Kaçan Kovalanır Diye Hep Kaçmalı mıyım

Author

Categories

Share

Kaçan Kovalanır Diye Hep Kaçmalı mıyım?

 

Toplumuzda Kaçan Kovalanır Diye Hep Kaçmalı mıyım diye bir tabir bulunuyor. Bu oldukça yanlış bir bakış açısı olduğunu belirtelim.

1. İşin gerçeği yatak odası faaliyetini ister ilk isterseniz de yüzüncü buluşmada yapın bu erkek için bir şey ifade etmemektedir Yani, seksin saygıyla hiçbir alakası bulunmuyor.

2. Kendinizi böyle zor bir seçimin ortasında bırakmayın. Her insan ve her durum kendine özgü olmaktadır. ‘Tüm erkekler böyle düşünür’ inancı hayatınızı zorlaştırmaktan başka bir işe yaramıyor.

3. Onunla cinsellik yaşamak istediğiniz halde sırf aklından geçenleri doğru okuduğunuz yanılgısıyla hareket etmek ve kendinizi istediğiniz bir şeyden mahrum bırakmak size mutsuzluktan başka bir şey getirmeyecektir.

4. Erkekler hoşlandıkları bir insana, ilişki-flört (adına birliktelik ve ya çıkma da diyebilirsiniz) teklif ettiklerinde reddedilme, hatta rezil olma riskini de göze alırlar aslındadır. Pekala istemediğiniz birini reddedilebilir. Neden olmasın?

5. Ama bunu bir kural gibi düşünüp ‘hep kaçmalıyım, o yine benim arkamdan gelecektir’ oyununa dönüştürürseniz yanılmış olursunuz. Kaçan Kovalanır Diye Hep Kaçmalı mıyım yanlış bir mantıktır. Evet, kaçan kovalanır ama fazla naz da aşık usandırıyor.

6. Erkekler bir kadınla arkadaş olamıyorlar, mutlaka akıllarında seks yapma fikri bulunur. Bu hep bir tartışma konusu mutlaka ki olmuştur. Varılan konsensus erkekler kadınlarla cinsel tansiyon yükselmeden saf duygularla bir arkadaşlık kuramaz anlayışıdır.

7. Bunun yanlış olduğunu söylemek için, elbette ‘insanlar birbirlerini asla çekici bulmazlar ya da bulamazlar’ demeyeceğiz; tabii ki cinsel çekimin oluşması ihtimal dahilinde oluyor.

8. Ama bu konularda ahkam kesenlerin inandığı gibi ‘Bir erkeğin bir kadınla yalnızca arkadaş olmasının nedeni, kadının bu kadarına izin veriyor olmasıdır’ fikri de oldukça miyop bir bakış açısıdır.

9. Erkekler özgür kadınlardan korkarlar yani buradaki ‘özgür’ sözcüğündeki kasıt, kendi ayaklarının üzerinde durabilen, kendi hayatının idaresini elinde tutan, kendine güvenli ve güçlü kadınları belirtir. Evet, pek çok erkek gerçekten güçlü kadınlardan çekinmektedir. Ama pek çoğu da çekinmiyor. İşte bu konu da bir diğer elektrikli tartışma mevzusudur.

10. Ama biz bunun genel olarak doğru olmadığına inanmaktayız. Çünkü erkekler, hoşlandıkları kadınlarla buluşmak, konuşmak, birlikte zaman geçirmek isterler. Tüm bunların olabilmesi için de kendi hayatını kendisi yöneten, bağımsız kadınlara ihtiyaç duyarlar.

11. Özellikle de belirtmek istediğimiz nokta; Kendine güvenen erkekler güçlü ve özgür kadınlardan hoşlanırlar ve onların yanında kendilerini daha güçlü hissetmektedirler.

12. Bu durumda erkekler güçlü kadından korkar mitini unutalım gitsin diyoruz. Ya da aralarında korkan varsa oldukları yerde kalsın, biz kendine güvenen erkeklerle yola çıkmaya niyetleniriz.

13. Erkekler her durumda ve her koşulda cinsel ilişkiye hazırdırlar kelimesi İşte toplumdaki en yaygın mitlerden biri diyebiliriz. Erkeklerde sertleşme sağlamak için uyarılmaya ihtiyaç duymuyorlar ve kadınla yatağa girdikleri her an seks yapmaya hazır olurlar. İyi de, erkekler mekanik birer yaratık değildirler. Erkelerin de uyarılmaya ihtiyaçları vardır. Ayrıca onların da seks yapmayı istememe hakları olduğunu kesinlikle es geçmeyin.

14. Fakat şu da bir gerçek ki bu mitin yaygınlaşmasında yalnızca kadınların elinde olmuyor. Kendilerini böyle bir konuma oturtan erkeklerin de payı mevcuttur. Her zaman kadının ruh hali aynı olmaz ve özel dönemlerinde olabilir. Erkekler de sekse her zaman hazır olmak zorunda olduklarına inanmaktadırlar. Üstelik bunu ‘gerçek erkek’ olmayla bağdaştırıyor. Şu ‘‘gerçek erkeklik’’ saçmalığını hayatımızdan çıkarsak diyoruz? ‘yalnızca kadın’ ve ‘yalnızca erkek’ olmak bize yetecektir.

Author

Share