İyi Giyinmek İçin 5 İpucu | Hanımların Dünyası

loading...

İyi Giyinmek İçin 5 İpucu

İyi Giyinmek İçin 5 İpucu

İyi Giyinmek İçin 5 İpucu

 

iyi-giyinmek-icin-5-ipucu

Güzel, şık ve alımlı görünmek için iyi giyinmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ancak iyi giyinmenin zor olduğunu düşünüyorsunuz. Aslında yanılıyorsunuz… Çünkü iyi giyinmek hiç de zor değil. Gelin, iyi giyinmenin inceliklerini inceleyelim. Öncelikle iyi giyine bilmenizin altın kuralı, vücudunuzu tanımanız ve doğru giysiler almanızdır. Onun dışında dikkat etmeniz gereken 5 adıma göz atalım.

1- Planlama: Sabah iş için veya akşam eğlencesi için hazırlanmayı son ana bırakmanız sizi sıkıntı ve strese sokabilir. Vaktiniz varken önceden ne giyeceğinizi planlamanız, işlerinizi kolaylaştırır. Üstelik uzun vakitte hazırlanmak size keyif verir. Sabahki işiniz için giyeceğiniz giysiye akşam yemek yerken, televizyon izlerken veya banyo yaparken karar verebilirsiniz. Bol vaktiniz olduğu için giyeceğiniz en uygun giysiye de doğru karar vermiş olacaksınız.

2- Gözlemleme: Ünlülerin stillerini inceleyerek, onlardan ilham alabilirsiniz. Beğendiğiniz ünlülerin kombinlerini incelemeniz, alışveriş yaparken ne tür giysiler almanıza yol gösterir. Hem modayı da takip etmiş olursunuz.

3- Kıyafetlerinizi inceleyin: Tişört, ayakkabı, şal, kolye, çanta kısacası bütün giysileriniz iyi bakılmadığında zamanla eskimeye, solmaya ve yıpranmaya başlar. Giysilerin etiketlerinde yer alan uyarıları dikkate alarak, yıkama ve saklama kurallarına uymaya çalışın. Böylece giysilerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

4- Aksesuar kullanımı: Giyindiniz, çantanızı kolunuza taktınız ve ayna karşısına geçtiniz. Ancak aynaya baktıkça sanki bir şeylerin eksik olduğu hissine kapıldınız. Bunu hissetmeniz normal çünkü giyiminizi tamamlayan ve süsleyen aksesuarları kullanmayı unuttunuz. Bazen saçınıza kullandığınız şal bazen de taktığınız kolye, yüzük, küpe gibi takılar size farklı görünüm sunar. Aksesuar kullanmayı ihmal etmeyin.

5- Temiz ve ütülü giysiler: Tam kafanızda bir giyim tarzı oluşturduğunuz ancak baktınız ki gömleğiniz kirli. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için, giysilerinizi temiz ve ütülü tutmaya özen gösterin.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb