları dökülen ve sonrasında nasıl saç ekimi yaptıkları konusunda resimleri de daha yakından inceleyebilirsiniz. Sizler kadınların saç dökülmesi nedenlerinden de bahsetmek isterim. Bayanlar hamilelik ve emzirme dönemlerinde saç dökülmesi yaşayabilir. Ayrıca strest ve deri hastalıkları yaşayan bayanlar da saç dökülmesi yaşayabilir. Tüm bu hastalıkları olup olmadığını da anlayarak sonrasında ise ilaç tedavisi de başlanmaktadır. Bunun ülkemizde artık profesyonel bir şekilde kadınlarda da saç ekimi yapılmaktadır. Eğer ilaç tedavi yeterli geliyorsa o zaman saç ekimi yapılmaya başlanmaktadır. Kel problemine çare saç ekimi olmaktadır. Saçında yanma ve kaşıntı varsa bu daha sonrasında siz bayanlara kellik problemi yaratmaktadır. Bayanlarda aşırı saç dökülmesinin belirtileri seyrekleşme ile başlar. Eğer saçlarınız eskisinden de daha seyrekleşme olursa bu probleme saç ekimi gerekmektedir.

Bayanlarda erkekler gibi saçını ektirebilir. Erkekler saç ekiminden güzel sonuç almakta olduğu gibi bayanlarda saç ekiminde iyi sonuçlar almaktadır. Kadınlar saç ekimi yaptırması asla zararlı değildir. Zaten bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bayanlar saç ekimi yaptırdıktan sonra olumlu sonuçlar için altı ay kadar beklemeleri gerekir. Çünkü önce o zamana kadar saçlar uzayıp uzamadığı belli olmaktadır. Kadınlarda saç ekimini iğne yöntemiyle olmaktadır. Sonrasında da kadınlar saç kökleri tek, tek alınmaktadır. Nakil olacak bölgeye yerleştirilmektedir. Sonuçlar için en az altı ay beklemeniz gerekmektedir. Kadınlar saç kökleri teker, teker alınır.

Saç ekiminde iki adet yöntem vardır. Bir fue diğeri ise fut yöntemidir. Ama daha çok fue yöntemi tercih edilmektedir. Çünkü fue yönteminden daha güzel ve hemen sonuç alınmaktadır. Saçlar ekildikten sonra yaklaşık iki hafta içerisinde saçlar dökülmektedir. Sonra da üçüncü ay içinde saçlar yerinde ve güçlü bir şekilde çıkacaktır. Ama doktorlar saçlar için kullanmanız için ürün de önerecektir. Dermatoloğun önerdiği ürünleri en az altı ay kullanmalısınız. Saçlar ekildikten sonra bir süre boyunca bitkisel olan şampuanlar kullanmanız gerekecektir. Kadınlarda saç ekiminin fiyatı üç bin tl itibaren başlamaktadır. Ülkemizde profesyonel olarak yapıldıktan sonra saç kaybı problemi yaşayan herkes artık yaptırmaya başlar. Bugüne kadar saç ekiminden memnun kalan insanların sayısı çoktur. Saçlar döküldüğü zaman öncelikle bayanlar ruhsal açıdan derinden yaralamakta ve aynı zaman da psikolojisi de bozulmaktadır. Çünkü görsel olarak bayanları çok etkilemektedir. Saç dökülmesinin sebebi derideki bir takım rahatsızlıklardır. Bu yüzden de deriye dermatologlar iğne tedavisi uygulamaktadır. Kadınlarda saç ekim konusunda bilmediğiniz ne varsa bu sayfayı tıklayarak bilgileneceksiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb