Jilet İzi Nasıl Geçer

Author

Categories

Share

Jilet İzi Nasıl Geçer

Genelde istenmeyen kazalarda depresyon durumlarında gençlerin bir takım çılgınlıklar yaptıklarına şahit oluruz. Jilet ile kendine zarar verme davranış bozukluğu olarak kabul edilir. Fakat bu sadece isteyerek değil bir de tıraş sonrası ya da bir kaza sonrası da meydana gelebilir. Yaralar iyileştiği vakit geriye jilet izleri ve derin yaralar kalır. Jilet bıçak yaraları acaba eski haline gelecek şekilde geçer mi bu genelde bu durumlar ile iç içe olanların en çok sorguladığı durumdur. Bunu araştırıp eski güzel ciltlerine kavuşmayı hayal ederler. Bunu kapamanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Peki, jilet izi nasıl geçer bizler sizlere bu konu hakkında birkaç öneride bulunacağız. Dileriz bizim sizlere verdiğimiz önerileri ile bu izlerden kurtulacaksınız. O zaman haydi bakalım bunun etkili yöntemlerine geçelim. Ne yaparsak bu jilet izlerinden kalıcı bir şekilde kurtuluruz. Jilet izinden kalıcı bir şekilde kurtulmanız mümkün olmayabilir fakat bazen kişinin cilt yapısı bu tür olasılıklara perde çekebiliyor. Cildin ince olması dikişin çabuk kaybolmasına yardımcı olur. Eğer dikiş alacak kadar bir jilet izi yok ise bu sadece bir jilet darbesi ile alakalı ise size bundan nasıl kurtulacağınıza dair bilgileri vereceğiz.

İşe önce cildinizin hasar gören kısmından başlayınız. Cildin zarar gören kısmını haftada en az 3 kere düzenli bir şekilde keselemeniz gerekir. Evinizde kullandığınız lif ile bakım yapmak da jilet izlerinin zamanla kaybolmasına yardımcı olabilir. Banyo yaparken sıcak suyun içine sabunu iyice köpürtün. Daha sonra sabunlanan lifi oval bir şekilde dairesel bir şekilde ovarak bu işlemi 5 dakika kadar yapın. Deriniz biraz kızaracaktır ama her defasında cilt atarak yeni bir deri oluşumu gerçekleşecektir. Bu da zamanla jilet izinin tamamen kaybolmasına aracı olacaktır. Jilet izi nasıl geçer derseniz diğer bir yöntemden sizlere bahsedelim. Bu yöntem ise mikrodermabrazyon yöntemidir. Bu yöntem ile bir cerrahi müdahale yapmanız gerekmez. Bu yöntem klinik bir ortamda rahatlıkla yapılabilmektedir. Kısa süre sonra olumlu cevap alacağınızı fark edeceksiniz.3. yöneteme geçmek gerekirse bu yöntem de oldukça basit bir yöntem olarak bilinmektedir. Eczanelerde dermatoglara özel yara kremleri bulunmaktadır. Yaranıza göre bir krem alın ve bunu ince tabaka şeklinde sürerek 5 dakika kadar deriye nüfuz etmesine yardımcı olur. Bunu her gün düzenli bir şekilde yaptığınızda yaralarınızın zamanla eser kalmadığına şahit olacaksınız. Lazer epilasyon ile de jilet izlerinden kurtulmanız mümkündür. Çünkü lazer epilasyonlarında cerrahi sonuçlar daha hızlı cevap vermektedir. Bu biraz da estetiğe girmektedir.

Jilet veya benzeri yaralar insanı oldukça rahatsız eder. Bir kaza sonrası bu durumların içerisinde kendinizi bulabilir bu izler ile aylarca gezebilirsiniz. Yukarıda sizlere verdiğimiz örneklerde kolay ve pratik bir şekilde jilet izleri nasıl geçer hakkında bilgileri sunduk. Fakat bunun da altını çizmemiz gerekirse, bu yaptığımız önerilerde de jilet izi kalma ihtimali vardır. Biraz da zaman alabilir. Bunun daha etkili yöntemlerini bulmamız gerekir. Dediğimiz gibi en etkili yöntem lazer ışınları ile yapılan estetik modelidir. Cilt eski güzelliğine ancak bu şekilde kavuşur. Bunun için ciddi paralar yatırmanız gerekebilir. Bu durumlardan hiç para vermeden yararlanmak için kısa süreliğine sizi idare edecek yöntemleri de deneyebilirsiniz. Mesela fondöten etkili bir yöntemdir. Cildiniz ile aynı ton fondöteni kullanarak sanki daha önce hiç böyle bir durumla karşılaşmamış gibi hayatınıza bu şekilde devam edebilirsiniz. Fakat su ve benzeri şeyler derinin üzerine temas ettiği andan itibaren bu durum değişime uğrayabilir. Fondöten dağılarak deri altında jilet izinin görünmesine neden olabilir. Bunun için çok dikkatli davranmanız gerekmektedir. Jilet izi nasıl geçer; bahsettiğimiz onca yöntemlere rağmen hala kalıcı bir şekilde jilet izi duruyor mu? Bunun nedeni ağır bir darbe olabilir. Bu nedenle önce bir deri hastalığına gitmeniz gerekir. Doktor size nasıl bir tedavi olmanız hakkında genel bilgilendirmeleri sunacaktır. Yaranın ağır olması ve dikişe ihtiyaç duyulması durumunda cerrahi bir müdahale gerekebilir.

Bazı izler vardır vücut içerisinde ömür boyu hissedilebilir hatta istenmeyen yanmalara ve kaşıntılara da sebep olabilir. Bu durum sizin halinizi daha fazla zorlaştırıyor istenmeyen acılara yol açabiliyor. Şimdi tedavi için en doğru kararı vermeniz gerekir. Eğer yaranızın enfeksiyon kapmasını istemiyorsanız gideceğiniz uzman doktor sizi bu konuda doğru bir şekilde yönlendirebilir. Yara kremleri deriye göre, yaranın şekline göre değişebilir. Bazı yara kremleri vardır ki deriye nüfuz ettiği an itibari ile sanki sihirli bir dokunuş oluşması meydana gelebilir. Buna siz bile inanamazsınız. Bazı kremlerde sanki krem hiçbir işe yaramamışçasına size bir etki sağlamaz bu da sizi ancak üzer. Doğru uzman ve anlayan bir doktorun tavsiyesine uyduğunuz vakit bu durumdan yüzde yüz karlı çıma olasılığınız yüksek olabilmektedir. Lazer yardımı ile cilt soyma işlemi oldukça etkilidir. Cilt soyuldukça alttan daha taze bir cilt çıkar. Artık jilet izi gibi bir sorununuz kalmaz. Bu işlem ise ince yama şeklinde deriye uygulanmaktadır. İnce deri yaması ile lazer soyucu tedavisinden kesintisiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun ücretli yaptırmanız gerekir. Çünkü bu tür rahatsızlıklar özele girmektedir. Peki, tıraş hataları haricinde bileklere jilet atma nasıl bir davranış bozukluğudur bir de bunun temellerinden sizlere söz edelim.

Çocukluğa dayalı bir aile geçmişinde yatan olumsuzluklar, ergenlik zamanlarında daha fazla ortaya çıkabilmektedir. Çocuk mutsuz bir hayat yaşıyor ve sürekli karı koca kavgalarının içinde yaşıyor ise olumlu bir insan olması oldukça güç olur. Bu kavgalar zamanla onda istenmeyen davranış bozukluklarına yol açacaktır. Kendini sevmeme durumu başlayacaktır. Küçük bir mutsuzlukta intihar etme düşüncesine kapılacaktır. Aklına ilk gelen ölüm olacak ve jilet ile bunu denemeye çalışacaktır ama bundan başarısız olacak tekrardan yaşama tutunacaktır. Yaptığı her hamle onun aleyhine işleyecek bedeninde istenmeyen derin yaralara neden olacaktır. Bu durumdan sonra ölüm olması da oldukça yüksektir. Bunun için önce kendinizi severek hayata tutunun.Yaşadığınız her ne olumsuzluk olursa olsun bu sizde kalıcı hasarlara yol açacaktır. Jilet ile intihar girişiminde en çok gençler ve psikolojik sorunları olanlar bu duruma başvurur. Bu durum önce ürpertici olur. Daha sonra bu durum sonrası ilgi odağı fazlalaşır. Bunu yanlış tanımlayan çocuk en küçük, ilgisizlikte bu davranışın içerisinde kendisini bulacaktır. Bunun için davranış bozukluğu olan kişiye birden fazla sevgiyi vermeyin bu inandırıcı olmayabilir. Yapıcı olarak bu durumu atlatmanın yollarını deneyiniz.

Jilet izleri nasıl geçer diyen birine verebileceğimiz en doğru cevap zamandır. Neden mi hiçbir deri zamanı geçmediği sürece kendini yenilemeye atamaz. Mesela şuradan bir örnek vermemiz gerekirse, yazın denize girdiğimizde özellikle kol ve sırt kısmımız feci şekilde yanar. Bu yanmalar dara sonra kabuklanarak zamanla onu atar ve ortaya yeni bir cilt çıkar. Yeni çıkan cilt her zaman tazedir. Bu yüzden cilt soyulması oldukça sağlıklıdır. Eğer yaz mevsiminde iseniz ve jilet izlerinden kurtulmayı düşünenlerden iseniz kendiniz doğanın sunduğu mucizelere bırakın. Tuzlu bir deniz suyu ile jilet izi olan kolunuzu ve ya yara her nerede ise o kısımda bekletirseniz ve bunu sık aralıklarla yaparsanız o kısım biraz daha fazla yanacak ve deride bir takım soyulmalar meydana gelecektir. Kendini yenileyen cilt bir süre sonra kabuklanacak ve taze bir deri olmaya başlayacaktır. Jilet izini şöyle bir takip edin. Eskisi kadar dikkat çekici değil öyle değil mi? yaz boyu kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik sık denize girmek özellikle jilet ve yara olan kısımları deniz suyunda fazlası ile bekletmektir.

Cilt ne kadar hızlı soyulursa yenilenmesi ve bir o kadar hızlı ve çabuk olur. Evet, epilasyon kadar etkili deniz suyu yaralar için mucizevi bir etkiye sahip olmaktadır. Evde doğal yollar ile yapacağınız kürlerde ise sarımsağın inanılmaz bir gücü vardır. Yara üzerinde etkisi oldukça büyüktür. Yaralarınıza sarımsak ezerek bastırın. Belki ilk zamanlar aşırı yanma acı çekeceksiniz ama daha sonra deri de bu duruma alışacaktır. Sarımsak antioksidan görevini verdiğinden her türlü bakteri ve yarada iyileştirici bir güce sahiptir. Sarımsak ile masaj yapın ve jilet izlerinden kısa bir sürede bu şekilde kurtulun. Sarımsak aynı zamanda cilt lekelerine de oldukça iyi gelmektedir. Bazı cerrahi durumlarda deri üzerinde bir takım ince yamalar yapılmaktadır. Bunun için farklı epilasyon türünü kendi imkânlarınız doğrultusunda seçebilirsiniz. Eğer evde cerrahi durum gerektirmeden bir iyileşme olur mu derseniz size kolay ve pratik yöntemler ile jilet izi nasıl geçer hakkında bilgileri sunduk. Bu bilgileri deneyiniz. Dediğimiz gibi yazın en etkilisi deniz suyudur. Bunun dışında evde keseleme işi biraz zaman alabilmektedir. Jilet yaraları kaza ile olmadığı sürece kendinize zarar verici durumlarda bulunmayınız daha sonra pişmanlıklar yaşayabilirsiniz.

Author

Share