Kabızlık Nasıl Geçer?

Author

Categories

Share

Kilo veremiyor musunuz? Sürekli karın ağrısı ve şişkinlik sonunuz mu var? Siz de kabızlık sorunu çekiyorsanız, bu yazımızda kabızlık çözümü konusunu doğal yöntemlerle ele aldık. Kabızlığı gideren doğal yöntemler sayesinde siz de sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Kabızlık Nasıl Giderilir

Birkaç ayva ve armut alın ve bir tencereye koyun. Üzerini geçecek kadar su ekleyin. Birkaç çay kaşığı da toz tarçın ekleyip, pişirin. Sabah kalkınca ve gece uyumadan önce bol ılık suyla beraber tüketmeniz kabızlığa iyi gelecektir.

Kabızlık Nasıl Giderilir

Kronik Kabızlık Tedavisi

Uzun süredir kabızlık sorunu yaşıyorsanız, sabah kalktığınızda bir su bardağı ılık suya bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve biraz limon suyu karıştırıp içmelisiniz. Bir hafta boyunca düzenli olarak uygulamanız kabızlığa çare olacaktır.

Kabızlık İçin Süt Ve Kayısı

Her sabah uyandığınızda önce büyük bir bardak ılık suyu, ardından da ılık süt ve 4-5 adet kuru kayısı veya kuru inciri bir hafta düzenli olarak tüketin. Bağırsak hareketlerinizi hızlandırdığını hissedeceksiniz.

Kabızlık İçin Şifalı Bitkiler

Kimyon, kekik ve sumak gibi baharatlar kabızlık giderici, bağırsakları çalıştırıcı etki gösterirler. Kabızlıktan muzdaripseniz salatalarda, çorbalarda ve her fırsatta bu baharatlarla yemeklere tat katarak kabızlıktan kurtulabilirsiniz.

Author

Share