İyi Bir Kamp Nasıl Yapılır? Kamp İçin Bazı İpuçları

Author

Categories

Share

Kamp yapmak birçok kişi için en eğlenceli aktivitelerden biridir. Hatta çoğu kişi yaz olsun ya da kış olsun fark etmez. Kamp kurmayı oldukça çok sevmektedir. Bizlerde ilk defa kamp kurmak isteyenler için iyi bir kamp nasıl yapılır ve gerekli ihtiyaçlar nedir onları ele aldık.

Kamp İçin İyi Bir Çadır 

Konaklamanın yani kampın en önemli ihtiyaçlarından biri de çadırdır. Çadır alırken öncelikle kaç kişilik çadır alacağınıza karar veriniz. Çadır alırken daha çok hangi mevsimde kamp kurmayı seviyorsanız ona göre seçim yapınız. Örneğin; kış ayında daha çk kamp seviyorsanız rüzgar, yağmur gibi şartlarda dayanıklı olmalıdır. Bir defa alınacak olduğu için ucuz çadırlar yerine daha kaliteli bir çadır almak daha mantıklıdır. Çadırı da bize göre en büyük modellerinden olması uygundur. Eğe tek kişi kullansanız dahi kamp malzemelerini içeri koyma şansınız olacaktır. Mutlaka fermuar, havalandırma kısımlarına da dikkat ediniz.

İyi Bir Kamp Nasıl Yapılır (4)

Uyku Tulumu Almayı Unutmayın

Özellikle çadırda en büyük ihtiyacınızdan biri de uyku tulumudur. Böylece kamp kuracağınız yerin akşam saatlerinde serin olması sizi kara kara düşündürmeyecektir. Uyku tulumunuzda her zaman ki gibi hava şartlarına uygun tasarlanmış modeller olmasına dikkat diniz.

İyi Bir Kamp Nasıl Yapılır (2)

Kamp Pişirme Aletleri

Kamp yaparken en eğlenceli kısmı da yiyecekleri hazırlamaktır. Tabi hazırlarken de gerekli ürünler kamp pişirme aletleridir. Bunun için tava, tencere, çatal, kaşık gibi ürünlerdir. Yalnız bu ürünlerin her zaman hafif ve kullanışlı olanlarını tercih ediniz. Bununla beraber yemeği sıcak tutan kaplarda uygun olacaktır. Termosu ise asla unutmayın.

İyi Bir Kamp Nasıl Yapılır (1)

Kampta Yemek Seçimleri 

Kampta genelde daha aparatif şeyler tüketilmektedir. Ton balıklı salatalar, balık pişirme, tavuk ızgara, kahvaltılık ürünler olabilir. Hatta pişirmek için küçük bir tüp yanınıza almayı ihmal etmeyiniz. Böylece istediğiniz yemeği de kolayca yaparsınız. Hatta yemek tabaklarınızı kullan-at tarzında tabaklar olursa daha avantajlı olacaktır. Eğer çayı seviyorsanız mutlaka çay takımınızı unutmayın.

İyi Bir Kamp Nasıl Yapılır

Kampa Temizlik ve İlaç

Kampta temizlik için gerekli ihtiyaçlarınızı mutlaka unutmayın. Islak mendil,  havlu, sabun gibi. Bununla beraber ufak rahatsızlık ve yaralanmalarda yanınızda ağrı kesici, yara bandı, sargı bezi, kusma engelleyici gibi ilaçları  almayı ihmal etmeyiniz.

İyi Bir Kamp Nasıl Yapılır (3)

 

Author

Share