İzmir Halı Yıkama Tavsiyeleri

Author

Categories

Share

İzmir Halı Yıkama Tavsiyeleri

 

Doğru ve bilinçli bir şekilde halı yıkatmak isteyen İzmirli vatandaşlarımız için vereceğimiz İzmir Halı Yıkama Tavsiyeleri şunlardır. Halı Yıkama Tavsiye ve önerilerimiz: İzmir ve c,varında oturan vatandaşlarımızı ilgilendirdiğiniz düşündüğümüz İzmir Halı Yıkama Tavsiyeleri adlı bu yazımızı hazırladık. Sizde İzmir’de halı yıkama firması arayışı içinde iseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Biz öncelikle halıları yıkattıktan sonra karşılaşılan sorunlar ve nedenleri hakkında bilgi vereceğiz. Halılarınızı yıkattıktan sonra renklerinde kısım kısımda olsa bir ağarma ya da solma var ise, tüyleri olduğundan daha parlak ve beyaz görünüyorsa, ne düşünürsünüz.

Biz sizi daha fazla merakta bırakmamak adına bunun nedeninin halı yıkama işlemi sırasında kullanılan kimyasallar olduğunu söylemek isteriz. Alkalindir miktarı fazla olan bu türdeki kimyasallar halıların renginde solma ve değişiklik olmasına neden olabilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda bilin ki halılarınızı verdiğiniz halı firması halıları yıkarken işini doğru işlem yapmamaktadır.

İzmir Halı Yıkama Tavsiyeleri arasında yine çok önemli bir konuya daha değinmek istiyoruz. Güvenerek yıkamaya verdiğiniz halı yıkama firmasından gelen halılarınızın yüzeyi çok sertse bunun nedeni yıkama işlemi sırasında sert kimyasalların kullanılmasıdır. Bazı halı firmalar kuruduktan sonra halılarda çıkan bu sertliğin belli olmaması için yumuşatıcıda kullanabilmektedirler. Bu durumda halınızı yıkatmaya verdiğiniz firmanın halıları yıkma işleminin doğru bir biçimde yapmadığından emin olabilirsiniz.

Eğer halılarınızda farklı tonlar varsa, bu da yine halı yıkama işlemi sırsında ağır kimyasallar kullanıldığı anlamına gelmektedir. Eğer halılarınızın yüzenine çıkmış lekeler var ise, bunun tel bir nedeni vardır. O da halının ipliklerin deki lekeler çıkmadığı için, yüzeye çıkmasından kaynaklıdır. Halınızın yüzeyinde herhangi bir salınma yani yıpranma gevşeme vs var ise, bu yıkama işlemi sırasında kullanılan fırça ile ilgilidir. Fazla fırçalama nedeniyle halılarda meydana gelen yıpranma nedeniyle halılarınızın salık bir görünüm almasına neden olacaktır. Halılarınızı yıkattıktan sonra daha çabuk kirleniyor ve bu kirlileşme ile halınızın yüzeyi yapışkan bir hal alıyorsa bu yıkama işlemi sırasında ağır kimyasalların kullanıldığı anlamına gelir. Çünkü halıları yıkarken kullanılan bu ağır kimyasallar halıların kir tutma özelliğiniz bozduğundan halılarınız daha çabuk kirlenecektir.

Tabi kullanılan bu ağır kimyasallar halıların kirlenmesinin yanı sıra halıların yüzeyinin yapışkan bir hale getirecektir. Bu da doğru bir halı firması seçmediğinizi gösterir. Bu en önemli İzmir Halı Yıkama Tavsiyeleri arasındadır. Sizde halınızın kullanım süresinin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, halı firması seçerken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Onlarca para verip aldığınız halılarınız yapılan bu yanlış işlemler sonucu kullanım ömürleri kısalmaktadır. Bu noktada Profesyonel bir temizlik gerektiren halılarınızı yıkatacağınız firmayı doğru seçmeniz sadece halı temizlenmesi açısından değil, bütçeniz içinde önemlidir. Yıkamaya verdiğiniz halılarınızın deforme olması size ekstra bir bütçe demektir. Bu nedenle İzmir Halı Yıkama Tavsiyeleri ile doğru ürün ve ekipmanlar ile çalışan hali firmasını kolaylıkla seçebilirsiniz.

Bu noktada İzmir ve civarında halı yıkama firması arayışı içinde iseniz, halılarınızı yıkamaya vermeden önce kullandıkları kimyasallar ve ekipmanlar hakkında bilgi alabilirsiniz. İzmir ve civarında halı yıkama konusunda hizmet veren firmalar diğer halı firmaları gibi, halılarınızı evinizden gelerek alır, yıkama ve kurutma işlemeleri sonrasında yine halılarınızı evinize kadar bırakır. Burada fiyattan daha çok seçeceğiniz firmasının vermiş olduğu hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmış olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Halı yıkma firmaları halılarınız anti bakteriyel şekilde de temizlenmiş olur. Yine el dokuma halılarınızı temizlenmesi konusunda İzmir’de kusursuz hizmet veren firmalar bulunmaktadır.

Author

Share