Kadınlar İçin Saç Modelleri

Author

Categories

Share

Kadınlar İçin Saç Modelleri

 

kadinlar-icin-sac-modelleri

Sabahları evden okula, işe, veya herhangi bir yere çıkmak isteyen her kadının en çok uğraştığı şeydir saçları. Kimi zaman saatleri bulan bu işlem kimi zaman pratik bir şekilde dakikalar içinde halledilebiliyor. Evden çıkarken pek vakti olmayan kadınların tercih etmesi gereken model kısa saçtır. Gerekse bakımı gerekse yapılış kolaylığı olsun en basit ve zamandan tasarruf edilebilecek modeldir kısa saç. Fakat kısa saç deyip geçmemeli kısa saçında kendi içerisinde bir sürü modeli mevcut. En kısasından başlayalım o halde! Tabiri caizse “erkek gibi” olan bu saç modelinde sadece tarayıp dahi dışarıya çıkabilirsiniz. Saçların bakımı ve şekillendirme kısmı oldukça basit ve zaman harcamıyor olsa da yapmak oldukça riskidir ve cesaret ister. Pek tercih edilmeyen bu model bazen karşımıza çıkabiliyor.

Bunun haricinde saçları birazcık daha uzun bırakıp kıvırcık şeklinde salabilirsiniz. Alnınızın etrafına hafif düşen ve genel anlamda kıvır kıvır olan saçların görüntüsü oldukça beğenilir olacaktır. “Çok kısa saç bana göre değil ama kısa olsun.” diyorsanız sağ ve sol tarafı çene hizasında küt kestirebilirsiniz. Standart bir saç yapısına kavuşursunuz ve fazla uğraş sergilemezsiniz saçlarınızı düzeltmek için. Bu modeli yapıp bir de kahkül bırakabilirsiniz. Kahkül sevip sevmemenize kalmış bu durum! Saçlar aynı şekil çene hizasında küt kesim olduktan sonra kahkül değilde alın hizasında tek tarafa doğru yatırabilirsiniz. Durum az öncekinden farklı olarak saçlarınız bir aradaymış gibi görünür ve hoş bir görüntü ortaya çıkar. O kadar da kısa istemiyorum diyorsanız bir sonraki modelimiz saçlarınızı köprücük kemiği hizasında kestirebilir ve dalgalı bırakabilirsiniz. Uçlardan düz gelen saç hafif düzleşerek iki tarafa ayrılırsa ortaya muhteşem görüntüler çıkabilir.

Orta boydaki saç için topuz da mükemmel bir tercih olabilir. Eğer topuzu düzgün olacak şekilde yaparsanız saçların arkadan uzun uzun sarkmasındansa minik bir kesim sarkacaktır bu da estetik bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca saç uçlarına ufak ufak eklenen farklı renkler de tarzınıza tarz katabilir. Uzun saçlar ise bakımı en zor saç tipidir fakat oldukça sadakatlidir! Saçların o kadar uzatılması kolay bir olay değildir! Uzun saçlar için düzleştirmek veya bukle bukle olmasını sağlamak standart çözümler olsa da fazlasıyla vakit harcar. Bu yüzden üst kısımdan tokayla tutturup yanları da serbest bırakabilirsiniz. İsteğinize göre uçlarını yine bukle bukle yapabilir veya yine düzleştirebilirsiniz.

Author

Share