Kadın Ayakkabı Modelleri

Author

Categories

Share

Kadın Ayakkabı Modelleri

Abiye Modeller: Düğün, parti, kokteyl, açılış gibi farklı konseptlerde etkinliklere katılırken giyilen abiye kıyafetler şüphesiz ki özel bir ayakkabı seçimi gerekir. Abiye giyimde genelde yüksek topuklu ayakkabılar tercih ediliyor. Kadın ayakkabı modelleri yaşa ve giyilecek elbise modeline göre topuk boyları değişkenlik gösterir. Eğer ki, uzun bir elbise giyiyorsanız kapalı burunlu bir ayakkabı giyebilirsiniz ve ya topuk boyu dilediğiniz uzunlukta tercih edebilirsiniz. Uzun elbise ile çok iddialı platform topuk boyu kullanılabilir. Eğer kısa bir elbise giyiyorsanız çok abartılı topuk boyundan kaçınmanızı öneriyoruz. Eğer ki, yaşınız genç ise mezuniyet balosu gibi bir etkinliğe katılıyorsanız dolgu topuklu ayakkabılar tam size göre diyebiliriz.

Babet Modeller: Yaz ve ya kış kullanabilme rahatlığı, imkanı, şıklığı ile saklarken az yer kaplaması kadın ayakkabı modellerinin bayanlar tarafından sıkça tercih edilmesini sağlıyor. Babetleri sivri burundan, yuvarlak buruna, deriden süete kadar bin bir çeşitte bulunabilir. Babet modellerini pantolonlarla, mini ya da maksi eteklerle, elbiselerle, kısacası aklınıza gelen her kombinle kullanılır. Yaz ve ya bahar ayları için önü açık babet, alternatif bir görünüm yaratmak için bağcıklı babet kullanılabilir.

Botlar: Kadın ayakkabı modelleri kış aylarında botların hakimiyeti altında yer alıyor. Hem formal, hem casual şık hem de spor giyimde botlara yer vardır. Bazen aynı botu farklı kombinlerle birbirine tezat oluşturacak ortamlarda kullanılabilir. Topuklu botları işe giderken takım elbisemizle gönül rahatlığı ile giyilebilir. Eğer ki, kaliteli bir bot seçtiysek yüksek topuk boyuna bakmaksızın saatlerce hiçbir rahatsızlık duymadan yürüyebilirsiniz. Botlarda deri her zaman birinci tercih olsa dahi süet de yarattığı şıklık ile kadınların en çok tercih ettikleri seçenekler arasında yerini alıyor.

Günlük Modeller: Bu kategoride kullanabileceğiz çeşitler mevsimine göre, hatta günün hava koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Babet ile loafer modelleri mevsimlik olarak kullanabilir ve rahatlık açısından asla pişman olmayacağınız gibi son derece modern ve bir o kadar şık görünmeniz mümkündür. Bağcıklı Oxford modelleri yine günlük giyimde gerek pantolon gerekse de eteklerle kullanılabilir. Kış aylarında, soğuk, yağmurlu ve ya karlı havalarda botlar ile çizmeler imdadınıza yetişmektedir. Günlük kadın ayakkabı dendiğinde illa ki topuksuz düz ayakkabıları düşünmeniz gerekmez. Kısa topuklu ya da dolgu topuklu ayakkabılar uzun süre ayakta duracak olduğunuz günlerde dahi sizi oldukça rahat ettirecektir. Yaz aylarında ise sandaletleri ve şık terlikleri günlük olarak rahatça kullanım imkanı sunar.

Kadın Ayakkabı Modelleri Resimleri

 

Author

Share