Kadınlar Neden Aldatır? | Hanımların Dünyası

loading...

Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Aldatır?

Günümüzde kadınların aldatma oranları erkekleri maalesef geçmiş durumda. Kadına da erkeğe de aldatmayı kesinlikle yakıştırmıyoruz ancak aldatan kadınlarda gözlemlediğimiz çeşitli durumlar hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

Öncelikle erkeklerde aldatmak tamamen dış görünüş ve cinsel istekler doğrultusunda gerçekleşir ancak kadınlarda çok farklı nedenler ortaya çıkabiliyor. Psikologlardan, aldatan kadınlardan edindiğimiz bilgilerle en çok karşılaşılan sebepleri sizlerle paylaşmak istedik.

 

 

En Çok Gözlemlenen Durum Heyecan

Kadınlar evlilik yaparken aşka, heyecana değilde maddi imkanlar veya özgürlüklere daha çok önem veriyor. Bir çok kadın heyecan duyduğu erkekle evlenmiyor, arzu ettiği düğünü, evi, eşyaları, maddi alışveriş özgürlüklerini karşılayabilecek bir erkekle evleniyor. İlk zamanlar bu durum kadın için çok keyifli görünüyor. Dilediği eve, eşyalara, alışveriş ve özgür yaşam imkanlarına sahip olmak güzel hissettirdiğinden kocası arasındaki uyumsuzluk gözüne batmıyor. Ancak zaman geçtikçe kadınlar maddi imkanlardan sıkılıyor ve kocası arasındaki uyumsuzluk daha çok gündeme gelmeye başlıyor ve sonucunda kavgalar, huzursuzluk akabinde de kocasında yaşayamadığı heyecanı internetten, arkadaş ortamından, iş yerinden tanıştığı biri ile yaşama arzusu oluşuyor.


 

İşyeri Arkadaşı ile Yasak Aşk Durumları

Bu da son zamanlarda bir hayli artmış durumda. Kadınlar iş hayatında artık daha fazla yer alıyorlar bu kesinlikle çok iyi bir sonuç ancak olumsuz bir tarafı iş yerinde, iş arkadaşları ile geçirdikleri zamanı eşleri ile evleri ile geçiremiyor olmaları. Bir çok kadın günlük yaşamının büyük bir bölümünü iş yerinde kalan diğer büyük bölümünü uykuda ve çok az bir kısmını evinde ev işleri ile geçiriyor. Dolayısıyla eşi ile birbirinden uzaklaşma durumları başlıyor. İş yerinde arkadaşları ettiği sohbet kadar evde eşi ile sohbet etmeye vakit bulamıyor, evde ki zamanı dinlenerek veya standart ev işleri ile uğraşarak harcıyor. Bu durumda evlenirken eşine aşık olsa bile daha az iletişimle araya soğukluk girmeye başlıyor. Kocası ile görüşmeye vakit bulamayan bir kadın en çok zaman geçirdiği iş yerinde kendisi ile yakından alakalı olan bir erkekle samimi olmaya başlıyor sonucunda da malum yasak aşk.


 

Pasif Kocadan Sıkılma Durumu

Pasif koca, karısının sözünden çıkmayan, karısı ne derse onu yapan, kendi fikirleri olmayan, karısının sözleri ile yaşamını hareket ettiren bir erkek profilidir. Aslında bunu yapan erkek en çok seven erkektir ancak kadınlar sevgiliyken memnun oldukları, egolarını yükselten bu durumdan evlenince yani uzun süre sonra sıkılıyorlar. Kadınlar bir çocuk gibi yönlendirdikleri, kızıp bağırabildikleri, hiçbir şeye karşı çıkmayan sessiz erkeklerden uzun süre sonra ciddi anlamda sıkılıyorlar koca gibi görmemeye başlıyorlar. Pasif kocadan sıkılan kadınlar daha çok kahraman ruhlu, güçlü, kendine güvenen, kendinden emin erkeklerden hoşlanmaya başlıyor ve bu karaktere sahip karşısına ilk çıkan erkekle (yaşı küçük olsa bile) ilişki yaşamaya başlıyor.

 


 

Daha iyi imkanlara sahip bir hayatı hak ettiğini düşünmek

Evlenirken aşık olduğu, sevdiği adamı seçen kadınlar evlendikten sonra kısıtlı maddi imkanların zorluklarını farketmeye başlıyor. En çok’da çevresinde, facebook, instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde gördüğü maddiyatı iyi olan çiftlerin lüks yaşamı bir süre sonra benim bunlardan neyim eksik bende lüks yaşamı hak ediyorum düşünceleri oluşturuyor. Ancak düşünmedikleri bir durum lüks yaşayıp, çok alışveriş yapan, çok gezen bunu çevresine sosyal medyada sıkça gösteren çiftlerin aslında o kadarda mutlu olmadığıdır.

( Bir evli kadın çevresine ne kadar çok “rahatım, çok lüks yaşıyorum, çok aşığız, çok mutluyuz” imajı çizip sıkça göstermeye çalışıyorsa emin olun aslında çok mutsuzdur.)


 

PEKİ KADINLAR NEDEN BOŞANMAYI DEĞİLDE ALDATMAYI TERCİH EDİYOR?

Bu dramatik durum, ülkemiz gibi örf adet kurallarına göre yaşayan toplumlarda görülüyor.  Kadınlar düzen bozmaktan korkuyorlar, boşanmış dul kadına gösterilen anne baba, akraba baskısından çekiniyorlar bu yüzden boşanmaya cesaret edemiyorlar.

Boşanmaya cesaret edememelerinin bir diğer nedeni de sevgilinin maddi durumunun kocadan daha düşük olma sebebi. Her ne kadar çok çirkin bir şey olsa da kadınlar kocasının sağladığı maddi rahatlığı bırakıp aşık olduğu adamla sıkıntı çekmeye cesaret edemiyorlar. Ekonomik özgürlüğü olan bir kadın çoğunlukla kendi maaşını kişisel yaşamına harcıyor yani ev kirası, ev ihtiyaçlarını eşinin parası ile sağlıyorlar. Boşanınca da kendi maaşı ile yaşamanın zorluğunu çekmek istemiyorlar.

Kadınların boşanmama sebeplerinden üçüncüsü’de küçük çocuklar. Yaşı küçük çocuklarının ayrılmış anne baba zorluklarını yaşamalarını istemiyorlar.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb