İzmir Yorgo Seferis Residence da Düğün Organizasyonu | Hanımların Dünyası

loading...

İzmir Yorgo Seferis Residence da Düğün Organizasyonu

İzmir Yorgo Seferis Residence da Düğün Organizasyonu

Yorgo Seferis Residence Hakkında

Yorgo Seferis Residence’i Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinden hatırlarsınız Fatmagül ile Kerimin resmi nikahı burda kıyılmıştı.

Yorgo Seferıs Residance ismini Yunanlı şair Yorgo Seferisten almıstır. Yorgo Seferıs 1900 yılında İzmir Urla’da bu evde dogmustu ve yaşamıştı. Mübalede geri donen aile çocukları Yorgo Seferisi yüksek tahsil yaptırmak için Paris’e yollamıslar. Hukuk tahsili gören Yorgo Seferis 1950li yıllarda hariciyeci olarak Ankara’da Yunanlı elçiliğinde çalışmış. 1963 yılındada edebiyat dalında da nobel ödülüne laik görülmüştür, 1971 yılında Atina’da vefat etmiştir. Fotograf sanatçısı ve işadamı Muzaffer Sümer tarafından satın alınan bina aslına uygun olarak restore edilmiş ve 2000 yılında büyük bir şölenle açılmıştır.

Yunanlı vatandaşlar, diplomatlar ve Yunan medyası tarafından büyük ilgi ve alaka görmüştür ve halen görmektedır. Yerli ve yabancı turistlerin, diplomatların, sanatçıların, büyük elçi ve alakasıyla otel hizmeti dışında Türk ve Yunan dostluk köprüsünü kurmustur.
Halehazırda 18 odası, sanat galerisi, toplantı salonu, 200 kişilik nikah salonu, barı, müzesi ve herakşam canlı müziği ile hizmet vermektedir. Kendinizi evinizin rahatlığında hissetmek istiyorsanız doğru adres burası.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb